Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mowa dziecka 20 miesięcznego

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny, proszę o szczere odpowiedzi. Jak wygląda rozwój mowy u waszych dzieci w tym wieku. Nie chodzi o przechwalanie się, bo dzieci rozwijają się w swoim tempie. Chciałam raczej zobaczyć jak to wygląda przekrojowo. Ile mniej więcej słów mówią? Czy zaczynają już łączyć wyrazy np. "nie chcę", "mama daj". Piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku 20 miesięcy mówił kilkadziesiąt pojedynczych słów (wliczając wyrazy dźwiękonaśladowcze typu: hau hau, fragmenty wyrazów typu: (ko)parka, oraz swoje wymyślone jak np.: brum (auto). Nic nie łączył ze sobą, nie używał czasowników. Po skończeniu dwóch latek zaczął łączyć proste zdania, pojawiły się czasowniki. Z każdym dniem słów przybywało i coraz bardziej przypominały zrozumiały powszechnie język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma prawie 21. Myślę, że zna ponad 100 słów, wypowiada krótkie zdania (np. daj pic, mama je itp.), zna sporo wyrazów dzwiekonaśladowczych, czasowników używa tylko w bezokoliczniku. A siać na nocnik nie chce za cholerę :-/ Ehhhhh. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka1
Moja córeczka ma 22 miesiące i mówi pojedyncze wyrazy, natomiast wszystko rozumie co do niej mówimy.Mówi tez własna chińszczyzną:D i pokazuje paluszkiem gdy coś chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek mowi mama, tata, kaka. Do tego ma sporą gamę swoich dzieckowych, ktore zmieniaja sie i ciezko mi je zapamietac. Ostatnio np. triam, trompola. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×