Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AngelMama

Monitor oddechu -warto kupic??

Polecane posty

Chodzi mi o monitor oddechu http://www.sklepbambino.pl/product-pol-1073-Monitor-oddechu-Angelcare-AC401R-cyfrowa-niania-elektroniczna-NOWOSC.html I Twojemu dziecku może zdarzyć się zanik oddechu. Nagły, niespodziewany, niezauważony może zagrozić zdrowiu i życiu Twojego maleństwa. Bezdech może trwać kilka, kilkanaście sekund ale jeżeli przedłuża się do ponad 15-16 sekund stanowi zagrożenie życia. Jeżeli w porę nie zauważysz bezdechu, bez Twojej pomocy lub interwencji lekarza może dojść do tzw. Zespołu Nagłego Zgonu Niemowląt, nazywanego śmiercią łóżeczkową. Niestety, nie zostały jeszcze wyjaśnione do końca przyczyny występowania bezdechu u niemowląt. Udało się jednak wyodrębnić przyczyny zwiększjące ryzyko wystepowania bezdechu: * palenie tytoniu przez matkę, szczególnie w okresie ciąży, * występowanie bezdechu w bliskiej rodzinie np. u rodzeństwa, * wcześniactwa oraz niska waga urodzeniowa, * kładzenie dziecka na brzuszku. Monitor Angelcare AC401-R to dwa urządzenia w jednym : Monitor Oddechu i bezprzewodowa cyfrowa Niania Elektroniczna. Monitor ten przeznaczony jest do użytku domowego. Wspomaga opiekę nad niemowlęciem i dzieckiem. Czujniki oddechu (ruchu) wykorzystywane są najczęściej w pierwszym roku życia, a Niania Elektroniczna bez ograniczeń czasowych (często nawet kilka lat) Urządzenie to jest niezawodne, a jednocześnie bardzo proste w obsłudze. Monitor nie ma kontaktu z dzieckiem, czujniki w postaci płaskich płytek sensorycznych umieszcza się pod materacem łóżeczka, a odbiornik zasilany bateryjnie stawia się obok. Płytki sensoryczne i ich przewody są zupełnie nieaktywne. Nie przewodzą prądu elektrycznego i nie emitują żadnej formy energii. Gdy dziecko nie oddycha przez 15 sekund włącza się poprzedzający alarm sygnał ostrzegawczy. Po kolejnych 5 sekundach ( czyli po 20 sekundach bezdechu ) włącza się alarm i pulsuje czerwone światło. W razie alarmu konieczna jest natychmiastowa reakcja. Najczęściej wystarczy wyjąć dziecko z łóżeczka i poklepać go po plecach. Często sam głośny sygnał dźwiękowy powoduje wybudzenie dziecka z głebokiego snu i powrót normalnego oddechu. Monitor oddechu i dźwięku Angelcare AC401-R posiada na 3 funkcje : 1. przewodowego Monitora Oddechu ( analogicznie jak model AC100D ), 2. bezprzewodowej cyfrowej Niani Elektronicznej, 3. i bezprzewodowego Monitora Oddechu z Nianią elektroniczną. * Przewodowy Monitor Oddechu Jeżeli do pracy monitora AC401-R użyjemy tylko czujników i monitora to działa on wtedy wyłącznie jak przewodowy monitor oddechu AC100D. Monitor może być zasilany poprzez zasilacz lub porzez 3 akumulatorki (monitor posiada akumulatorki w komplecie !!!) Uwaga: wymienione wyżej akumulatorki pełnią również funkcję zasilania awaryjnego przy braku zasilania sieciowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xinska
wurzucenei pieniedzy w bloto. Typowa reklama zbednego drogiego sprzetu dla mam które sa przewrazliwione. Taki sprzet nie zalatwi problemu (to moje osobiste zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba ćwiczyć ćwiczyć
ja myślę, że warto jeśli w rodzinie wystąpiła kiedyś śmierć łóżeczkowa, lub dziecko urodziło się z niską masą urodzeniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem warto. Moj synek pewnej nocy dostal kataru od \"wracajacego\" pokarmu i o malo sie nie udusil bo nie umial oddychac jeszcze przez usta (mial 2 tyg).po tym zdarzeniu moj maz zadecydowal o kupieniu tego monitora oddechu i teraz przynajmniej my spimy spokojnie. Na poczatku bylam troche zla ze zmarnowal tyle kasy ale teraz nie usnelabym spokojnie bez pewnosci ze maly spi bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to akurat była niezbędna konieczność, zalecona przez lekarzy. No ale moje Dzieciątka urodziły się bardzo wcześnie, miały problemy krążeniowo-oddechowe, epizody bezdechów również. Tak więc nie miałam się nad czym zastanawiać. Sprzęt się przydał bardzo. Kilka razy włączył się alarm zarówno u Synka jak i u Córeczki, mogłam zareagować w porę na bezdech i wyprowadzić Jedno czy Drugie zeń. Tak więc nie do końca jest to kasa wyrzucona w błoto. Jednak jeśli Dziecię jest donoszone, poród przebiegł bez komplikacji to nie jest to niezbędna konieczność, ale jeśli ma zapewnić spokojny sen Rodzicom to........chyba warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli faktycznie dziecko ma jakieś problemy z oddychaniem, to nie ma co się zastanawiać, bo w wielu przypadkach taki monitor oddechu może nas w porę zaalarmować o tym, ze coś z naszym dzieckiem jest nie tak. Wcale nie trzeba wydawać majątku na coś takiego, w sklepach z akcesoriami dla niemowlaków są w przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maslannna
Zdecydowanie polecam. Sama kupiłam taki monitor http://tnij.org/monitorodd i nie wyobrazam sobie nie miec tak przydatnego urzadzenia w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam nianie angel care z monitorem oddechu - niani caly czas uzywam. monitor lezy w szafie nie rozpakowany nawet, mala ma 8 miesiecy, mysle ze jak ktpos nie ma dziecka z problemami to zbedny wydatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama mam taki monitor, produkt ten jest jedynym monitorem oddechu, który posiada certyfikat medyczny: www.babymama.pl/monitor-oddechu-nowej-generacji-babysense-5-p4202.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy zakup. Nie zastanawiam sie czy z dzieckiem wszystko ok. Śpię spokojnie, a nie jak niektóre mamy sprawdzam co chwile czy oddycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się świetny zakup śpię spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zbedny wydatek, no chyba,ze dla wczesniaka. mialam i tylko kase wywalilam w bloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajna rzecz. Ja zamówiłam dla swoich maluchów ten: monitoryoddechu.pl/produkty/monitory-oddechu/respisense-data i jestem spokojna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeeeej
Szlag mnie juz trafia jak czytam komentarze ludzi, którzy negują ten gadżet, a najcześciej z niego nie korzystali. Moja historia jest nastepująca. 7 mściwi temu urodziłam córeczkę. Monitor oddechu do łóżeczka kupili dla niej dziadkowie. Ja sama nie byłam zainteresowana, ponieważ mam juz dwoch sporych synów i nie korzystałam z takich wynalazków wcześniej. Ale Ania jest oczkiem w głowie dziadków bo jest jedyna dziewczynka w rodzinie na 11 wnuków. Jak Ania miała 5 miesięcy około 11 godziny rano nakarmiłam ja piersią i malutka usnęła. O o 10 jadła deserek ale jeszcze sie domagała cyca. Zeszłam na dol do kuchni zrobic sobie jakieś śniadanie. Zadzwonił telefon, musiałam pilnie znaleźć dla męża pewna informacje w dokumentach, tuż przed telefonem postawiłam czajnik elektryczny.wiec był spory szum. I nagle słyszę alarm. Mała miała cała buzie w wymiocinami i nie oddychała. Ńie usłyszałam jak wymiotowała, lekarz potem stwierdził, ze bardzo dziwne bo sie musiała nie obudzić w trakcie wymiotowania. Reakcja błyskawiczna, nie pierwszy raz na szczęście miałam do czynienia z zdławionym dzieckiem. Zadzwoniłam po karetkę, i zaczęłam ja oklepywac. Odkrztusila w momencie kiedy była ju sina. Karetka była po chwili. Skończyło sie wszystko dobrze. Jednak wiem, ze gdyby właśnie jie monitor to juz by jej z nami nie było. Wiec naprawdę ludzie zastanówcie sie co krytykujecie. Nikt nie każe wam tego kupować. Każdy ma swój mózg i reklamy mozna samemu ocenić. A,e skoro ktoś nie posiadał takiego urządzenia to zanim zacznie wypisywać, ze wywalenie pieniędzy w błoto i marketing to niech sie chwile zastanowi. Ja widze różnice we własnym spokoju i braku wielu obaw miedzy dwójka poprzednich dzieci a obecnym. Pamietam jak przez pierwsze 2-3 miesiace a nawet dłużej co chwile sie w nocy przebudzalal i sprawdzałam czy oddychają. Teraz tez sie wybudzalam ale juz nie tak często, spałam lepiej, miałam małego pomocnika z którego jestem bardzo zadowolona i który uratował albo przyczynił sie do uratowania życia mojemu absolutnie zdrowemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam taki monitoryoddechu.pl/produkty/nianie-elektroniczne/tomy-tfv600 i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również mam monitor oddechu z monitoryoddechu.pl. Mają duży wybór i bardzo dobry sprzęt. Myślę, że warto zainwestować i czuć się bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaraKROFT
Wow, pierwszy raz o tym czytam. Właściwie całkiem interesujące, choć wystarczy mi obecna ochrona. Mam monitoring, cuzjniki ruchu, wszytsko założone i kontrolowane przez konsalnet, czuję się właściwie bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczytanymulksiazkowy
Dla niektórych to badziew bo nie potrafią się posługiwać i chyba nie potrafią czytać instrukcji obsługi, bo prawidłowo używany monitor oddechu jest genialnym urządzeniem. Mam zakupiony model Snuza Hero, który posiadał w pudełku instrukcję po polsku. Dlatego przed zakupem dopytajcie o instrukcję bo to naprawdę ważne. Jeśli macie problem ze swoim monitorem polecam zaznajomić się ze stroną http://www.monitory-oddechu.com.pl/. Bardzo dobrze opisane produkty napisane przez fachowca, który także jest pod telefonem, dlatego można go dopytać o kwestie, których się nie doczyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam monitor oddechu z monitoryoddechu.pl i jestem bardzo zadowolona z jego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinnee
Razem z żoną dziękujemy bogu, że zdecydowaliśmy się na kupno monitora oddechu bo dzięki niemu nasze dziecka nadal żyje. Nasz Piotruś odkąd się urodził miał lekkie problemy z oddychaniem więc kupiliśmy monitor babysense 5 ( w tym miejscu mogę serdecznie polecić ten sklep http://www.monitory-oddechu.com.pl/babysense-5/ i pana Marka, który odpowiedział na wszystkie nurtujące pytania), pewnej nocy ok. 2 miesiące od zakupu nagle usłyszeliśmy alarm, który informował o bezdechu dziecka, oboje od razu zerwaliśmy się z łóżka i pobiegliśmy do pokoju piotrusia żeby go szybko obudzić. prawdopodobnie dzięki temu urządzeniu nasze dziecko wciąż jest z nam. jeśli wasze dzieci wykazują jakiekolwiek problemy z oddcyhaniem to gorąco polecam ten produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupujcie tylko Babysense 5 - jest polecany przez lekarzy, ja swój tu kupiłam: www.babymama.pl/monitor-oddechu-babysense-5-p4202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam, że Babysense jest najlepszy - jako jeden na rynku ma certyfikat medyczny. Jestem jeszcze w ciąży, ale za 2 miesiące właśnie Babysense planuję kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×