Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przerażona matkaa

mój syn przyniósł wszy ze szkoły

Polecane posty

Gość przerażona matkaa

jak mam to wyplenić......fujjjjjjjjjjjjjj pomóżcie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuuuuuuuuuu
to wszy jeszcze grasują w tych czasach po szkole??????????? zlej spirytusem i owiń głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To normalne, jak bylam mala tez milam wszy ;) jest w aptece taki specjalny szampon, chyba Pippi sie nazywa czyjakos tak, zapytaj. naprawde pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona matkaa
a też się zdziwiłam jak je przyniósł do domu dzięki wieklie ale nie wiem jak się do tego mam zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea27
Ja przywiozłam niedawno ze schoniska w Tatrach... bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość singri
ja to kiedyś z obozu przywiozłam mama zrobiła dochodzenie i okazało się że złapałam je w pociągu, cały wagon był zarażony wszystkie dzieciaki a przed wyjazdem robili nam kontrolę czystości i nic jest taki szampon sora przynajmniej wtedy był działa tak samo jak pippi i jest jeszcze delacet, alo to trzeba kilka godzin na głowie trzymać, więc jak ci to w aptece dadzą to protestuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie myślałam, że to się jeszcze zdarza. Ja w dzieciństwie też przyniosłam Mamie do domu taki prezent............tylko, że ja miałam włosy do pasa!!!! To był koszmar, pamiętam - najpierw ocet na włosy i turban z celofanu - straszny smród i piekło. Potem mycie głowy a na końcu - wiskanie - strasznie to długo trwało :( ach.....i cała rodzinka została poddana zabiegowi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zapomnijjjj
o wygotowaniu poscieli, umyciu pluszakow, innych zabawek, caly dom powinnien byc do gory nogami przwrocony!!!! Wspolczucia,tez przez to juz przeszlam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoł
okropne w tych czasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutno mi
A co jeśli ktoś ma bardzo gęste włosy? One uwielbiają przecież taki rodzaj łożyska! Czy aby napewno ta Pipi jest skuteczna bo słyszałam ze nie wszystkie szampony zabijają wszy również z jajeczkmai. Błaga,m pomóżciue ja juz tego znieś nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość są też płyny
w aptekach, ja kiedys teżmiałam to tałatajstwo, włosy długie gęste, trzymałam z tym płynem przez całą noc, głowa zawinięta w ręcznik, wybiło do nogi, potem mama ściągała włos po włosie te jajka, innego sposobu poza obcięciem włosów na gnidy chyba nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panto
bez przesady nic nie trzeba gotowac i robić burdelu z domu. Trzeba kupić szamponik i taki rzadziutki grzebień do wyczesania zabitych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plaga szkolna
A ten grzebień był dołączony do opakowania szamponu "sora". dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasna
jest jeszcze taki szampon nix. jest bardzo dobry działa na wszy i gnidy.Martwe gnidy należy wyczesać bo jak tego sie nie zrobi to problem powróci.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosauka
niemartw sie i ja kiedys przynioslam wszy ze szkoly!rada jest latwa wystarczy kupic szampon pipi bo on jest skuteczny i zabija te gnidy naluz go na wlosy potrzymaj 5 min na glowie potem roszczerz gestym grzebieniem niechodz przez ten czas do szkoly do puki wychowawczyni nie przekarze pielegniarce by sprawdzia wszystkim dzieciom wlosow !!I PO SPRAWIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _kreska_
hehe, o co taki wrzask? :D jak byłam mała przywoziłam wszy z każdej kolonii, w szkole łapałop się średnio 2-3 razy w roku:D wszy są jak bakcyl dżumy - nie umierają nigdy:D Pippi to zdecydowanie najlepszy sposób, bo uśmierca gnidy; najlepszy sposób to przeprowadzić zabieg drugi raz po ok. dwóch dniach, bo wtedy jesli jakieś gidy cudem przeżyją to wybiej je się jako małe weszki, które jeszcze nie złożyły jaj. no i koniecznie po każdej "operacji" należy wyczesać włosy gęstym grzebieniem, pasmo po paśmie, najlepiej nad gazetą, żeby wszystkie trupy wypadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie spokój, nie zyjemy w średniowieczu, są specjalne preparaty na wszy w aptece i wcale nie trzeba włosów obcinać, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też przerażona
moja córka przyniosła z przedszkola ma długie do pasa włosy i gęste walczę już cały tydzień wylałam już dwie butelki szamponu nix i jakąś piankę i dalacet a ona znowu się drapie jutro lecę po pipi może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie poddajaca sie
jasna cholera, ja mieszkam za granica. mam corke w prywatnej szkole i co jesien to samo. WSZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! podobno rozprowadzaja je producenci produktow przeciw tej pladze. niesamowite. obrzydliwe. juz drugi tydzien walcze z tym obrzydlistwem. mam serdecznie dosyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba założyć czepiec przeciwwszawicowy. Niałam to na ostatnich ćw. :D Trzeba kupić jakiś środek na wszy i namoczonym wacikiem przetrzeć włosy pasmo po paśmie, skórę też. Następnie nałożyć na całą skórę głowy watę lub gazę namoczoną w tym płynie i nałożyć na to folię. Trzymać dwie godzinuny. Gnidy trzeba wyczesywać grzebieniem. Powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XXI wiek a to nie tylko plaga wśród dzieci. Byłam w sobote u fryzjera i kobitka mowi, że mnóstwo osób dorosłych nagle zaczęło przyłazić z wszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój wpis
wazne jest bys powiedziala to wychowawczyni, by inne matki tez mogly dzialac. nie ma sie czego wstydzic, to sie ciagle przewija w szkole wstydzic sie musza ci ktorzy zatajaja sprawe ze ich dzieci wlasnie maja niepozadanych mieszkancow na glowie!!! gesty grzebien i duzo cierpliwosci przy wyczesywaniu wesz jest bardzo potrzebne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do melllia
KONIECZNIE poinformuj szkole!!! Im szybciej tym lepiej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melllia
wstyd ale cóz najwazniejsze żeby wiedzieli w szkole jak ztępie u swoich dziecie to inne bedą mieć to świństwo i moja robota pójdzie na marne bo znowu to przyniosą a teraz zacofanie nie ma pięlegniarek w szkole i dzieci chodzą z wszami na głowie kiedyś co jakiś czas sprawdzała nam pielęgniara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do melllia
wtydzic sie mozesz gdy przemilczysz sprawe... wiem ze to nie jest przyjemna sytuacja, ale tez bylabys wdzieczna innej matce za szybka reakcje. :) BEDZIE DOBRZE! Gesty grzeben i do dziela ;) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale
w szkołach jest jeszcze ten problem. Wiem bo pracuję. Szampon i gęsty specjalnie przeznaczony do tego grzebień, wszystkie gnidki musisz wyczesac bo będa nowe. Sprawdź tez u pozostałych domowników. Najlepiej niech wszyscy profilaktycznie umyja tym szamponem. W szkole możesz zgłosic ale to chyba niewiele pomoże. Bez pisemnej zgody rodziców nikt nie ma prawa sprawdzać czystości głów dzieci. Za taka zgodą może to robic pielęgniarka ale rodzice, których dzieci mają takie problemy nie podpisza takiej zgody albo dziecka wtedy nie pośla do szkoły. Porozmawiaj z dzieckiem, z kim siedzi w ławce, z kim się najczesciej bawi. może poproś, żeby syn siedział z innym kolegą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga ...16
hej. ja się strasznie boje że znowu moge miec wszy( miałam je jakis rok temu) teraz jest to troche inne bo gnid u siebie nie zauwazyłam ale jak umyje włosy i dotkne je rekoma gdy sa mokre to cala reke mam w takich cieniutkich czarnych jakby nitkach !! co to może byc? a jak pojde z wszami do fryzjera to czy fryzjerka powie mi że mam albo coś wogóle o tym wspomni/?? i ile kosztuje ten szampon ? prosze o szybkie odpowiedzi bo strasznie sie boje . pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga ...16
ale nic mi się nie stanie z włosami jak umyje głowe octem?? znasz jeszcze jakies inne sposoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×