Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie mam pomysłu na kolację dla niemowlaka. Doradzicie?

Polecane posty

Gość gość

Córka 11 msc. Kaszkę z owocami dostaje na śniadanie. Jajecznicę/ jajko na miękko/ chleb z jakimś dodatkiem dostaje ja II śniadanie. Co wobec tego na kolację takiemu maluchowi? Wolałabym nie powtarzać kaszy z owocem tym bardziej że co drugi dzień dostaje też jakiś owoc czy mus na deser więc za dużo tego słodkiego by było. Do tej pory po podwieczorku (ok17) dostawała na kolację i w nocy mleko. Ale chciałabym jej dołożyć piąty posiłek żeby coś jeszcze zjadła małego. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagmatwałam trochę ;) Chodzi o to, że o 17 ma podwieczorek (domowy budyń, kisiel czy mus) i o 19 bym jej chciała dać małą kolację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Parowki, łososia wędzonego, serek danio, kanapki i herbatka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w każdym poście z pytaniem o posiłki dla niemowlaka muszą pojawić się PARÓWKI? To żart chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz cie zjadą za te parówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możae jogurt naturalny? Moja córka bardzo lubi, podaję jej z bakomy. W składzie tylko mleko i kultury bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Jogurt ok. Ale czy sam jogurt wystarczy? Myślałam też nad twarożkiem (może z rzodkiewką, szczypiorkiem) i kilkoma kęsami chleba. Głupi wiek te 11 msc. Za dużo na same mleko a za mało na coś konkretnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie za duzo tych mlecznych posilkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co masz na myśli przez mleczne posiłki? Mleka krowiego nie dostaje. Nabial w niewielkich ilościach. Mleko pije moje z piersi, a tego nie można raczej przedawkować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kaszke na czym robisz?kaszka rano,mleko,jogurt sporo tych mlecznych dan pytam,bo jak moj syn byl e tym wieku,pediatra kazal mi ograniczyc nabial,a tez krowiego nie jadl-np jogurt co drugi dzien,kasza manna na wodzie,jeden posilek mmzastapic czyms innym moj pil mm od urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do parowek,sa takie 93%miesa,z sokolowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podawałam jogurt styl grecki. Mała do dzisiaj go uwielbia a ma 14 mies. Podaje też musli od 10 mies na mleku modyfikowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zamiast dawac na 2sniadanie jajka,kanapki daj owoc,serek,jogurt a na kolacje bedziesz miala tresciwy posilek. kaszka na sniadanie jest bardzo syta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Kaszkę rano robię na wodzie i dodaję masło. Jogurt owszem, co kilka dni naturalny z bananem jako podwieczorek. Mleko jak już pisałam je tylko moje własne, mm córka nie zna, krowiego nie daję. Choć własnie rozmyślam od kiedy mogę jej wprowadzić małe ilości krowiego bo bardzo lubi budyń z żółtkiem i robię jej go na mleku kokosowym które sama wyciskam i już mi się to lekko brzydnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego nie dajesz krowiego mleka? moja o 17 jada podwieczorek a na kolacje o 20:00 zawsze mm i spi cała noc tez ma 11mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż, nie daję krowiego bo dla każdego "młodego" najlepsze jest mleko jego własnej matki. Dla cielaków najlepsze jest mleko krowy a dla niemowląt mleko ich matki. Nie uważam mleka krowiego za jakąś truciznę, po prostu skoro córka pije moje mleko to nie wiem po co miałaby potrzebować mleka krowy...Tak czysto logicznie myśląc. Natomiast daję przetwory mleczne jako źródło wapnia np twaróg, jogurt naturalny czy małe ilości sera żółtego. Córka bardzo polubiła budyń i z czystej wygody rozważam podanie jej jednak odrobiny mleka krowiego bo łatwiej zrobić ten budyń na mleku krowim niż sie męczyć z roślinnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasza jaglana gotowana na wodzie, do tego wrzucam na zmianę suszone morele, żurawinę, daktyle lub figi. gotuję i miksuję. bardzo pożywna i zdrowa kolacja. mój syn wsuwa od ponad roku codziennie i jeszcze mu się nie znudziła. po zmiksowaniu to jest taki słodki budyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×