Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiniaaaa

moje dziecko w 27 tygodniu waży 1600 g!!!!

Polecane posty

Gość kiniaaaa

:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaaaa
czy któraś z was miała tak duże dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co oznacza twoja mina-twoim zdaniem to duzo czy mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam już dokładnie, ale około 32 tygodnia dziecko ważyło dobrze ponad 2 kg. Także w 27 mogło tyle ważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swer
a bagałas sobie poziom cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazy ok.............
ale usg nie jest dokladne rownie dobrze dziecko moze wazyc np. 1200 g. lekarz ocenia wage dziecka na podstawie wymiarow kosci konczyn , tłowia oraz glowy . to jest waga szacunkowa a nie rzeczywista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz juz wiem, córeczka mojej kuzynki oscylowala mniejwiecej w takich granicach w 27 tyg, skonczylo sie na 4700-jesli lekarze nie maja zadnych zastrzezen to nie masz sie co martwic, zreszta pamietaj, ze wynik z usg to jest zawsze +/-300g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaaaa
oczywiście to jest dużo, ale moja pani ginekolog powiedziała, ze w normie, dziecko oszacowała na 30 tydzień i powiedziała mi, ze ja jestem w 30 tygodniu ciąży licząc od miesiączki, więc wszystko się zgadza, tyle, ze ja wiem, ze jestem od zapłodnienia w 27, więc w którym tygodniu tak naprawde jestem? jeśli mam liczyć, ze w 30-tym to dziecko dobrze waży. cukier badałam i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorkii wprowadziłam cię w błąd :) W 26 tygodniu waga dziecka była niecałe 1000 g, ale za to już w 31 tygodniu na innym sprzęcie 1800, a w 37- 4000. Dziecko urodziło się 3900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG już na tym etapie nie jest wiarygodne jeśli chodzi o tygodnie, bo jedne dzieci ważą więcej, drugie mniej. Ale to jest prawie ok. 30 tydzień ciąży od ostatniej miesiączki, to około 28 tydzień od zapłodnienia. To by się praktycznie zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazy ok.............
nie martw sie na zapas , teraz dzieci rodza sie duze ( dlugie ) ja urodzilam corcia w 40 tc i wazyla 3700 i mierzyla 59 cm - a pamiaetam ze usg z 29 tc wskazywalo ze dziecko wazy około 1500 g . ale moze byc tak ze twoje dziecko wcale tyle nie wazy - tylko jest bardzo długie ( a na podstawie dlugosci lekarz ocenia szacunkowo wage dziecka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiniaaa ja bym sie trzymała tego co powiedziała lekarka, ze waga jest w normie-nie zagłębiałabym sie w te tygodnie bo jak wiadomo nigdy tego sie idealnie nie da wyliczyc. Moja coreczka w 27tygodniu wazyła 2700 ile bedzie ostatecznie przekonam sie juz wkrotce mama nadzieje, bo termin mama na jutro. Faktycznie troche przerazajaca moze byc wizja urodzenia tak duzego dziecka, ale o tym czy dasz rade zdecyduja lekarze, zawsze pozostaje cc jesli uznaja ze nie masz warunków, zreszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzanaka
to prawidłowa waga ale kobita bez pojęcia jesteś :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też myślę, że warto słuchać lekarza. Wyniki na USG są przybliżone. Nie zagłębiaj się, bo to tylko niepotrzebny stres. Ja jak usłyszałam, że w 37 dziecko waży 4000 to ogarnęła mnie panika, szczególnie, że urodziłam w 41 tygodniu. Bałam się, ze skoro przybierał tak na wadze w ostatnich tygodniach, to że będzie ważył 5 kg :). Szczególnie, że w rodzinie rodziły się takie dzieci. A jak widać nie było tak źle 3900 :). Ale po naszym topiku widać, że to norma duże dzieci teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×