Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

moja siostra chrzci coreczke..jaki prezent na chrzest dac?doradzcie prosze

Polecane posty

Gość gość

za dwa tygodnie chrzest malej i nie wiem ile powinnam dac z tej okazji malej? czy daje sie kase czy prezenty? prosze doradzcie cos kochane. nie mam pojęcia co mam dac a siostra jest z tych ludzi ,którzy sa wyliczeni i obgaduje potem kto ile dal ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj kasę i np.kup w Ikei 3 białe gablotki w których umieść np.jej pierwsze niedrapki, czapeczke a w 3 gablotka pusta i tam włozy Twoja siostra szatke z chrzcin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na jej weselu bylo tak ,że nie wrocila sie kasa za "talerzyki " i rozpaczala ,ze ktos tam dal za malo kasy a ją talerzyk wyszedl więcej..dlatego boje sie ,ze znowu bedzie jakies obgadywanie jak dam za ubogi prezent albo za malo kasy. nie stac mnie na wiele ,ale moze ktos wie ile wypada dac by nie wyjsc na skąpca? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś chrzestna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem chrzestna!!!!!!!!! chrzestna jest ktos inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narazie to Ty obgaduje szybko siostrę:-) daj tyle ile możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A idziesz na te chrzcina sama czy masz rodzinę ?( w sensie ile talerzykow ). ja siostrze to bym min 500 PLN dała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gablotka na szatke a chrztu??? co o k***a ma byc??? relikwia??? co za BZDURA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas na chrzcinach większość dawała 400-500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
200-300 a na roczek ile? A na komunię???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
300max. 500 zl na chrzest?? Chyba żart, na ślub mniej sie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybym miala na kazda uroczystość dawać ok 500 zl to bym pracowala tylko na koperty rodziny męża. U mnie w rodzinie jest tylko jedno dziecko to ok. Ale w rodzinie męża jest piatka dzieci od 2 rodzeństwa, dzieci praktycznie rok po roku. Dwa najmlodsze miesiąc różnicy. Siostry męża obchodzą kazda okazje i na kazda prosza gości... Wiec jest tak: Impreza kilka dni po porodzie prezent dla dziecka oczywiście musi byc, za ok 2 miesiące chrzest tu koperta musi byc, święta kwietniowe robią rodzice męża siostry z dziecmi sie zjeżdżają trzeba dać prezenty... Pozniej dzien dzien dziecka (zazwyczaj nie jeździmy na ta okazje i nic nie wysyłamy) urodziny dziecka, wysyłają zaproszenia listownie, wyprawiane w knajpach, mikolajki tu daje sie drobiazgi ale jednak, pozniej jeszcze grudniowe tu juz trzeba prezent dla każdego za min 200 zl. Mamy z mężem juz tego dość, nie jestesmy jacyś biedni ale mamy swoje wydatki, mamy jedno dziecko (to jedyne w rodzinie) mamy kredyt na 20 lat do spłacenia, chcemy odłożyć na start dla dziecka i jak to zrobić jak srednio co miesiąc dwa trzeba wydac min 500 zl na dzieci sióstr męża. Czasami nawet więcej. One z tych co krytykują i obgadują strasznie jak ktos kupił cos tańszego albo dal Malo w kopercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak widać dziś już wśród dzieci konkurencja o prezenty u nas na droższe robimy zrzutke i pod choinką dzieci mają jeden dwa prezenty a nie całą górę i są to lepsze klocki np lego czy z Fischer price

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie lepiej dać prezent, który będzie pamiątką z tej uroczystości na całe życie? Przecież pieniądze to tak naprawdę będą dla rodziców. Chyba nie o to w tym chodzi... No ale to moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ja bym dała ładny krzyżyk lub medalik z łańcuszkiem.Obrazek (np.z aniołkami albo z Dzieciątkiem) który będzie mógł towarzyszyć dziecku przez najbliższe lata.Albo może łagodną muzykę.Albo coś z ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.34 To, że Ty dajesz mniej, nie znaczy że każdy. W mojej rodzinie daje się 400-500zł na chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do koperty włóż tyle ile możesz a dodatkowo możesz kupić album dla dzieci. Możesz do niego schować kopertę i wywołać trochę zdjęć i zapoczątkować album małej. Jak będzie starsza będzie miała fajną pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nie ma mody dawania pieniędzy. Moje dzieci też na chrzest ani inne okazje pieniędzy nie dostawaly. Jeżeli możesz to kup coś drozszego z biżuterii np. a jak nie to może ubranko czy bujaczek albo coś z takich rzeczy dziecku. Pewnie, że można iść z koperta, ale jeżeli to chyba kilka stowek na chrzest a nie w tysiącach. A na mniejsze okazje zawsze jak jestem zaproszona kupuję książki, czasami zabawkę edukacyjną czy klocki. Bez zaproszenia nie kupuję prezentów, najwyżej słodycze jak się widzimy. Sama daję kasę tylko chrzesniaczce ale to odkąd skończyła 18 lat, bo już nie mam pomysłu co dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko na chrzest dostało zabawki z Fischer Price, mnóstwo ubrań, buty i upominki typu tort z pampersów, bukiet ze skarpetek. Nie dostało pieniędzy, a nawet jeśli to symbolicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Krzyżyk, medalik, wisiorek z aniołkiem, obrazek dziecka z aniołkiem (można powiesić dziecku nad łóżeczkiem), ubranko, płytę z kojącą muzyką (taką na dobry sen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym dala 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobraDuszyczka000
A nie uważacie, że skoro to córeczka siostry to warto by było dać jakiś bardziej osobisty prezent niż koperta czy medalik? (poza tym medalik to chyba chrzestni najczęściej kupują?). Ja bym się postarała o jakiś ładny album na zdjęcia albo bajkę personalizowaną ze zdjęciami Małej (nie doczytałam czy podawałaś jej imię?). Te książeczki ze zdjęciami Malucha są takim prezentem od serca i pamiątką, którą na pewno siostra nie wyrzuci nawet po latach. I problem z kasą też z głowy jeśli nie chcesz dawać do koperty 5 stów. Personalizujesz sobie sama (np. bajkopisarze.pl dają taką możliwość), więc odpada koszt grafika, wybierasz opcję druku z twardą oprawą żeby było elegancko i zamykasz się w 150 zł. Moja stała taktyka :) Nie to żebym była sknerą, ale mam 3 rodzeństwa i z 15 kuzynostwa i dzieci a dzieci mamy w rodzinie, więc chrzest za chrztem... A w ogóle te bajkopisarki to bardzo fajne dziewczyny, jakbyś nie ogarniała apki do personalizowania to pani Agnieszka Wam na pewno pomoże (gdzieś na stronie na bank jest kontakt do nich). Nie dziękuj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×