Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaneczka

nadżerka a ciąża

Polecane posty

Gość aaneczka

dziewczyny na razie nie planuje dziecka ale moze sie wydarzyc mam stwierdzona nadzerke czy nie ma zadnych komplikacji przy tym schorzeniu i czy ciaza nie jest zagrozona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz stwierdzoną więc proponuję zająć się nią porządnie wyleczyć i wszystko powinno być OK. Jestem w 9 miesiącu a jakieś 5 lat temu miałam koagulowaną nadżerkę. Nie miałam problemów z zajściem w ciąże w ciągu ostatnich miesięcy stan szyjki nie jest problemem. Mam nadzieję że w czase porodu będzie też OK. Jeszcze raz - najważniejsze zrób z nią szybko porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dripoka
Miałam stwierdzoną nadzerkę przed porodami. lekarz stwerdził aby poczekać i po porodach ją usunąc. Urodziłam pierwsze dziecko. Lekarz namawiał mnie na wypalankę, gdyż nadżerka była paskudna. Poszłam do innej lekarki, która powidziała, ze mogę poczekac jeszcze. Urodziłam drugie dziecko. Za miesiąć wybieram się na wypalankę:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dripoka
nie miałam żadnych komplikacji. Całą ciązę przechodziłam super. Urodziłam zdrowe, duże dzieci w terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadżerkę i jestem w ciąży. Mój lekarz wykrył ją tuż przed ciążą ale całe szczeście że ma zaledwie 2 mm i nie zlecił wypalanki ponieważ jest tak malutka że było by bez sensu mnie naciągać teraz na zabieg. Jeśli chciałabyś zajść w ciąże to radzę pierw się zbadać a potem strarać się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaneczka
tak juz jestem mezatka i nie stosuje nic procz gumek wiec roznie moze byc lekarz mowil cos o zamrazaniu i wielkosc tego swinstwa jest jak moneta 2 zl tak to porownal sama nie wiem co robic a te wypalanki to niebezpieczne tak slyszalam, boje sie troche bo jakbym zaszla w ciaze i nadzerka niewyleczona to by bylo kiepsko lekarz tez powiedzial ze niekonieczne jest to leczyc sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0987
Moim zdaniem powinnać poczekać do urodzenia dziecka. Ja tak zrobiłam. Urodziłam dwoje zdrowych dzieci mając nadżerkę. W oby dwóch ciażach nie miałam żadnych komplikacji. W przerwach między ciażami(4 lata) robiłąm regularnie cytologię. Moja ginekolog odradzała mi zamrażanie, ponieważ podczas wypalania część nadżerki jest wysyłana do labolatorium aby dobrze ją zbadać, natomiast podczas zamrażania nie można szczegółowo zbadać próbkę leczonej nadżerki. Nadżerkę miałam jeszcze przed ciażami. W niczym mi ona nie przeszkadziła:) trzeba tylko pilnować cytologi co pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok dzieki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch3
ja też dowiedziałam się ,że mam nadżerkę -za 5 tygodni planowany termin porodu,wtedy będę musiała ją wytepić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam nadżerkę jeszcze przed 2 ciążami. Urodziłam zdrowe dzieci. Obie ciąży przebiegały bez powikłań. Już niedługo jestem umówiona na wypalankę. Najlepiej, gdy problem obgadasz z ginekologiem. Ja spotykałam się z róznymi opiniami. Byli tacy ginekolodzy, którzy uważali, że jak nie wypalę nadżerki po 1 ciąży to pojawią się komórki rakowe.... w koncu trafiłam na wspaniałego lekarza, który uspokoił mnie. Poczekałam jeszcze dobre 2 lata zanim zdecydowałam się na drugą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiol
hmmm, a mój lekarz mówi, że nadżerkę należy usunąć, bo te opinie, że po ciąży sama przejdzie są nieprawdziwe, co potwierdzaja powyższe linki, ja miałam w ciąży , teraz mi to usunął i niedługo będę sie starać o drugie dziecko, z nieleczonej nadreżki nic dobrego nie wynika, im dłużej się ją ma tym gorzej...tam myslę, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch3
wielkie dzięki za odpowieź.Ja wiem ,że przed ciążą wszystko było u mnie OKI.Byłam na badaniach u gina także cytologię i badanie było OK teraz 35 t.c i okazało się,że mam nadżerkę a od ok 8 tygodni leczę grzybicę niestety nieskutecznie,a że to moja 1 ciąża i 1 raz takie dolegliwości dlatego podpytuję POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×