Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amandaa155

nienawidze siebie !!! juz nie wytrzymuje !!

Polecane posty

dziewczyny pomozcie mi ,wypowiedzcie sie...W ciaze zaszlam okolo 2 tyg po okresie....u lekarza bylam w ok 7 tyg,od miesiaczki to juz byl 9 tydz ..alkohol i papierosy byly do 4 tyg ,czyli do 6 od miesiaczki!! bylam glupia,polecialam w wir imprez,nie dopuszczalam mysli o ciazy..odkad wiem nie pije i nie pale,ale zadreczam sie i nie daje juz rady,nie wytrzymuje,jest coraz gorzej..po obejrzeniu filmu wieczne dzieci juz w ogole popadlam w ruine..czy mam szanse urodzic zdrowe dziecko?? czesto pilam przez te 4 tyg od zaplodnienia !! boje sie ,ze dziecko bedzie miec fizyczne cechy fas,kazdy bedzie myslal,ze jestem alkoholiczka,a ja odkad wiem nie pije nic !!!! albo bedzie opoznione umyslowo ,zatrzyma sie na etapiee 6 lat-(:-(:-( czy na usg polowkowym mozna obejrzec mozg pod katemytkow w mozgu??? czy znacie kogos kto ma dziecko z fas ,albo kto pil w ciazy caly czas,albo tez jak ja przez taki okres???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie martw się tylko dziewczyno
Nie przejmuj się bo to szkodzi dziecku!!! Co będzie to będzie, czasu nie cofniesz. Na pocieszenie dodam, że ja też piłam (okazyjnie, ale raz była dość duża impreza) i paliłam dopóki nie dowiedziałam się o ciąży i urodziłam zdrowe dziecko.. I prawda jest taka, że pierwsze miesiące ciąży to jest taki sprawdzian dla zarodka- gdyby był uszkodzony, organizm prawdopodobnie by się go pozbył, taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie martw się tylko dziewczyno
I pomyśl też ile kobiet zachodzi w nieplanowaną ciążę, wiele z nich na pewno też na początku pije alkohol czy pali i rodzą się zdrowe dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ,czy na usg polowkowym lekarz moze obejrzec mozg pod katem ubytkow takichjak wlasnie sa od alkoholu ??? aa takze twarz ,czy sa fizyczne cechy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Podobno do 16 tc, czyli dopóki łożysko się nie wykształci, dziecko jest w miarę bezpieczne bo czerpie wszystko ze swojej otoczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wlasnie wszedzie pisze ,ze pierwszy trymestr jest najwazniejszy i on najbardziej ma wplyw!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMonisiiAmandzi
Spokojnie, ja też w pierwszym trymestrze drugiej ciąży paliłam nałogowo, picie alkoholu też mi się zdarzało. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży wpadłam w panikę i obleciałam ze trzech różnych lekarzy, żeby sprawdzili, czy nie zrobiłam małej krzywdy. Bardzo mnie uspokoili, zwrócili uwagę, że przecież nie ma się świadomości ciąży już od poczęcia i wiele kobiet pierwsze kilka miesięcy pali i pije tak, jak zawsze. Moja córeczka urodziła się śliczna, silna i zdrowa, ma na imię tak, jak Ty i za sześć dni kończy trzy latka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebiessskoooka,,
Natura nie jest głupia i wykształciła mechanizmy ochronne by zabezpieczyć płod na samym początku ciązy, kiedy matki czesto jeszcze nie wiedzą ze spodziewają sie ciązy. Substancje toksyczne, czyli alkohol, leki, nikotyna przekazywane są dziecku przez łozysko, a tego co wiem w 4 tyg ono jeszcze nawet sie nie wykształciło. Nie ma szans zeby cos sie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuu....
mam 3- 4 znajome , ktore wszystkie ciaze przepalily jak smoki , dwie maja po 2 dzieci i jak na razie wszystkie zdrowe, pieknie rosna, bez wiekszych problemow, inna co od kielicha nie stronila tez dziecko ma zdrowe i dobrze sie rozwijajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z papierosami to ok ,tez znam wiele i spoko ,ale tego alkoholu to sie boje bardzo !!!!!!!! a znacie dzieci z fas ? albo dziewczyny ,ktore popijaly i czy dzieci maja te cechy wygladu inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ktorym tyg od poczecia tworzy sie twarz dziecka? bo rozszczep wargi 4-6 tydz o ile dobrze kojarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drsgdgrd
jeju ale dramatyzujesz. nic sie dziecko nie stalo, nie panikuj. problemy sa jak kobieta pija cala ciaze to wtedy zazwyczaj rodza sie chore dzieci....niestety. nawet maja promile alkoholu we krwi. ciebie to nie dotyczy bo przestalas pic. wiele kobiet nie wie przez kilka pierwszych miesiecy ze jest w ciazy i pija, pala i dzieci sa zdrowe. przestan histeryzowac bo STRES moze zaszkodzic dziecku a nie ten alkohol ktory wypilas na poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amanda przesadzasz.Ja sie dowiedzialam o ciazy w 3 miesiacu A do tej pory piłam i paliłam i dobrze sie bawila.Urodziła zdrową córe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
Nie sadze aby deformacje twarzy robily sie w pierwszymn trymestrze. Ja osobiscie bralam niedozwolone leki gdy nie wiedzialam o ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie podobno w 1 trym sie robia ,bo wtedy formuje sie twarz i nawet na stronach o fas jest napisane ,ze w 1 trym sie robia:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem zdezorientowana i mam mysli samobojcze ..kompletna pustka w glowie nie wiem co robic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retgerger
to usun ciaze a potem idz skocz z mostu. jestes psychiczna. laski ci pisza ze nic sie nie stalo a ty blokujesz. z tego co piszesz to masz powazne problemy psychiczne i to one moga byc zagrozeniem dla dziecka a nie alkohol na poczatku ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpanin ty c
nic mu nie bedzie ,wiesz czego ja najadłam sie w drugim miesiacu trzy dni pod rząd gdy nie wiedziałam , extazy ! dziecku nic nie jest , ono jest chronione od takich wpadek przez wody , po to one są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyrylula
nie no daj spokoj wiekszosc kobiet jesli pije i pali to konczy z tym dopiero jaksie dowiaduje jeszcze nie zawsze, moja mama pali od 30 lat po 2 paczki paierosow i urodzila 4 zdrowych dzieci i przy zadnym z nas nawet nie ograniczala palenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boje sie ,ze dzidzius bedzie mial zdeformowana twarz!!! pilyscie tez ?? znacie takie dzieci z deformacjami ??i ich matki ?? pily czasem ,czy przez cala ciaze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
Oj zobacz ile tu osob sie wypowiedzialo. Ja tez przezywalam te leki. lekarz mowil, ze do 6 tc od miesiaczki nic sie nie stanie. Dziecko nie ma stycznosci z substancjami spozywanymi przez matke. nie ma lozyska, nie ma pepowiny, a zarodek odzywia sie z cialka zoltego. Nie martw sie, bo to bardziej zaszkodzi niz ten alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pilam ,palilam ,a na samym poczatku tez leki bralam ,bo chora bylam ,a jakie leki bralas?? naprawde lekarz mowil Ci ,ze do 6 tc od miesiaczki dziecko jest bezpieczne ?? ja slyszalam ,ze tylko do 4 od miesiaczki ,a pozniej juz nie :-(:-(:-( a moj lekarz prowadzacy powiedzial tylko ,ze moze miec fas ,albo jakies wady ,ale ,ze na usg bedziemy badac serce,watrobe,nerki itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
Dziwny ten Twoj lekarz... Ja pytalam jeszcze jednego profesora, na usg polowkowym i powiedzial to samo, ze dziecko jest chronione. Bralam kilka tabletek aviomarinu, ktorego w ciazy nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tabletki napewno sa bezlieczniejsze od alkoholu i co najwazniejsze nie powoduja fas-u ,moze przed nimi jest wieksza ochrona niz przed alkoholem ! :-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToIJa
Taka sama. Na tabletkach bylo napisane, ze nie wskazane jest zazywanie w ciazy, naleza do kategorii lekow mogacych wplywac na plod. Nic sie nie martw tym alkoholem, wszystko jest ok. Teraz sie pilnuj, nic sie nie stalo na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×