Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paniwitaminka

nie podaje dziecku witaminy D czy Wy tez

Polecane posty

Gość paniwitaminka

Moj syn skonczyl 6 miesiecy, witamine D+K podawałam tylko 1 miesiąc. Potem wit.D sporadycznie 2-5 razy w miesiącu. Wy podajecie codziennie ? Nie sądzicie że to przeeklamowane ? Nasze babcie nie miały witaminy D a jakoś zyją i mają się swietnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Ale kiedyś dzieci od pierwszych godzin życia przebywały na słońcu i nie bylo żadnych dziwnych diet dla niemowląt. Pamiętam jak jak byłam mała i się siostra urodziła to może miała z miesiąc albo półtora kiedy babcia podała jej rybę (ryby są bogate w witamine D) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko jak skończyło 6 m-cy lekarz kazał odstawić wit D, co 3 m-ce badam małej poziom tej witaminy teraz mała ma 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcesz nie dawaj wit.d tylko potem nie lamentuj nie placz ze dziecko ma krzywice i inne problemy z koscmil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy czy dziecko dostaje mm w którym jest dodana witamina. Moje dziecko ma 2 lata, nie dostaje żadnych preparatów wzbogacanych i daję mu wit D3 w kapsułkach twist-off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkolne dylematy
Karmilam mm. Mimo to, pediatra kazala podawac wit. D, bo w mleku jest jej za male stezenie. Podawalam do roczku. Natomiast moja siostra, ktora mieszka w UK, nie podawala dziecku wit. D-bo nie bylo takich zalecen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi lekarka kazala dawac przez caly okres wzmozonego wzrostu dzieciaki maja ponad 4 i 2 latka i dostaja wit D w kropelkach te z twist off sie nie sprawdzily u corki wiec nie probowalam na synku. W tych w kropelkach jest o 100j.m. wieksza dawka a stwierdzonego przy badaniu kontrolnym jak miala ok roczka niedoboru nie dalo sie wyrownac wiec nie pisz ze to przereklmowane bo ktos jeszcze uwierzy i bedzie oszczedzal na zdrowiu i wygladzie dziecka jak ty bo przeciez po co podawac jak ktos nie podawal i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karmie dziecko (3 msc) mm od poczatku. slyszalam juz od roznych pediatrow tyle teorii na temat wit D, ze 2 krople dziennie... 2 krople 2 razy dziennie... 1 kropla na dwa dni... 1 na tydzien... ze jak dziecko wypija litr mleka dziennie to nie trzeba... wiec daje mlodemu witamine jak mi sie przypomni. litr mleka dziennie juz wypija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 17 m-cy i dalej podaję,miał "miękką"główkę gdy podawana była twist off i przeszliśmy już dawno na devikap (3,20 zł kosztuje).Nie chcecie podawać to nie ,wasza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja podaję, rodziłam w Niemczech i kazali podawać :), ale nie podawałam w ogóle wit. K .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi kazano podawać małemu 2krople dziennie przez pierwszy,rok życia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
vitamina D wytwarza się od przebywania na słońcu - wystarczy 15 minut dziennie przy odkrytym 75% ciała żeby była dawka dzienna - teraz pomysl kiedy ostatnio twoje dziecko było wogóle na słońcu.... i nie wyskakuj z babciami itd bo co druga kobieta ma osteoporoze itd - jakby za młodu miały mocniejsze kości może byłoby zdrowiej.. nie cierpie takich mądrujących matek co to napewno skonczyły medycyne i są mądrzejsze od wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez podaje :) ale i tak poci mu sie główka,ponoc to z niedoboru wit.D, ale nie chce przesadzac, mały pije mm i codziennie dostaje jedna kapsułke, natomiast nie podaje wit.K , pediatra nic na ten temat nie mowiła,a Wy podajecie??? ja tylko wit.d i wit. C x do autorki; moj tatuś ur. sie na jesieni, nie było słońca wiec nie było jak mu dostarczyc tej witaminy, a teraz ma takie piekne male krzywe nożki, dosłownie X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nasze babcie nie miały witaminy D a jakoś zyją i mają się swietnie usmiech.gif" taaaa maja sie świetnie :( powykrzywiane ze az zal patrzeć Ja podawałam dziecku wit D codziennie przez 2 lata ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 10.24 święta racja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no a pomyślałyście o tym że taka witamina jest syntetyczna tzn w 100% sztuczna i organizm zwyczajnie może jej nie przyswoić a nawet pozostawić w jelicie jako toksyne tak że nawet 10 min w tyg na slońcu może być lepsze niż taka witamina. Wiadomo że na tym jakieś hieny zarobią a na wystawianiu dziecka na słońcu raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem ze jak dziecko bedzie chore z tego powodu to bedzies je leczyla prywatnie a nie za nasze podatki? Nie rozumiem tej mody ze raz wszyscy sa madrzejsi niz lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniwitaminka
A ja karmie piersią, i spożywam raczej dużo witaminy D , i tak samo jak ktoś z poprzednich wypowiedzia, jak sobie przypomnę to daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniwitaminka
A wyobraź sobie że nigdy jeszcze moje dziecko nie było nawet na kontroli u zwykłego Państwowego lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja rozumiem, że jak z twoich podatków minister kupi sobie nową fure to uznasz ze kasa poszła na szczytny cel. w kraju w którym mieszkam dzieci dostają tylko paracetamol jak im coś jest, chodzą bez czapek, lekko ubranę i są zdrowe jak ryby.a wy w pl tylko ślepo w lekarzy zapatrzone którze tylko czekają żeby zarobic na was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dksdjksjd
paniwitaminka Ciekawe w jaki sposób spożywasz dużo witaminy D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daję co kilka dni.. jak mi się przypomni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko ma 9 miesięcy, jest karmione mm i daję witaminę D jak mi się przypomni - najczęściej co 2 dzień, czasem codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daje witamine tylko do lata potem bedzie slonce i maly bedzie mial juz 11 miesiecy wiec przestane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniwitaminka
Spożywam ryby, witaminy dla mam karmiacych, pije muss witamina D3 codziennie wystarczy ? Czy nie ? Przecież wszystko wchłania się w mój pokarm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witamina D w niewystarczającej ilośc**przenika do mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie dziewczyny żyłam w przekonaniu że jak 4rzy do roku kładę się zimą na solarium to dostarczam sobie dawkę wit D Tymczasem możliwe że wcale tak nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wit D jest dostarczana wewnętrznie i zewnętrznie ale ta dostarczana wewnętrznie nigdy nie uzupełni braków tej dostarczanej zewnętrznie czyli poprzez słońce-myślałam że solarka tutaj zaradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja podaje od urodzenia a syn ma teraz dwa latka. W sezonie letnim nie bo jest caly dzien na dworzu a w zime no niestety nie wytworzy sie sama. Moja kolezanka nie podawala i jej corka tez ma sliczne nogi powykrzywiane a do tego podejrzewa u niej lekarz tzw. Kurza klatke piersiowa z powodu krzywicy. Zycze powodzenia nie sluchajcie lekarzy i nie podawajcie witamin to za pare lat beda piekne powykrzywiane dzieci chodzic po ulicach. Ach szkoda gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobory witaminy D to nie tylko krzywica, ale także w późniejszym wieku choroby autoimmunologiczne takie jak stwardnienie rozsiane, RZS, mają wpływ na nowotworzenie. Ja bym nie ryzykowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×