Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mleko

Polecane posty

Gość gość

Moje dziecko na koniec maja skończyło 2 lata. Jest alergikiem, pije (nadal) nutramigen. Zastanawiam się czym mogę go zastąpić. Kozie, sojowe, krowie odpada, może jakieś roślinne? Co poradzicie? Tak żeby nie miał żadnych niedoborów. Czy mleko np. ryżowe w pełni zastąpi nutramigen? Uprzedzając pytanie- nie nie mogę mu wprowadzać powoli krowiego bo puchnie. Nie dostaje żadnych serków i innego nabiału. Widziałam temat o 3 latkach pijących mm i jak się przekrzykujecie więc liczę na wiele mądrych rad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno mleko migdałowe jest bardzo zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma ten sam problem z tym że skończyła już trzeci rok życia. Po pierwsze jeżeli twoje dziecko jest uczulone jedynie na białka mleka krowiego to w żadnym wypadku nie będzie miało niedoborów jeżeli racjonalnie się odżywia. Moje dziecko od roku nie pije żadnego mleka (porada naszego lekarza) je wszystko oprócz nabiału rzecz jasna i zarówno wapń, żelazo i inne wartości ma w idealnym stanie co zdziwiło parę osób w mojej rodzinie. To nie mleko gwarantuje prawidłowy rozwój ale musisz trafić na mądrego lekarza . Jeżeli koniecznie chcesz podawać jakiś napój bo jak wiesz mleko migdałowe czy owsiane lub jeszcze inne mlekiem tak naprawdę nie jest a wyciśniętym na praskę wywarem z tych orzechów to proponuję migdałowe choć nie zawiera ono zbyt wielu witaminy a już tym bardziej minerałów, jest to jedynie dodatek . Myślę że twoje dziecko jest na tyle duże byś mogła włączyć to "mleko migdałowe" do diety i nadal stosować dietę bezmleczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani mleko ryżowe ani żadne inne roślinne nie jest uzuełniaczem witamin ani minerałów . O ile nie stosuje się ich w diecie u niemowląt (zamiast mleka) to u dużych dzieci (od 1,5 roku) można już spokojnie zastąpić nimi mleko . Tak jak tu poprzedniczka pisała, twoje dziecko nie musi pić mleka , nutramigenu też już od dawna pić nie musiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego twoje dziecko miałoby mieć jakieś niedobory? Mięso je?Warzywka, owoce? No to niedoborów nie będzie bo jeżeli jeszcze jada produkty zbożowe to ma wszystkie wytaminy i białko zwierzęce z takiej diety więc nutramigen ci już niepotrzebny . Mleka roślinne są smaczne ale wielu wartości nie mają. Najlepsze migdałowe to robione samodzielnie, domowym sposobem (siekanie i namaczanie w wodzie oraz przecedanie migdałów) ale roboty trochę (robiłam to wielokrotnie) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
a nie mozesz isc do dietetyka i opracowac mu indywidualny program, po zrobieniu potrzebnych badan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×