Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Najczęściej wybierane imiona dla dzieci są obecnie infantylne

Polecane posty

Gość gość

Każdy komentuje, że teraz są popularni Kubuś i Amelka, jak kiedyś Katarzyna,. Magdalena, Anna, Agnieszka, Marcin, Piotr, ale nie do końca się z tym zgadzam, bo Anna, Magdalena i wiele innych, to imiona ponadczasowe, które pasują zarówno do małych dzieci, jak i do dorosłych. Jak brzmi dorosła, lub starsza o imieniu Anna, a jak Lena, Maja, Amelia czy Oliwia? Jak brzmi Tomasz, a jak Marcelek, Kacperek, czy Oliwier? Pasuje Wam do ordynatora oddziału czy dyrektora banku taki Dorian, Fabian czy Gracjan? bo mi osobiście nie bardzo. Nie twierdzę, że każda dziewczynka powinna mieć na imię Anna, Magdalena, Joanny czy Zofia i, że każdy chłopak, to powinien być Michał, Tomasz czy Jan, ale tych imion przecież jest tak wiele, że jest w czym wybierać i nie trzeba dziecka ośmieszać. Oczywiście nie mowię o Alanie, Natanie, Wanessie i jessice, bo takie imiona daje określona grupa ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiesz o Mateuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak moja mama była dzieckiem to obciachowym imieniem był Mateusz. Miała dziadka Mateusza i nie mogli razem z rodzeństwem pojąć jak można tak brzydko nazwać dziecko. Moda na imiona wraca co jakiś czas i mnie to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no powiedz jak brzmi dojrzala pani Oliwia? no jak? bo dla mnie normalnie i sama znam osobe po 50 tce o tym imieniu i jakos nie widze w tym nic dziwnego. infantylny to jest temat który zalozylas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Mateuszka
Moj syn ma na imie Mateusz - rzadkie imie - najczesciej sie teraz slyszy, Fabian, Marcel, Kuba, Oliwier, Oskar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam Mateusza I Piotrusia piękne imiona polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam Oliwie i co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zanim te oliwki czy marcelki podorastaja i zostana tymi lekarzami czy adwokatami, to tylko nasze pokolenie plus moze bedzie to smieszyc (i to nie wszystkich) bo dla naszych dzieci bedzie to normalne bo wkolo sa wszedzie te imiona, i na starosc tych dzieci nie bedzie dziwic pani po 70 oliwia czy starszy pan brajan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze dla mnie to Zuzia- wieczna dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzia wieczna dzidzia? Gdybyś znała moją cudowną ciotkę Zuzannę, niestety odeszła kobieta wielkiej klasy i tuszy, cudowna,charyzmatyczna, kochana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kacper i Marceli brzmi inaczej niż jak to autorka napisała Kacperek,, i Marcelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i ten skrot Zuzanka..... Bleeeeeeeeeeeeeeeeeee....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma na imię Marcel co znaczy -wojownik, od słynnego rzymskiego dowódcy zwanego "Mieczem Rzymu" x Marcus Claudius Marcellus (ur. ok. roku 268 p.n.e., zm. w 208 p.n.e.) – pięciokrotnie konsul rzymski, jeden z dowódców armii Republiki Rzymskiej podczas drugiej wojny punickiej. Najbardziej znany jako zdobywca Syrakuz. Jeden z najwybitniejszych polityków rzymskich okresu republiki. Pochodził z plebejskiej gałęzi Klaudiuszów noszących przydomek Marcellus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam Matyldę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedziwny post autorki. Maja Berezowska, znana malarka zyla lat ponad 80 i nikogo jej imie nie dziwilo. Znam kilka Len, Rosjanek, w tym staruszeczki. Gracjan bylo popularnym imieniem jakies 100lat temu i do niedawna wlasnie sie kojarzylo z dziadkami . ITD ITD. Imie sie starzeje z czlowiekiem. Nie zmieniasz imienia co 10 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko ze do ordynatora dr Doriana M. bedzie chodzila pani mgr Maja S. dla pana inż Oliwiera T. nie bedzie niczym dziwnym czy tym bardziej specjalnym spotkanie pani mecenas Oliwii B. bo z paroma Oliwkami bawil sie w przedszkolu swoimi czasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam Anne Magdalenę i Marysie i mam w 4 litrach komu się podoba a komu nie. Grunt ze nam się z mężem podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Literach miało być.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy pracowalam jako listonoszka spotykalam kobiety w wieku 70-90 lat z takimi imionami jak Elfryda (Elfi?), Eleonora, Sydonia, Apolonia, Blanka, Liselotta ( ❤️ ), Hannelore... jakos przezyly z tymi imionami, moze kiedys ludzie nie ucyzli swoich dzieci wysmiewania z powodu innych imion? (nie mowcie, ze dzieci same sa okrutne z natury :O )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eleonora nawet mi się podoba hehe... Adolfina, jakże piękne, a przez historię skazane na niepamięć... Ileż imion przepada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje ulubione kobiece Aurelia ❤️ aj no cudne jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja, po przeczytaniu którejś z cyklu Jeżycjady, zakochałam się w imieniu Aurelia ❤️ chryste, jak ja zalowalam, ze moja matka mnie tak nie nazwala 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi podoba sie imię Wanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój dziadek miał na imię Łukasz, na dodatek go nie lubiałam, bo był wredny dla babci, nigdy nie dałabym tak dziecku na imię, a teraz moja córka stwierdziła, ze jak będzie miała syna to nazwie go Łukasz, mój ojciec ma na imię Antoni, też mi się nie podoba, ale synowej się podoba. Wszystko to jest kwestia gustu i jeśli nam się dobrze kojarzy to jest dla nas ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zauroczona imieniem January. To jest rodowa historia mojego męża. Jego dziadek zabrał dzień przed rzezią wołyńską swoją rodzinę z Lipników i dzięki temu przeżyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj w sklepie uslyszalam,ze pewna pani ma na imie Zenobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
January ..nawet nawet ...tylko czy aby z nazwiskiem się komponuje ... Znakomite na drugie -np . Krzysztof January brzmi dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
January z nazwiskiem komponował się świetnie, bo jest fajne, zakończone na ...icz. Na co dzień wołali go Jan, a jednak imię miał nie od parady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×