Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czymozn

Mozgowe porazenie dzieciece?

Polecane posty

Gość Czymozn

Czy mozna dostrzec jakies pierwsze symptomy w wieku niemowlecym? Mam blizniaki, dwoch 5 miesiecznych chlopcow. Jeden z nich urodzil sie niedotleniony, byl owiniety pepowina. W porownaniu do drugiego robi... niewiele. Trzyma glowke, siada podciagany za raczki, ale nie przerzuca sie na boki, nie probuje pelzac, nie unisi sie na raczkach, co ten drugi robi bez problemu. Pediatra twierdzi ze CHYBA taka jego uroda, a ja zastanawiam sie czy mozna juz cos o tym powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nic nie znaczy, w wieku niemowlęcym nie można stwierdzić porażenia bo każde dziecko rozwija się inaczej. Dopiero po roku można cokolwiek stwierdzić. Jeśli masz jakieś obawy to idź do neurologa, lub zapytaj się kogoś kto rehabilituje np. metodą vojty. Ale oni również nie dadzą Ci jeszcze teraz odpowiedzi na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Dzieki. Szkoda, myslalam, ze juz moze cos mozna powiedziec... Wiem, ze na diagnoze duzo za wczesnie, ale... martwie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej proponowałam bym osobę która rehabilituje m. Vojty. Oni robią ćwiczenia które tworzą nowe tzn połączenia nerwowe z ośrodkowym układem nerwowym. Dziecko które ma MPDZ doszło w przeszłości do wylewu w komorach mózgowych, przez co nie ma bezpośredniego połączenia "lini" nerwowych z ośrod. ukł. nerwowym. Takie połączenia można stworzyć dziecku ale najwyżej do roku, później nikt się już tym tak nie zajmie. Tzn zajmie ale nie będzie szans na takie lepsze jak jest teraz. Wydaje mi się że powinnaś iść i porozmawiać z nimi, oni stwierdzą co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Moze jest jakas mama dziecka z MPD i podzieli sie swoja wiedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a rodziłaś dzieci naturalnieczy cc? Moja kolezanka jak rodzila swoją corke sn to dziecko bylo niedotlenione, zielone wody plodowe.. Dzis dziewczynka ma 7 lat, chodzi do 1 klasy i rozwija sie jak najbardziej prawidlowo. Nie wiem jak bylo z nią za niemowlectwa ale teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko a ile dokladnie maja Twoje dzieci ? ktorego rodzilas ? czy dziecko , ktore gorzej sie rozwija siega obiema raczkami po zabawki , czy stale jedna , ile punktow apgar ? czy usmiecha sie , reaguje itp ...czy byly / sa problemy z napieciem miesni ?? czy dziecko.jest rehabilitowane ?? czy ma symotomy , ktore opisuja w objawach porazenia mozgowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytaj o symptomach mpdz - asymetria, napiecie , dziecko sie krztusi ,.krzyzuje nozki.,.nie reaguje na swiatlo albo przesadnie , raczki zacisniete , itp itd ....co wyszlo w usg przezciemiaczkowym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boje sie tez bardzo o swoje dziecko od urodzenia ma problemy z napieciem miesni i asymetrie / 8 punktow apgaru - 1 pnkt za napiecie miesni wlasnie , nie przewraca sie na boczki., ani.z plecow na brzuch i odwrotnie ,.nie podnosi glowy do siadu - umial juz ale znow nie potrafi ...widac lekkie niedotlenienie w obrazie usg przezc ...lapie sie za kolanka , laczy raczki , bawi sie zabawkami., przeklada z reki.do reki., reaguje , duzo sie usmiecha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Rodzilam cc - na ktg jednemu synkowi - temu owinietemu, spoadalo tetnno... Dzieci maja 5 miesiecy i 4 dni. 1 synek mial 10 punktow - drugi 8 . Siega obiema raczkami, Sie usmiecha i reaguje, ale jest duzo mniej sprawny niz brat - jak go polozysz tak lezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pelza , ale ladnie lezy na przedramionach na brzuszku i podnosi glowke i bawi sie zabawkami lezac na brzuszku, uzywa obu raczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podobnie u mnie tez tylko lezy , ale duzo rusza nogami lezac na pleckach kopie caly czas ,.Twoj tez ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy po prostu tak lezy , lezy ..mojej znajomej dziecko do 4 mca tylko lezalo lezalo prawie nie reagowalo 2 pkty apgar mocno niedotleniona a teraz madra pannica najlepsza w klasie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos zasugerowal Ci mpdz ???? dzieci maja indywidualne tempo rozwoju wiec nie sugeruj sie ze jedno robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Chyba ma czesc objawow... zawsze sie krztusi, zaciska raczki, woli jedna strone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko a ile dokladnie maja Twoje dzieci ? ktorego rodzilas ? czy dziecko , ktore gorzej sie rozwija siega obiema raczkami po zabawki , czy stale jedna , ile punktow apgar ? czy usmiecha sie , reaguje itp ...czy byly / sa problemy z napieciem miesni ?? czy dziecko.jest rehabilitowane ?? czy ma symotomy , ktore opisuja w objawach porazenia mozgowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Nikt nie sugerowal, dzis zaczelam czytac... rehabilitant obejrzal dziecko, zlecil kilka cw w domu, mowil ze nic teraz sie nie okresli... duzo kopie i macha raczkami - ale nie ciagnie go do zmian pozycji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale caly czas ma zacisniete ? zawsze sie krztusi czyli przy kazdym jedzeniu itd ? nie zostalas skierowana do neurologa i na usg przezciemiaczkowe mozgu ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
czesto - ale nie ciagle... nogi krzyzuje. usg wyazalo lekkie niedotlenienie... reh mowil ze teraz nic nie mozna pow... pisze z malym na rekach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
nie krztusi sie przy kazdym jedzeniu - a dzpm krxztusza sie dzieci przy kazdym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak z tymi piastkami czesto ma zacisniete i czy tak mocno ze az ciezko otworzyc ? i co o.napieciu mowi rehabilitant ? macie vojte ? i jak to krzyzowanie nog wyglada ? dziecko skrzyzuje i dlugo lezy ze skrzyzowanymi umie sam wyprostowac lezac na brzuchu unosi glowke robi proby pelzania czy tylko lezy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
mamy bobatha. piesci czasem na luzne a czasem ciezko otworzyc. opisu nie mam w domu - ma pediatra.... nozki krzyzuje w gorze, umie sam je rozdzielic, unosi glowke, macha nozkami lezac na brzuchu wiec chyba cos tam probuje - ale nie tak jak drugi syn....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko wiesx o tym.ze norma rozwojowa to 6 tyg czyli jedno dziecko moze wtedy a nastepne za 6 tyg i nadal jest w normie ...i nie porownuje sie dziecka do dziecka nooo i przy porazeniu niemowlaki zaciskaja kciuka w dloni a nie na zewnatrz ...aaaaha i synek robi proby obrotu na boczek czy tylko lezy nieruchomo ? czy probuje cos na bok ??? wygina sie w litwrke (c) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×