Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moje dziecko ma siedem miesięcy nie przesypia całych nocy

Polecane posty

Gość gość

Doradzcie mi drogie mamy. Mój maluszek kończy siedem miesięcy i d początku jest na mleku modyfikowanym nan optipro plus. Jest grzecznym dzieckiem ale ma spore problemy ze snem. Wprowadziliśmy już kaszke manna która dostaje na noc ale jest coraz gorzej . nieraz kiedyś zdarzyło się że zasnął o 22 a spał do 6 Zamiast się najadac on chodzi spać około 21 paradoksalnie zamiast pospać najedzonym dłużej on budzi się już około 1 w nocy z płaczem zje mleko spi dalej. Później około 5-6. Ale dziś postanowiłam założyć temat bo budził się conajmniej 5 razy. Ogólnie ciężko zasypia zawsze ale ja nie dam rady tak funkcjonowac. Jestem z nim sama, wiadomo jest większy w dzień chce uwagi a ja dziś spałam tylko godzinę i jak tu przeżyć dzień? W dzień śpi po 20 minut około 3 razy. Od urodzenia mało spał w dzień. Czy któraś miała podobny problem? Chciałabym poświęcać mu maksimum czasu ale ja już teraz jestem nieprzytomna a przed nami cały dzień. Druga sprawa to taka że gdy on widzi tylko że wychodzę z pokoju to od razu ryczy. Cały czas trzeba przy nim być. Czasem czuje się bezradna. Przepraszam za brak składni i ewentualne błędy pisze z telefonu. Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić byłabym bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmniejsz ilosc drzemek w coagu dnia do dwóch jesli sie da to do jednej. Jesli dwie to niech ta ostatnia nie bedzie pozniej niz od 15stej. 22 to stanowczo za pozno na kladzenie spac noemowlaka. Niemowlak powinien byc utulony na noc do snu okolo 19 max 20. Moze ida mu zeby i dlatego sie tak budzi? Kup mu calgel i smaruj dziasla jak sie obudzi. Dawaj wody do popicia. A tak to musisz przetrwac ten trudny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Host
Po pierwsze trzeba zmienić rytm jedzenia. Najeść powinien się ale rano po obudzeniu. Przed nocą mniejsze posiłki,bo jednak noc to główna pora spania ,dzień tylko drzemki,czyli w dzień można podać więcej jedzenia niż nocą. Sen z pełnym żoładkiem nie jest zdrowy ani dla dorosłego ani dla dzieck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja Kruszyna budzi się 4-8 w nocy (jest na piersi) ma 10miesiecy. Położna mówiła mi,że to,że dziecko zje gesciejsza kaszke na noc albo większą porcję nie oznacza,że przespi cała noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli nie ma dla mnie nadziei Mój ma 8 mscy i budzi się na pierś ok 5 razy w ciągu nocy Tyle dobrego że śpi od 19 do 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha, przecież to dziecko. Mój syn nie przespal ani jednej nocy bez pobudek, do drugiego roku życia. Mimo, że był na mm. Ogólnie ciężki był do spania, do dziś tak ma. Taki nocny marek. Z kolei córka ma trzy miesiące i w dzień śpi tylko na spacerze. Reszta to drzemki przy cycku, po pięć, dziesięć minut. W nocy po pięć pobudek, mimo moich starań zasypia ok 22. Jestem sama, bo mąż jest na kontrakcie. Wyspimy się za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, za kilka lat się wyspimy. A teraz jadę na kawie z rana Cóż nikt nie mówił, że będzie lekko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To normalne, że małe dziecko budzi się w nocy. Mój syn ma 7,5 miesiąca i śpi od 21 do 7 i w tym czasie budzi się na pierś 2-5 razy, ty masz o tyle gorzej, że musisz wstawać robić mu mleko, rozumiem, że jest ci ciężko ale niestety trzeba się pomęczyć trochę. I mój syn też ma 3 drzemki po 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety takie dziecko, cudowanie z jakimis podwojnymi porcjami jedzenia jak niektorzy robia itp itd nic nie da. Moj ma tez 7mcy, jest teraz na mm i spi od 8wieczorem do 7rano (w dzien ma 3 drzemki srednio po 45min). Do 6mca byl tylko na piersi i budzil sie tylko raz kolo 3 rano na mleko. Starsze dziecko mialam takie samo. Twoj maluszek to wypisz wymaluj moj bratanek- ok roku przestal spac mojej bratowej w dzien, a wczesniej jakies kilkunastominutowki w dzien i kilka pobudek w nocy. Teraz chlopiec ma 3 lata i gdzies tak odkad skonczyl 2latka pada im o 18.30-19.00 i spi do 6 rano wiec jest nadzieja ze i ty sie wyspisz, tylko jeszcze nie teraz :) Powodzenia autorko i duzo cierpliwosci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 1,5 roku i nie wiem czy przespała w życiu trzy noce w całości. Starsza córka spała całą noc od 3 m-ca życia. To zalezy od dziecka a nie od tego ile zje, o której zaśnie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To i tak macie luksus. Moja chodziła spać O 1 w nocy,a wstawala o 4-5rano. W międzyczasie jeszcze budziła się 5razy. Te dzień spała kilka razy po 20minut. Tak było do 5miesiąca. Później troszkę lepiej. O 20-22 zasypiala i spała do 5 ale kurczę budziła się od 2 do 10 razy na dobę. W dzień miała 1 drzemkę godzinną. Po roku z drzemki zrezygnowała,a spałam od 20do 5-6 rano,też z kilkoma pobudkami i tak trwało to do 3lat. Teraz ma 3,5roku i śpi od 22 do 10-11rano,sama bez pobudek. Nieraz zdarzy jej się zasnąć o 17 i śpi do 9rano. Nareszcie się wysypisk,czuje że żyje. Cierpliwość dziewczyny popłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Host weź się do jakiejś uczciwej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 15 miesięcy, śpi 20-7, w tym 1-2 pobudki na mleko. Próbowałam dawać herbatkę/sok/wodę żeby może córa stwierdzila, że nie warto się budzic. Nic to nie daje, musi być mleko, inaczej 1-2 godziny z głowy w nocy. U znajomych już o tym czasie dzieci przesypialy całe nocki. Także taki egzemplarz, wyspimy się później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka nie jest mi ciężko zrobic mleko bo mam wszystko w pokoju w podgrzewaczu mam wodę gotowa. Chodzi właśnie głównie o to że on nie przesypia tych nocy i budzi się z rykiem tak głośnym że dopóki nie dostanie butelki to obudzi pół klatki. Wiem że trzeba to przetrzymac ale ja już nie daje rady oczy same mi się zamykają na dodatek mam anemie i po prostu nie ogarniam. A jak oduczyc go tego żeby nie płakał gdy wychodzę?? Nie mogę iść czasem nawet siku bo jak widzi że zbliżam się do drzwi jest ryk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem najważniejsze dla takiego maluszka jest rytualny rytm dnia wiadomo z wiekiem się zmienia dzień ale jedzonko pięć posiłków dla takiego malucha to jest max . Kąpiel przed snem odpręża,my kapiemy codziennie wiadomo nie szorujemy malucha ale buzia rączki pupka czasem naprawdę jest to chwilka i dziecko lepiej śpi takie odświeżone,butelka i spać to tez taki rytual.No i mamusiu dużo cierpliwości,powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 7 miesięcy, jest na piersi i też się budzi. Jak był mniejszy potrafił przespać 6godz. pod rząd w nocy, a teraz budzi się czasem częściej niż co 2 godz. Czasem daję tylko smoczek i to mu wystarczy, a czasem muszę karmić. Nie wspomnę o tym, że w dzień domaga się piersi co 2 godz. i częściej. Próbuję dawać wodę, ale nie chce. Czasem dnia mi brakuje żeby mu podać stałe posiłki, bo zupką jeszcze nie potrafi się najeść, musi być pierś. Coś czuję, że będę długo karmić... Wydaje mi się, że taki już urok Twojego dziecka. Każde jest inne. Co do wychodzenia z pokoju to u mnie to samo. Ale w tym okresie włącza się u dzieci lęk separacyjny, dziecko boi się kiedy zostaje samo. Ono nie rozumie, że wyszłaś tylko na chwilę. Ja mam leżaczek i kiedy idę do innego pomieszczenia przenoszę go w tym leżaczku tak żeby mnie widział. Nawet kiedy idę się kąpać, on "idzie" ze mną. Cóż, takie życie, też jestem sama z nim większość dnia i trzeba funkcjonować. Z tym, ze ja nie odczuwam większego zmęczenia. Mój organizm przyzwyczaił się do nocnych pobudek. Pięć posiłków w ciągu dnia, żart? Jakbym miała zliczyć posiłki mojego dziecka w ciągu doby wychodzi ok. 12. Z tym, że synek ssie pierś krotko - czasem 3min, więc za wiele przez ten czas nie wyciągnie. Pewnie z mm jest inaczej, bo wiesz ile dziecko zje naraz. Ja nie wiem czy on przez te 3 mi. wyssie 30ml czy 120. Nie wiem czy chce tak często ssać, bo jest głodny, czy chce się przytulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja na 8 miesiecy spala 20.30-6-7 i dodatkowo o 10-12 drzemka i 15-17 drzemka (drzemki opcjonalnie dłuższe lub krótsze 30 minut). Do 5-6 miesięcy to w ogóle miała 3 drzemki po 1,5h lub 2h)Ale rzadko drzemka poniżej 1,5h zwykle powyżej 2h. Czytałam że dziecko powinno spac dlużej niż 1,5h bo wtedy wchodzi w inną faze snu która dopiero pozwala się wyspać(min hormon wzrostu się wydziela, poczytajcie). Spróbuj go dłuzej przespac w dzień. Wózek,spacer szum. To nie prawda że dzieci które spią krótko w dzien lepiej spia w nocy. Często jest wręcz odwrotnie (co mi się w 100 procentach sprawdziło) Ja się często nagimnastykowałam ale dbałam aby moja córka spała: 1. o równych porach 2. w ciszy bez tv i huków typu tłuczenie kotletów za to z okapem włączonym na średni szum. 3. te same kołysanki w trakcie zasypiania. I mam efekty. Moja córka teraz ma 3l10msc w dzień spi w przedszkolu 2h i chodzi spac o 21/21.30 i spi do 7. W weekendy do 8.30.Jak nie zaśnie w weekend w dzien to idzie spac o 19.30. REGULARNOSC zaprocentuje. Jak coś moge doradzić, żadnych wrażen na godzine przed snem,za to przed wieczorem długi pobyt na dworze,tarasie,tylko nie w wózku, na kocu niech raczkuje na trawie turla się itp., potem spokojnie w domku ,długie moczenie w kąpieli, kolacja i spac w chłodnym pzewietrzonym ok 20 stopni pokoju(moja jak jest 22-23stopnie w domu przy tych upałach co były poci się i gorzej spi no ale sie nie budzi) i tak codziennie. Bedzie sie budził na początku ale to zaprocentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci dziela się na takie, które śpią w nocy i takie, które się budzą. Większość się budzi. Mm czy np, kaszki, nic nie pomoże. Dwuletni przesyłają już mogę zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie autorko. Moja niunia też mi daje popalić, rytm dnia, który wprowadzam, olewa. ;) Nie śpi, marudzi, najlepiej na,rączkach. Nieraz tak ryczy, gdy ją odłoże, że sikam z nią na rękach. :D Też jestem osłabiona, zmęczona, mam zawroty głowy, jem co mi wpadnie w ręce, bo ugotowanie obiadu to luksus. Nic nie poradzimy. Trzeba przeczekać. Tylko czasami, gdy koleżanki opowiadają o swoich super grzecznych i śpiących dzieciach, to tak się zamyślę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i najwazniejsze (podstawowy bład rodziców) dziecko kładziemy spać zmęczone ruchem,wysiłkiem a nie brakiem snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Na niektóre dzieci Twoje,rady nie działają. Przerabialiśmy już wszystko. Codziennie spacer o tej samej porze-masakra, raz śpi dwie godziny, a raz po kwadransie trzrba biec do domu. :D Szumy, szumis-działają, ale na mnie :D mjej niunki nic nie rusza Cisza, rytuały przy zasypianiu, stałe pore kąpieli-nic jej nie rusza Po prostu śpi sobie jak chce, z reguły krótkie dwie, trzy drzemki po 1 0 min, w nocy pobudki do cyca, a zasypia między 21-23, choć każdego wieczoru wprowadzam te same zasady. Po prostu masz takie dziecko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy dziecko zasypia samo czy musisz tulić, bujać?? Od kiedy nauczyłam małego zasypiać samemu przestał budzić się w nocy, a potrafił noc w noc co godzinę się budzić jak w zegarku. Wyglądałam jak zombi. Nie wspominając, że żeby zasnął to trzeba było go dwie godziny bujać, śpiewać i głaskać. Ostawiłam od piersi, nauczyłam zasypiania jak jest sam w pokoju z włączonym szumem. Przespane noce zaczęły się po 8 miesiącu. Teraz ma dwa lata i wystarczy, że powiem żeby szedł spać, to idzie do siebie do łóżka, włącza szum i zasypia bez dyducha. Czasem tylko nad ranem przyjdzie z kocykiem do nas pospać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci kolo 7-8 mca maja lek separacyjny, dlatego placza, gdy mama wychodzi. Moj maly ma prawie pol roku i przesypia noce odkad skonczyl 2 mce. W dzien spi 2-3 razy i to roznie. Ale dostaje w dzien i mleko i kaszke i zupke. Na noc mleko i spi od 20-22 do 6-8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym wieku normalny jest lęk separacyjny. Jesli nie chcesz by płakał jak wychodzisz to bierzesz dziecko ze sobą. Takie dziecko nie rozumie ze jak mama wychodzi z pokoju to zaraz wroci. Co do spania to nie ma cudownego sposobu. Sa dzieci co szybko zaczynaja przesypiac noce a na inne nic nie działa. Probowalam roznych godzin kladzenia, drzemek, ilosci drzemek, jedzenia przed snem, rytualow, wyciszania i corka nie przespala ani razu nocy, ma 14miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laska są dzieci i dzieci. Syn przesypial nocki od 10tz na piersi. Córka ma 15 miesięcy, od urodzenia na mm i dalej budzi się kilka razy. Tzn. Budziła się jeszcze 2 tygodnie temu. Zaczęłam jej dawać wodę w nocy, był ryk, ale już przestała się budzić. Mogłabym wstawać i ja karmić, ale szkoda mi było jej zębów, bo przecież w nocy jej nie umyje Po jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaoglaogla
Moja Amelcia przesypia noce, a w dzień też ma drzemki. Zawsze śpi w gniazdku ze sleepee, które otrzymałam w prezencie do przyjaciółki. Ma świetny wzór i jest bardzo miękki, a tym razem bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka2312
Moja córcia bardzo lubi spać w swoim kokonie ze Sleepee! A ja mam przynajmniej spokojną głowę gdy mała w nim leży bo wiem, że nigdzie nie uderzy głową czy się nie sturla. A do tego to polska firma, która z dbałością wykonuje swoje produkty więc są one bezpieczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje dziecko jest chronicznie przemęczone, powinno mieć co najmniej 2 drzemki powyżej godziny w ciągu dnia i chodzić spać koło 19:30. Nie daj sobie wmówić, że 7 mies. dziecko może się budzić w nocy co 2h i to jest normalne...? Najlepiej kłaść na drzemki/ spać tak co 3h. Poczytaj sobie blog zdrowy sen dziecka i ogólnie o samodzielnym zasypaniu. I działaj to dobry wiek do nauki. Nie chodzi tylko o twój sen, ale też o to, żeby twoje dziecko mogło się dobrze zregenerować i odpocząć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×