Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćniejezdrowo

Nie każdego jednak stac na zdrowe odzywianie się

Polecane posty

Gość gośćniejezdrowo

Niestety zdrowa żywnośc nie jest tania. Ja się staram gotować ale jak trzeba oszczędzac to nic nie pradze i tak np. zmaiast zupy na poządnym mieście to gotuję na kurczaku i zagęszczam mąką. Ser, wedliny kupuję po prmocji, tak wiem, ze polędwica sopocka to nic zdrowego, ale nie stać mnie na suchą wędlinę za 40zl za kg:O Musimy oszczędzac i nie kupię masła drogiego a najtańsze, nie kupię chleba za 4zł a tani za 1,70zł Robię sama obiady, kolacje, ale to tanie produkty, a tyle osób mówi, że zdrowe odżywianie nie jest drogie. Nieprawda:O jest niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz racje Kochana, też staram się odżywać zdrowo i wem jaka ta żywność zdrowa jest droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maka do zupy?????? Nie nie nie !!!! Schab jest tani , szynka i TD tzn surowe mięso upiec możesz ,zamiast sopockiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jednej strony masz racje ale --- zdrowe odzywianie to sa nawyki zakupowe. Kupujesz smietane przeczytaj sklad kupbz flora , ogranicz cukier make biala zastap ciemna rob surowki z kiszonek sa tanie i zdrowe pieczywo nie biale a chleb razowy zytni 1zl wiecejbzaplacisz. Itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co zageszczasz zupę mąka? ? Wystarczy śmietana czy jogurt i zdecydowanie zdrowiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast mąki do zupy zmiksuj korzeń pietruszki i selera z tej zupy (gotuj w całości), będzie i tanio i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zagęszczanj zup mąka, po co? Poza tym jak sama gotujes to już dużo. To naprawdę o wiele zdrowsze niż żarcie z nawet najdroższych restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co ta maka do zupy ? jak dasz kwaśna śmietanę to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeby zupa byla gestsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa to nie sos i nie musi być gęsta, a jak juz takiej potrzebujesz, to dodaj więcej warzyw czy ryż, zamiast pchac tam mąkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniejezdrowo
chyba nie macie pojecia co to znaczy oszczędzać:O Zagęszczam mąką, bo jak robię zupę to nie ma drugiego dania i mąż pracujący fizycznie, ja, która także fizycznie pracuję i trójka dzieci musimy się tym najeśc jak sycącym obiadem. Jak nie zagęszcze to zupa nie jest tak sycąca. Tak, chleb droższy o złotówkę, ale dla nas ta złotówka tro dużo, bo chleb kupujemy co drugi dzień to w ciągu tygodnia jest 4zł a w ciągu miesiąca 16zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie chodzi o to, że zdrowe odżywianie JEST tanie. Przecież: - wszelkiego rodzaju kasze - makarony razowe - warzywa - owoce - oleje roślinne - mięso RAZ NA JAKIŚ CZAS wcale nie są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle po co zupy na mięsie? Ja gotuje na oleju kokosowym lub oliwie z oliwek. Zdrowsze, bez tony chemii z tych biednych zwierząt. Na trzyosobowa rodzine kupując eko żarcie wydaje ok. 1200 zł. Tez gotuje sama. To naprawdę niedużo jak tak patrzę po znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniejezdrowo
Mnie nie stać na oliwki z oliwek czy kokosowe oleje:O Jesteście chyba oderwane od rzeczywistości albo nie przeczytałyście dokładnie mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko a ile macie pieniędzy na jedzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chleb co 2 dni? Na 5 osób? To chyba strasznie mało jecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wczuć do tej zupy warzywa, wiecej ziemniaków, ryz, makaron, tym sie bardziej najecie niż mąka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, zdrowe odżywianie jest tanie. Jak juz musisz zagęścić zupę, to fajnym patentem jest zmiksowana ugotowana kasza jaglana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie macie kasy na chleb ale dzieci sobie narobiliście.:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no nie napisalas ze jestescie skrajnie biedni ze 16 zl na miesiac to dla was duzy wydatek. No to nie stac was i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie stać na oliwki z oliwek czy kokosowe oleje Widzisz, właśnie tu leży Twój problem. To jest problem wszystkich ludzi, którzy narzekają, że są biedni. Nie kupią droższej rzeczy dobrej jakości, która starczyłaby na dłużej a wolą kupić 3 razy tanszy badziew. Słój oleku kokosowego kosztowałby Cię kilkadziesiąt zł (zależy jaki). Dużo? No niby tak. Ale starczyłby Ci na 2-3 msc. A tak kupisz kilka razy mięso typu kurczak z marketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na mięso Cie stać? Litr dosc dobrego oleju kokosowego kosztuje 35 zł ( rafinowany, nie lubię zapachu kokosu z w zupie) starcza mi chyba na 2 m-ce na zupy jak nie na dłużej. Oliwa z oliwek z Lidla do gotowania z 12 zł, tez starcza na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniejezdrowo
o, tak;) tylko czekałam na komentarze, że dzieci sobie narobiliśmy. Nie, nie narobiliśmy, bo planowlaiśmy dwójkę, a trafiły się bliźniaki. Miałam jedno utopić według ciebie? Poza tym w momencie decydowania się na dzieci wiodło nam się dość dobrze. moje dzieci mają obecnie 10 i 12 lat także gdy się rodizły sytuacja była inna, ale pewnie ciężko ci to zrozumieć i myslisz, ze jak cie teraz na coś stać to będzie tak cąłe życie, oj żeby życie tego właśnie nie zweryfikowało:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś przestań p******ic ..kobieta nie ma na chleb a ty jej ględzisz o oleju kokosowym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że mamy podobne zdanie (dwie wielbicielki oleju kokosowego ;-)). Wszystko jest kwestią wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to o co ci chodzi w tym temacie? Walczycie o przetrwanie byle cos zjesc co mamy napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musialabys zmienic co jesz nie drozsza czy tansza wedlina czy chleb ale co zamiast. Na sniadanie owsianka zamiast dmuchanego chleba z tania wedlina. Zupa nie z maka ale np z soczewica, krupnik, fasolowa z duza Iiloscia warzyw. Najesz sie i zdrowo. Zamiast kanapek z dzemem np kasza jaglada z owocem, ogolnie kasze rozne, brazowy ryz. Mieso dobre dwa razy w tyg a tak to proteiny z straczkowych warzyw, fasoli, soczewicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka, że jednak jest. Owszem, mozna przy niskich dochodach dostarczyć wszystkich niezbędnych składników: kapusta, cebula, buraki, marchew, jabłka, seler, fasola - to taniocha. Trzeba jednak brać pod uwagę, że te zdrowe i pożywne produkty są ciężkostrawne. Jesli ktoś je to za często po prostu boli go brzuch. Moim zdaniem można jeść zdrowo za grosze, ale jeśli mieszka się na wsi, gdzie można samemu wyhodować parę kur czy indyków, posiać marchew i groszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jemy miesa i problem tanich we doin odpada. Polecam wege, taniej i zdrowiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniejezdrowo
Nie, na mięso też mnie nie stać wyobraź sobie dlatego jemy go bardzo mało:O I owszem wolę kupić kurczaka z supermarketu za 10zł niż olej za 35zł, bo nie mogę wydać tyle, jak wydam 35zł to będę musiała ten olej i na kolacje i na śniadanie dać dzieciom przez dwa dni, sam bez niczego. Rozumiesz czy to zbyt trudne dla ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×