Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Na jaki kolor pomalować pokój siedmiolatka ?

Polecane posty

Gość gość

Jaki kolor ścian będzie najlepszy w pokoju małego ucznia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żółty ,albo jasna zieleń , może jakis piaskowy ale to już taki poważny jak na 7 latka ,w każdym razie jakieś jasny nie rażący kolor teraz jest taki wybór gotowych farb ,moja kumpela pomalowała córce pokój na ciemny czerwony ,kolor jest ładny ale nie dla 10 latki ,pokój jest mały od razu zrobił się wizualnie mniejszy i ciemny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czerwony wydaje mi się zbyt "agresywny" i zbyt poważny dla dziecka chyba ,że mocno rozbielony -taki bardzo jasny pastelowy. Niebieski dla chłopca odpada bo już był a poza tym większość chłopców ma niebieskie pokoje. Ja będę urządzała pokój od zera, zmiana mebli i malowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn idzie teraz do szkoły więc chcę zmienić jego pokój,przystosować do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 2 kolory scian, sloneczny żołty i limonkowy:) pokoj jest jasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj dziecko jaki kolor by chciało, w końcu to jego pokój i on ma się tam dobrze czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny. taką farbą, by dało się po niej pisać kredą. Będzie mógł rysować na ścianach okultystyczne symbole mrucząc pod nosem inkantacje. na myszę ku czci rogatego będzie jak znalazł. A nie możesz dziecka zapytać jaki kolor by chciało????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno widziałam pokój chłopca, ucznia młodszej podstawówki pomalowany na jasno żółto i jasno szaro, a do tego czarne szablony z dinozaurami bo dziecko za nimi szaleje i wyglądalo to calkiem ok tylko trudno opisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem w tym wieku dziecko powinno mieć wpływ na to jak ma wyglądać jego pokój.Więc zamiast matek z kafe pytaj się o to syna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie zapytaj bo np mojego syna nie intersuje kolor scian jak sie go ostatnio pytalam to powiedzial ze obojętnie mu ,bo on i tak tam tylko śpi . Wiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spytaj zabierz do sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytałam i syn nie wie,mówi że jemu to jest obojętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234 kropka
najlepiej jakiś seledynowy czy stonowany żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bananowy z zielenią. Poza tym pozwól synowi zaplanować jak ma pokój wyglądać - to już duże dziecko i może mieć swoje zainetersownia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może jakiś kolor ombre? biały z żółtym? Lub całkowicie jasny pastelowy, bananowy, turkusowy, może jasno szary, taki gołębi, a na tym coś namalowane? albo jedna ściana z fototapetą z jakiejś bajki którą lubi, jacyś piraci w tropikach, albo statek piracki, samoloty. Niebieska ściana malowana w obłoki chmur i na tym kilka szybujących samolotów, reszta jasnoszara. Wyglądałoby ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robertttta
odcień niebieskiego - charbowa polana Śniezki świetnie się nadaje do stworzenia pokoju ala statku morskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niebieść , fiolet, zieleń uspokajają, wyciszją ale średnio motywują do koncentracji, bardziej rozleniwiają. Na ścianie przy łóżku można dać jasny fiolet a resztą pokoju pomalować na brzoskwiniowy. Pozornie te dwa kolory się gryzą ale w realu wygląda to bardzo fajnie. Brzoskwiniowy wpadający w jasny pastelowy pomarańcz jest według mnie idealny bo jest ciepły, energetyzujący i optymistyczny. Czerwony ale nie krwisty tylko truskawkowy mógłby być nałożony na małym kawałku ściany przy biurku ale nie w całym pokoju według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mozesz go zapytac jaki kolor lubi???? Moze lubi jakas druzyne pilkarska i chcialby miec pokoj w jej kolorze, moze nie znosi jakiegos a ty mu tak pomalujesz bo ci sie wydaje ze bedzie ladnie. W koncu to jego pokoj to chyba tez ma cos do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
błagam was brzoskwiniowy i fioletowy w pokoju chopca ???????????? Masakra jakas. Jak nei mozesz sie zdecydowac to pomaluj na biało+jedna ściana w jakims kolorze ktore lubi dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro mu obojetne to pomaluj 1 sciane farba magnetyczna, jest ona grafitowa mozna przyczepiac na niej wszysko co mu sie spodoba i wyglada super. Nie kombinuj z kolorami bo za 2-3 lata bedziesz mu oprzemalowywac bo mu sie znudzi. Ja bym stawiala na szarości, granat, niebieski albo biel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wyście pogłupiały? Bo chłopiec to musi mieć jak w norze w pokoju? Granat, szary itp? Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na brzoskwiniowo to pokoje maluja chyba tylko na wsiach. Najobrzydliwszy kolor do wnetrz, zazwyczaj jak ktos ma sredni gust to wybiera ten niepasujacy do niczego kolor. Kojarzy się z domami weselnymi z lat 90tych.Do niego już tylko drapowana firanka na oknie i afrykańska figurka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w mieście, mam bardzo nowocześnie i gustownie urządzone wnętrza i kolor....właśnie brzoskwiniowy. Kolor brzoskwiniowy to krem wpadający minimalnie w tonację pomarańczowego i to jest właśnie kolor brzoskwiniowy. Jak ktoś wchodzi to nie widzi pomarańczowej barwy ale ciepło. Ktoś tu podał ten kolor jako przykład do pokoju chłopięcego i ja nie widzę w tym nic dziwnego. Szary, granat, grafit to kolory na mały kawałek ściany a nie cały pokój bo inaczej zrobi się z tego zimna , ciemna jaskinia. Kolor brzoskwiniowy pasuje do elementów szarych, białych, piaskowego, gołąbkowego. Autorko, ludzie się tu nie znają , mają ograniczony wzrok więc ja radzę c****szperać głębiej na necie albo iść poradzić się fachowca w dobrym sklepie z tymi usługami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpisz sobie w googlach granatowy pokój dla chłopca i zobacz jak fajnie można skomponować ten kolor. Brodzoskwinia i morela jak dla mnie to koszmar. Kolor wymiocin, jak dodasz do tego ciemne meble pokoj robi się smutny, jasne mdły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko dekoral, mus brzoskwiniowy do którego 1/4 dodajesz białej farby albo każesz sobie tak właśnie komputerowo wymieszać. Ja tak mam w pokoju u syna. Do tego koloru pasuje wiele innych . ktoś tu podał ciemne , typowo smutne kolory i tak ma mieszkać 7 latek? Pokój ma być przyjazny, dla dziecka jasny przedewszystkim! To nie jest nastolatek który manifestuje na każdym kroku swoją męskość, nawet w kolorze ścian więc bez przesady z tymi szarymi tonacjami. Do nauki i spania najlepszy jest kolor nie męczący oka ale jednocześnie nie usypiające za dnia a takim jest podany przez poprzedczki jasny brzoskwiniowy (najjaśniejsza tonacja) a wiem bo sama go mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam granatowy pokój u swojego syna ale syn ma już 12 lat. Powiem z doświadczenia że to za ciemny kolor, wymaga dużo światła i jeżeli ktoś tego światła w pokoju ma mało to odradzam. Kolor ten uintensywnił nam się po kilku tygodniach i jest jeszcze ciemniejszy więc trzeba uważać. Do granatowego pokoju koniecznie musieliśmy pozbyć się wszelkich ciemnych akcentów i tu zaczął się Problem bo wcześniej o tym nie myśleliśmy a zaczęło się od wymiany żaluzji (były czarne ) , potem uznaliśmy że fatalnie na tej barwie wyglądają białe akcenty (biały regał) więc trzeba było zrobić tak by nie wyglądało jak wieś ale też by nie było zbyt ciemno. Ostatecznie syn ma dużo koloru szaro gołąbkowego i już po 15 tej palą się lampki w pokoju bo inaczej lekcji nie może odrobić. Gdybym miała doradzić do autorce to zaproponowałabym beż, krem, biały, bladą brzoskwinię lub popiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaamajka
o tym brzoskwiniowym to chyba tu pisze stale jedna osoba. Ja też uwazam ze jest brzydki i nie pasuje do pokoju chłopca. Wybierz może zielony, ma fajne odcienie. Ściana tablicowa lub magnetyczna tez jest fajnym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruk1
kolor dzinsowy na jednej ścianie reszta biała, pokoj w stylu marine. Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×