Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bajka_

Nazwisko ojca dla dziecka - jak to zalatwic?

Polecane posty

Gość bajka_

Zyje na razie z partnerem w zawiazku nieformalnym, spodziewamy sie wlasnie dziecka i chcemy, zeby corka nosila nazwisko ojca. Czy rejestrujac dziecko w urzedzie moj partner "zalatwi to od reki" czy trzeba wczesniej podjac jakies kroki tzn. podpisywac jakies dokumenty typu zgoda obojga rodzicow czy cos podobnego, aby pozniej nie miec problemow? jak to wyglada? czy ktos sie w tym orientuje albo byl w podobnej sytuacji? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałam po urodzeniu sie naszej córki poszliśmy oboje do usc i mój partner musiał podpisać zgodę, jednak sam by nic nie załatwil bo musieliśmy być oboje ,w małżeństwie może sam tatuś już rejesrtować dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka_
do gumijagody - wielkie dzieki,wlasnie o taka informacje mi chodzilo. zastanawiam sie tylko jeszcze, jak to wyglada w szpitalu, bo przeciez musza wystawic dziecku akt urodzenia. jakie nazwisko tam widnieje? matki ? ojca? i czy tez jest z tym jakis problem? i jeszcze jedno: jaki jest czas na zarejestrowanie dziecka w urzedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szpitalu wystawiają dla Ciebie zaświadczenie o urodzeniu dziecka i z tym idziecie do urzędu oboje. Nie pamiętam jaki jest czas na zarejestrowanie dziecka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guldejn
dokładnie, idziecie razem do USC i tam , wystawiaja dziecku akt urodzenia z nazwiskiem ojca, nie ma żadnego problemu, tylko musicie być oboje.mozna to załatwić tzw. przyznanie się do ojcostwa przed urodzeniem dziecka, ale myślę, ze to nie ma sensu, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guldejn
w szpitalu cxi powiedzą, ile masz czasu, ale to jakoś szybko trzeb a rejestrować, ale za przyjscie po terminie głow nie ucinaja, ja to miałam wręcz wyznaczony dzien i godzinę, ale byłam troche póżniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajka akt urodzenia dziecka dostaniesz w USC w ciągu jednego dnia robią to od ręki( przynjamniej u mnie tak było). Do tego momentu dzidziuś będzie miał twoje nazwisko:). Najlepiej jakbyś tam zadzwoniła i umówiła się na spotkanie to nie będziesz musiała czekać:). A i jeszcze jedno akt urodzenia dziecka załatwiasz w rejonie szpitala. Z Peselem musiałam czekać. Zresztą pewnie dostaniecie kartczke gdzie i co załatwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajka_
bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Marcela
idziecie razem do usc, w szpitalu ci powiedza w jaki dzien masz isc i o ktorej ale jak nie bedziesz mogla isc w dany dzien to tez sie nic nie stanie. Szpital zglasza tam ze urodzilas i poprostu ustala termin rejestracji ale nie trzeba sie tego az tak trzymac ja tez poszlam na nastepny dzien dopiero czy jakos tak. no i w usc wystawiaja akt urodzenia dziecka i kopie dla was.wogole jest bardzo uroczyscie bo ojciec oficjalnie uznaje dziecko a ty wyrazasz zgode ale nie nalezy z tym zwlekac bo na zlozenie wniosku o becikowe masz trzy miesiace, zeby zozyc wniosek musisz miec pesel dziecka a na nigo sie czeka miesiac od dnia rejestrcji w usc, tak jest u nas we wroclawiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×