Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czekając na cud

niedomoga lutealna

Polecane posty

Gość czekając na cud

Witam serdecznie. Od dawna moim problemem są zaburzenia w miesiączkowaniu (często aby miec @ musiałam wywoływać luteiną), do tej pory "leczyłam to" tabletkami anty, duphastonem, luteiną, ale od jakiegoś czasu chciała bym zajść w ciąże i zaczynają się problemy. W 3 dc robiłam badania FSH i wyszły ok, prolaktyna tez w normie, lekarz stwierdził niedomogę lutealną, kazał mi brać luteinę od 15 dc przez 10 dni i castagnus cały czas po dwie tabletki dziennie. Czy któraś z Was miała problem z niedomogą i zaszła w ciąże, czy castagnus i luteina pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
Nie miałam robionego monioringu, tylko ostatnio jak byłam u lekarza to miałam robione usg i powiedział mi że endometrium niskie czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
czy są na forum dziewczyny które miały problem z niedomoga lutealna a zaszły w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz robiony monitoring
jeśli nie miałaś, to a jakiej podstawie lekarz twierdzi, że owulacja odbyła się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
nie mam pojęcia, ale to już jest drugi lekarz który twierdzi ze jest to niedomoga, a nie miałam robionego monitoringu, wydaje mi się ze mam owulacje bo czuje ból ok 13-14 dc. Chyba wybiorę się do jeszcze innego lekarza, ale jeżeli potwierdzi diagnozę to czy trudno jest zajść w ciąże mając niedmącego lutealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz robiony monitoring
lekarz musi mieć 100% pewność, że owulacja odbyła się, bo tylko PO OWULACJI możesz przyjmować sztuczny progesteron w postaci luteiny czy duphastonu w innym wypadku sztuczny progesteron tylko HAMUJE OWULACJĘ może rzeczywiście zmień lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz robiony monitoring
i z tego co jest mi wiadomo - wcale nie jest trudno zajść w ciążę mając niedomogę lutelaną, mnóstwo kobiet ma z tym problem natomiast trzeba być dobrze prowadzonym przez dobrego lekarza:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
Dzięki, chyba zmienię lekarza i mam nadzieje ze wkrótce zobacze dwie kreski na teście, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te pani od monitoringu
mylisz dwie różne rzeczy...najpierw trzeba poradzić sobie z niewydolną fazą ciałka żółtego, a dopiero potem sprawdzać czy jajeczka pękają-to tak w skrócie...jak już osiągnie się fazę lutealną okoł 12 dniową z satysfakcjonującym estradiolem, można zająć się owulacją. do autorki, tak, jak miałam i zaszłam . niewydolna faza lutealna to jeden z prostrzych problemów do pokonania. może sie wydłużyć już po drugim cyklu leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te pani od monitoringu
niedomoga lutealna nie oznacza że nie można zajść w ciąze, oznacza, zachodzi się w nia normalnie, ale się roni, bo faza ciałka źółtego jest upośledzona i nie może utrzymać ciąży w tej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
lekarz twierdzi ze jest to niedomoga lutealna, ale ja nie wiem, nie mam takiej wiedzy na temat cyklu dopiero teraz jak zaczęłam starania o dziecko to się wszystkiego uczę. Od momentu pierwszego @, 16 lat, nigdy nie miałam regularnego, w styczniu przestałam brać Nuwaring i zaczęłam starania i wszystko zaczęło się komplikować. od momentu odstawienia antykoncepcji każdy @ miałam wywoływany luteiną, czy na tej podstawie lekarz mógł stwierdzi ze jest to niedomaga, czy castagnus pomoże? To dopiero mój pierwszy cykl z luteiną i castagnusem także zobaczymy czy pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjvbnmmk
Ja tez mam niedomoge lutealna i nieregularne cykle i jestem w drugiej ciazy. Bez sensu jest brac luteine od 15dc. Luteine powinno sie brac dopiero po wystapieniu owulacji bo inaczej moze zablokowac owu. Ja obserwowalam cykle, mierzyłam temp i badałam śluz, wiec wiedziałam kiedy prawdopodobnie miałam owu i od kiedy moglam brac leki. Jak raz posłuchalam lekarza i wzielam w 16dc to z niepęknietego pecherzyka zrobila mi sie torbiel :/ Teraz owu miałam w okolicy 28 dnia cyklu, luteine zaczełam brać od 30 dnia i zaszłam w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud
zobaczymy co się wydarzy w tym cyklu, od następnego zacznę mierzyć temperaturę i obserwować cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue30
Witam! Mam pytanie do dfghjvbnmmk: Jak długo przyjmowałaś luteinę? Tzn. czy jak zaczęłaś brać od 30 dnia, to brałaś przez 10 dni i przewałaś? Czy jak zaszłaś to nie robiłaś przerwy w braniu luteiny?Pytam, bo ja mam przyjmować przez 10 dni po owulacji i przerwa.Boję się ,że jak zajdę w ciążę , a nie będę brała dalej luteiny do poronię?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszę ostatnie pytanie. Mam ten sam dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×