Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Na czym nie oszczędzacie a na czym tak

Polecane posty

Gość gość

- zdrowe jedzenie - dobrej jakości kawy, herbaty i wody ( tylko Nałęczowianka) - dobrej jakości magnez z witaminą B6 ( jedyny suplement jaki zażywamy- jedynie cytrynian lub mleczan) szkła kontaktowe i krople nawilżające do oczu - płyn micelarny Mixa, krem Janda a na dzień Bioderma/ La roche, balsam do ciała MIXA, szampon, odżywka, proszek(vizir), pasta Blanx, krem z SCHoll do stóp a z Mixa do rąk - stomatolog( tylko prywatnie) - dobry fryzjer - szczoteczka elektryczna - abonament za internet - woda( prysznic 2 razy dziennie, w upały częściej) i co( lubimy mieć ciepło w domu)- nie lejemy wody na darmo ale w czasie prysznica nie zakręcamy co też jak na zimno to włączamy ale wiadomo nie grzejemy jak jest powyżej 18 stopni A oszczędzamy: - inni lekarze oprócz stomatologa NFZ ( często lepisi są państwowi niż prywatni) prywatnie wyjątkowo jak bardzo pilne -prąd - telewizja ( nie korzystamy z kablówki, tylko podstawowe kanały)-mało oglądamy -czasopisma- czytamy w internecie - z tańszych kosmetyków kupujemy: żel pod prysznic ISANA, mydło w płynie ISANA, płyn do szkieł ROSSMAN, lakiery do paznokci ( małe opakowania by nie wysły), ogólnie cała kolorówka - chemia: płyn do naczyń i płyn do podłóg tańszy za to droższe: CIF, DOMESTOS, papier z ROSSmana 16 rolek zwykły biały, chusteczki nawilżające i ręczniki papierowe też tańsze - nie kupujemy płynu do płukania ust jest na alkoholu i podrażnia -generalnie w czasie używania nie przesadzamy z ilością kosmetyku: nakładam cienką warstwę kremu, żel pod prysznic kropelka, szamponu niewiele a odżywka na same końcówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie potrafię powiedzieć. Światła palę nawet gdy nie ma mnie w pokoju, tv i komp gra nawet jak nie korzystam, kupuję co wpadnie mi w ręce, każdy codziennie się kąpie lub co drugi dzień, dwa razy dziennie prysznic. Chyba na niczym nie oszczędzam. A nie-często zimą zakręcam grzejniki, ale raczej dlatego, że często mi gorąco i często wietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszczędzam na ubraniach, kosmetykach- nie maluje się codziennie, nie używam płynu do plukania, kablowki nie mamy - oglądamy online filmy i seriale, do stomatologa chodze na NFZ i jestem zadowolona. Nie oszczędzam jedynie na dzieciach, kupuje porządne zabawki, choć szukam oczywiście tanich i dobrych rzeczy np kosmetyki, czasem te tanie mają bardzo dobry skład, dużo lepszy od większości droższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jedzeniu nigdy nie oszczędzam, bo to wpływa na zdrowie. Ale np. ubrania kupuje z dobrych materiałów jak len, wełna, kaszmir i potem mam je na kilka sezonów, więc raz wydaje, a nie muszę co miesiąc. Poza tym regularnie odkładam pieniądze na konto w www.bgzoptima.pl żeby mieć na większe wydatki jak ubezpieczenie auta czy wycieczka na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszczędzamy: - nie wydajemy na wodę butelkowaną (poza okazjonalnie gazowaną), pijemy kranówkę bo jest zwyczajnie dobra - kremy sylveco, fitomed, biochemia urody, płyn micelarny garnier, kosmetyki dla dziecka rossman albo DM - stawiam na składy a nie na ceny, "markowych" cudów praktycznie nie używamy - lekarze i wszelkie badania normalnie na "kasę chorych" - ale nie mieszkamy w Polsce, więc to jest tu normą; na nic się nie czeka, za nic nie dopłaca, lekarstwa na receptę też są w większości refundowane - fryzjer - mąż ma "łysą pałę", my z córką długie i proste włosy, więc mi najczęściej podcina końcówki mąż, córce - ja, farbuję henną w domu - chemia: nie używamy 20 różnych produktów; płyn do naczyń, szare mydło w płynie do wszelkich powierzchni płaskich, ocet do odkamieniania, do toalet płyn marki własne marketu; dużo używamy mikrofibry - pasta do zębów za 0,65 centów - fantastyczna, na początku składu czynnik reminaralizujący, dla wrażliwych zębów lepsza niż wszelkie sensodyny - płyn do płukania ust: z tej samej serii co pasta, zero alkoholu, zawiera ksylitol pomagający likwidować bakterie - odżywki do włosów niedrogie traktowane jako baza (dodaję dowolne składniki ze sklepów z półproduktami kosmetycznymi) - szampony, żele pod prysznic, balsamy do ciała - można znaleźć fajne składowo za grosze - ubrania z założenia "sezonowe" typu zachciewajki modowe, jakieś proste t-shirty etc., ubrania dla dziecka "po domu" - prąd - bardzo mało grzejemy w sypialni; w łazience kaloryfer z dmuchawą zaprogramowany na czas pobudki, a po południu włączana ta dmuchawka na trochę przed ablucjami; wyłączamy niepotrzebne urządzenia na stand-by, nie zostawiamy podłączonych ładowarek po ładowaniu etc. - woda - wiadomo: zakręcamy podczas prysznica na czas namydlenia czy pilingu, zakręcamy podczas mycia zębów, nie lejemy niepotrzebnie przy myciu naczyń NIE oszczędzamy: - buty - kurtki, płaszcze, spodnie i tym podobne rzeczy mające być na lata - perfumy - bielizna ze wskazaniem na staniki przede wszystkim - większość kosmetyków kolorowych - jakość jedzenia i jedzenie ogólnie, lubimy "kuchnie świata" a ciekawe i oryginalne składniki czy restauracje tanie nie są - książki - net i tv - tu w sumie oszczędzamy i nie oszczędzamy: abonament za 40 euro ma w sobie wystarczający mi pakiet kom., szerokopasmowy internet, ze 100 kanałów tv, nielimitowane rozmowy na stacjonarne do wielu krajów świata; więc niby sporo, ale też sporo się w tym zawiera - elektronika, wyposażenie kuchni, meble - jeśli za jakość trzeba zapłacić, to się płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:23 zacznij lepiej oszczędzać czas bo taki je bl as elaborat a myślisz ze komuś się tu chce to czytać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszczedzam na sobie ;) Nie chodze do fryzjera co miesiac Nie chodze na manicure Malo ubran kupuje Mebli nie zmienialam od kilku lat -nic nowego Nie oszczedzam na kosmetykach-kupuje naturalne,z dobrym składem,czesto ekologiczne Ksiazki i magazyny ulubione-trudno mi sie bez tego obejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ci się nie chce to nie czytaj, przymusu nie ma; a moim czasem się nie martw, widocznie potrafię go zorganizować mam skoro mi się chce tworzyć elaboraty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaretta90
Oszczędzam na kosmetykach dla siebie, ale nigdy nie będę oszczędzać na swoim dziecku! Ostatnio kupiłam zapas chusteczek pielęgnacyjnych Dada w hebe. Zalezy mi na tym, aby mały nie miał problemów skórnych, więc wybieram zawsze najlepsze i nawilżające, a te najbardziej mi odpowiadają, zwłaszcza że nie są perfumowane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samuel80
A powiem Wam, że zastanawiam się nad zmianą dostawcy prądu, dokładniej ostatnio w moje ręce wpadła oferta od nich http://rafik-pol.pl/jak-zmniejszyc-zuzycie-energii/ :) Wydaje mi się, że w ten sposób można zmniejszyć rachunki za prąd. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslimy ze nie zmienimy dostawcy pradu;) malo placimy u twojego konkurenta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto zwraca uwage na takie rzeczy. Kupuje co trzeba czy to lepszy zel czy biedronkowy. Jedynie kapsulki kupuje vizir i plyn do naczyc fery. I tyle. Co mi sie podoba to kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oszczędzam podobnie jak wy, na tym samym co Wy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oszczędzam na niczym. I nie mam . pieniędzy przez to.Ale wkurza mnie gdy kupię tanszy proszek to nie dopiera ubran.Dlatego kupuje dobre rzeczy.Nie chodze do fryzjera na malowanie wlosow bo zawsze byl płacz w domu po fryzjerze.Wiec to nie z oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie muszę oszczędzać, w to się bawią bardzo biedni ludzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isopropyl
My z mężem mamy jedno konto wspólne z niego robimy zakupy a na drugie wpłacamy oszczędności na zaś. Znaleźliśmy najkorzystniejszą ofertę na konto bankowe na https://rankomat.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×