Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaMthfr

MTHFR podwójna heterozygota u dziecka

Polecane posty

Gość MamaMthfr

Moje dziecko (6miesiecy) ma podwójną heterozygote genu MTHFR. Miala juz 1 dawke szczepienia przeciw gruzlicy, 1 dawkę 5w1 i 2 dawki wzw. Dowiedzialam sie jednak, ze przy tej mutacji trzeba bardzo uwazac na metale i toksyny. Czy jest tu mama, ktorej dziecko również ma taką mutacje (chodzi mi dokladnie o podwójną heterozygote), bylo szczepione i wszystko jest ok? A jesli nie to co sie dzialo po szczepieniach? Lub jeśli dzieci nie sa szczepione, to od kogo wziac przeciwwskazanie do szczepien? Jestem zalamana i od prawie meisiaca nie mysle o niczym innym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam gdyż tez jestem ciekawa A skad masz info ze ta mutacja szkodzi przy szczepieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMthfr
Szkodzi gdyz jest zaburzone wydalanie toksyn i metali, a wiadomo ze w szczepionkach jest aluminium rtec itd. Wiec duza czesc z tego zostanie. Poleci do mozgu gdyz nie ma bariery krew mozg. I jest duze ryzyko nopow.. Zatrucie metalami prowadzi rowniez do autyzmu, przy tej mutacji trzeba bardzo uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMthfr
Podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok ja tez o tym słyszałam tylko chciałabym sie dowiedzieć bo moze wiesz z jakiego źrodła pochodzą te informacje. Słyszałam tez ze Podobno juz sie odchodzi od tego przekonania ale tez nie wiem na ile to wiarygodna informacja. Tez myslalam zeby sprawdzic dziecku te mutacje dlatego dopytuje czy umiesz podać wiarygodne zrodlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMthfr
Np dr ben lynch, ktory zajmuje sie mutacja genu mthfr. Ma swoja strone internetowa poswiecona mthfr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMthfr
Aha, informację o kumulacji metali uzyskalam rowniez od genetyka. I to nieprawda ze od tego sie odchodzi, po prostu w Polsce jest jeszcze za mala wiedza lekarzy na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMthfr
Podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przepraszam że się wtrącam, ale o co chodzi z tą mutacją? To jakaś choroba? Czy to ma coś wspólnego z kwasem foliowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie odchodzi się, a wręcz przeciwnie zaczyna być głośno o MTHFR. Problem w tym, że w Polsce lekarze jeszcze mało wiedzą o tej mutacji. Nie są świadomi, że np. ciężarnym z mutacją nie wolno podawać zwykłego kwasu foliowego, tylko zmetylowany folian. To samo jest ze szczepieniami. Dzieci z mutacją są w grupie ryzyka problemów neurologicznych, autyzmu, adhd i wielu innych zaburzeń, ponieważ szczepienia to dawka metali ciężkich (np aluminium), których organizm z mutacją mthfr nie potrafi skutecznie detoksykować. A szacuje się, że mutację mthfr może mieć nawet 50% społeczeństwa i z kaźdym pokoleniem ten odsetek rośnie. Myślę, że za parę lat wiedza o MTHFR w Polce będzie wyższa i pewnym problemom będzie można zapobiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jakis lekarz napisze przeciwwskazanie do szczepien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMthfr
Podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMthfr
Podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMthfr
Podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze o MTHFR nie wiedzą za dużo, nie ucza ich tego na studiach bo to dosc wąska wiedza, dlatego nie uznają tego jak przeciwwskazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że jest możliwe do wykonania to badanie w Polsce ,mam na myśli MTHFR . Podobno szybko i łatwo można je dziecku zrobić , ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie podepne pod to pytanie czy ktos wie gdzie mozna ze sliny to badanie zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba neurolog dziecięcy powinien sie wypowiedzieć w tej kwestii tak myslę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam w testDNA , dostałam zestaw do domu z patyczkami do pobrania próbki z buzi. Wysłałam do nich do badania i po dwóch tygodniach dostałam wynik na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy komus udalo sie znaleźć lekarza obeznanego w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy to się czymś objawia? Jak doszłyscie do tego że Wasze dzieci maja ta mutację? Czytałam że te dzieci mają naczyniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mutacja ta u dzieci nie musi się podobno niczym szczególnym objawiać, może ona dać znać o sobie już później, dlatego warto o niej wiedzieć wcześniej aby dobrać dziecku odpowiednie suplementy czy też ustawić dziecku odpowiednią dietę. Już są dietetycy wyspecjalizowani w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMTHFR
zrobilam badanie dna. niestety moje dziecko ma 2 heterozygoty, a nie tylko jedna, dlatego jest juz problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×