Odpowiedz na ten temat

niespokojny sen niemowlaka

• dagusia82 2009.03.06 [10:28]
    Moja miesięczna córeczka\\ma bardzo niespokojny sen. Zazwyczaj po nocnym karmieniu(ok 2-3 w nocy) kładę ją do łóżeczka a ona po chwili niby śpi(ma zamknięte oczy) ale ciągle się kręci,i wydaje przeróżne odgłosy, ale nie płacze. Próbowałam brać ja do siebie do łóżka ale jest to samo, nawet jak ją noszę. Co to może być?? Dodam że od ok21-22 do 2-3 spi spokojnie

• Zobacz także:

• dagusia82 2009.03.06 [11:08]
    podnoszę

• Catarinka71 2009.03.06 [11:10]
    A odbija jej się po tym karmieniu? Moja tak robi jak chce sobie beknąć
    Fantazja - to moje drugie imię gg. 9977323 Martyna 24.08.2008r http://photos.nasza-klasa.pl/72152/142/main/b e1cb27194.jpeg http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid= 12251402
  • dagusia82 2009.03.06 [11:12]
    zazwyczaj jej się odbija, czasem jeszcze kilka razy ją podnosze dla pewności i trochę trzymam w pionie ale już nie odbija, odkłaadam ją chwile jest cicho a potem znowu
  • Catarinka71 2009.03.06 [11:17]
    Hmm.. kurcze a przykryta jest? U mojej to taż za ciepło czasami ale to najbardziej nogami w tedy przebiera, rozkopie się i jest spokój. Nie wiem co jeszcze bo pieluszkę to domyślam się że ma suchą Twoja... Może po prostu musi się ułożyć. Moja też czasami ma tak że leży i tak jakby jęczy "yyyyyyymmmmmmmm" a po chwili usypia
    Fantazja - to moje drugie imię gg. 9977323 Martyna 24.08.2008r http://photos.nasza-klasa.pl/72152/142/main/b e1cb27194.jpeg http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid= 12251402
  • Gusiaq 2009.03.06 [12:47]
    Moj synek tez tak spal, po pewnym czasie mu przeszlousmiech.gif
    Danielek 8. 08.2008
  • dagusia82 2009.03.06 [14:07]
    dzieki pocieszylas mnie:0

• uuppp 2009.08.31 [09:19]
    mam ten sam problem i juz mam dosc ani jedna cala noc nie przespana od jego narodzin,chyba moj maly to jedyny przypadek on poprostu co godzina sie kreci wierci a czasem wybudza calkiem nie umie przespac ciagiem chocby 3h...to jakis koszmar.dodam tylko ze nie jest glodny napewno.czy ktoras tez tak ma? czy tylko ja?
  • wysokie obcasy 2009.08.31 [15:11]
    moj tak mial od urodzenia. Wiercil sie, krecil. Ciagle sprawdzalam czy mu sie odbilo, czy ma sucho, czy mokro, czy zimno, czy cieplo.........myslalam, ze padne ze zmeczenia. Dzisiaj ma 1,5 roku i jest to samo, a ja sie przyzwyczailam. U mojego jest to od przezywania. On wszystko bardzo wczesnie zaczal robic i prawdopodobnie tak przezywal. Kazdy skok rozwojowy byl bardzo widoczny. Zapowiada sie, ze to bedzie jakis pracocholik, bo on nie ma czasu na spanie, ciagle by cos robil, wszystko poznawal.........woli "zwiedzac" i poznawac swiat niz spac smiech.gif

stopke mam bardzo zgrabna
  • upupupupupupupu 2009.12.22 [07:41]
    ja kładę na jakiś czas na brzuszku,teraz jak ma 4 miesiące po pół nocy przesypia na brzuszku
  • zakosia 2010.01.07 [11:29]
    U mnie mała ewidentnie ma kolkę. Kończy teraz 4 tyg. Problem jest z zaśnięciem potrafi nie spać 4h. Płacze, wije się, stęka, podkurcza nóżki. Ale jak zaśnie przesypia ok 3h. Dziś w nocy po 4 godzinach nie spania przespała 5h. To jej rekord usmiech.gif . Jednak od tygodnia rzadko kiedy uda mi się ją odłożyć do łóżeczka (jest w tym samym pokoju). Karmię ją na poduszce lub w łóżku. Niby już mocno śpi, ale jak przenosimy ją do łóżeczka to od razu lub po chwili się budzi i jest płacz. Macie na to sposób?
  • xpas 2010.01.09 [11:42]
    Mam nadzieje ze to rzucanie przez sen niedługo minie, ja sie budze jak tylko moj synek sie tak zachowuje i martwię się że on się meczy przez sen tak śpiąc. Anne, dzisiaj jak zawsze w nocy, rzucanie i rzucanie usmiech.gif
    dzisiaj np. poszedł spać o 21, obudził się tzn.. zaczął sie mocno kręcić o 00:30 dostał jeść potem już spał niespokojnie i o 03:00 juz popłakiwał to maż połozył go na brzuszek i tak pospał jeszcze do 05:00 i wtedy dostał mleko bo przecież nie dam mu jeść po 2 h od poprzedniego karmienia… po 05:00 rano podzedł spać ale tez sie rzucał do 07:30 ale spał od 06:00 na brzuszku bo inaczej by sie obudził a tak jak jest taki zablokowany to lepiej śpi, spokojniej…
    specjalnie kupiłam monitor oddechu żeby spał na brzuszku a ja spokojniejsza będę...
  • kasza23 2010.01.09 [18:12]
    pisalam w sierpniu; od tego czasu bez zmian. powiem wiecej jest nawet gorzej...

• xpas 2010.01.10 [09:32]
    A co to znaczy gorzej? aż się boje!

• samozapal2 2010.01.10 [10:30]
    witam, no cóż, powiem tak, miałam identyczny problem, dzidzia też nie spała za dobrze, lekarz mówił, ze to moze byc kolka, a ja mówię, przecież nie płacze, tylko sie wierci, poszłam do innego i mnie oswiecił. małe dzieci już tak mają. połowe przesypianego czasu spędzają w fazie rem, wtedy zazwyczaj właśnie sie wiercą, ruszaja rączkami, wydają różne dzwieki, ale spią. wiec to jest normalne. kolejna rzecz wiekszosć nowordków lubi mieć mamę i tatę przy sobie, ale nie bierzcie ich do swojego łóżka. też tak robiłam i było strasznie, ledwo sie ruszyłam a mój syn sie budził, ma bardzo lekki sen. przez pierwszy miesiac julek spał z nami w pokoju, ale w swoim łóżeczku, nie raz było tak ze ledwo sie złowiek przekręcił, a on juz nie spi, lekarka powiedziałą mi ( ta druga), że niektore niemowlaki muszą miec naprawdę spokój w nocy i rodxice poprostu przeszkadzaja. teraz spimy w innym pokoju i jest spokój. jak mały się wierci to nie ide do niego. dopiero jak płacze.
  • uzależniona 2010.01.13 [12:04]
    może pomoże herbatka z meliską...

dziewczyny moja córka ma prawie rok i kilka razy w tygodniu zaskakuje mnie taką sytuacją: zaśnie spokojnie i ja za jakiś czas wchodzę sprawdzić, czy wszystko ok, a ona siedzi w koncie łożeczka i śpi, albo stoi, trzyma się szczebelków i śpi.. to jest dopiero hardcorusmiech.gif
    * Amelka * 02.02.2009r * 20:15 * Mój cud http://img21.imageshack.us/i/p1030277jl.jpg/ ....JA SIĘ DO NIEBA NIE WYBIERAM, BO TAM NIE MA SEKSU....
  • polka1985 2010.01.13 [12:06]
    hej moja corka tez ma niespokojny sen. ma miesiac wiec dopiero staram sie jej uregulowac rozkład dnia. spi w nocy dosc długo ale co jakis czas budzi sie i okropnie steka prezy sie. do niedawna nie wiedziałam co jej dolega ale gdy tak posłuchałam dobrze to zawsze po takim zachowaniu "wypuszcza bączka" i wtedy sie juz uspokaja. Czy sa moze jakies specyfiki ktore ułatwiły by jej wypuszczanie gazow. Bo czasem az serce mi sie kraje jak ona sie tak meczy;-(
  • mamunia31 2010.01.13 [12:14]
    Witam
    U nas sprawdzilo sie owijanie małej w rozek-dosc ciasno-i spała spokojnie, a tak to machała rączkami przez sen i marudziła-moze u Was tez to zadziała?pozdrawiam

już jest Wiktoria-9 lat Zosia 03.01.2009 2800-waga(teraz 7700)dł.78cm "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Korczak
  • mamunia31 2010.01.13 [13:16]
    A NA BĄCZKI INFACOL I MAJERANEK ZAPARZONY DO PICIA-TEZ SIE SPRAWDZIŁO NA 100%
    już jest Wiktoria-9 lat Zosia 03.01.2009 2800-waga(teraz 7700)dł.78cm "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Korczak
  • xpas 2010.01.13 [17:24]
    MałyJadzik, wiesz może Ty kochana masz racje, ja swojego kąpie o 20.00 potem jeść i spać, a wcześniej je o 17.00-18.00 potem jeszcze lubi drzemkę zaliczyć bo płacze i nie da się uspokoić, po kąpieli dostaje jeść i idzie spać ok. 21 ale wczoraj uśpiłam go dopiero 0 22.00 i obudził się dopiero o 03.00 na jedzenie a nie o 01.00 jak wcześniej, może jak zacznę go kłaść później albo dam przez sen jeść np. 0 23.00 to będzie lepiej spał... wypróbuje... usmiech.gif

• xpas 2010.01.13 [17:25]
    Na bączki ja daje SAB SIMPLEX i sadzi jak z karabinu usmiech.gif
  • małyjadzik 2010.01.13 [18:49]
    xpas ja sobie pomyślałam, że z dziećmi to jest podobnie jak z doroslymi, jak sie wyśpisz pod wieczór to pozniej trudno zasnąc na noc. nie ma co zmuszac dziecka do spania. Moja Jadzia przesypia mi z małymi przerwami prawie cały dzien, od spaceru ok 12 czasem do 18-19, takze potem ma wieczorem dobry humor i jest chetna do zabawy, a że jest i tatuś w domu to ma kto zabawiać oczko.gif jak mi zaśnie ok 22-23 to już jest pora i na mnie do spania. mimo wiercenia się przez sen małej, jestem w stanie się wyspać do karmienia ok 4-5 rano, potem zasypia mi znowu, ale juz śpi max po 2 godziny. dodam że karmie tylko piersią. aha i spróbuje dzisiaj z tym otuleniem rożkiem, dotąd jej tak nie krępowałam.
  • tybetyia 2010.01.13 [20:07]
    Mój synek ma teraz 6 tygodni i jego sen jest pełen pochrząkiwań, wierceń i czasem mam wrażenie, że się maluch nie wysypia, bo prawie nie ma momentu głębokiego snu bez wiercipięctw. Myślę że to sprawa brzuszka i gazów, do niedawna dostawał infacol na brzusio i było lepiej, od dwóch dni kiedy przerwałam jest gorzej. W nocy budzi się wiele razy i ciągle mam wrażenie że coś mu przeszkadza, choć wiem że otoczenie i pielucha jest jak trzeba. Chyba zaczne znów stosować coś na gazy i dam znać jaki rezultat. Tak czy siak za każdym razem słysząc jego dziwne chrząkania jakby pochodziły od stworka z bajki zastanawiam się czy to normalne usmiech.gif Pozdrawiam Mamuśki i życzę jak najmniej nieprzespanych nocyusmiech.gif
  • tybetyia 2010.01.13 [20:12]
    Potwierdzam, że bardzo często pomaga solidne "okręcenie" maluszka cieniutkim kocykiem, razem z łapkami tak żeby ich nie wyciągnął (oczywiście bez przesady). Sprawdziłam. Ktoś kiedyś powiedział mi, że maluszki często potrafią wystraszyć się własnych rączek, które jeszcze tak bez kontroli potrafią pomachiwać i to często zakłóca ich spokój. Pozdrowionka!
  • xpas 2010.01.14 [10:21]
    Dzisiaj mój mały był wzorowy usmiech.gif
    Zasnął o 20.30 obudził się o 03.30 na karmienie i potem przed 08 rano usmiech.gif owinęłam go mocniej rożkiem i faktycznie spokojniej spał usmiech.gif
    Dzisiaj też wypróbuje!

• martika81 2010.02.17 [08:09]
    moj synek ma prawie 8m-cy,a noc dla mnie to tragedia, chociaz już sie troche przyzwyczaiłam.. gdy zasnie po 20 to spi nie cala godzine i wybudza sie na smoczka, wiec wstaje i mu go daje! pozniej tak jeszcze ze 2-3 razy i ok 22 musze niestety wziac go do siebie do lozka, bo sie wybudza, wierci sie i juz ciezko mu zasnac! najlepsze jest to, ze jak go poloze u siebie to pol sekundy i spi jak zabity, ale do czasu... :/ kilka razy w nocy wybudza sie, tzn. ma zamkniete oczy (tak jakby spal) i strasznie sie wierci, z lewego boku na prawy! ja przez to nie spie pol nocy :/ sa momenty, ze spi ladnie to i ja wtedy zasypiam! na pewno nie jest glodny, bo w nocy juz nie je, ani na pewno nie chodzi o pieluszke! kombinuje juz na wiele sposobow i naprawde nie moge dojsc do tego czemu on tak spi. codziennie kladac sie spac po cichu licze na to, ze przespie cala noc oczko.gif niestety na prozno..
  • Olka_21 2010.07.28 [09:34]
    Witam!!!wiem,że dawno nikt nie pisał w tym temacie.Ale o to jaki mam problem z moim miesięcznym synkiem.Nie chodzi o sam sen, ale o budzenie się.Synek godzinę/pół godziny przed wybudzeniem strasznie się pręży,wierci,płacze,wymach*je rączkami.Lekarz bagatelizuje sprawę,twierdzi ze są to kolki,ale ja jestem na rygorystycznej diecie,poza tym nie zdarza sie to w godzinach wieczornych,tylko za kazdym razem kiedy idzie spac.Nie wiem co robic,moze ktos ma podobne doswiadczenia.POmożcie
  • iem co to 2010.08.06 [09:13]
    to jest dziewczyy nic innego jak refluks\!!!!
  • wkurzona położna 2010.08.06 [13:34]
    Dziecko - tak jak dorosły przechodzi kilka faz snu!!!!!!!!!!!
    czy wy jak sie kładziecie spać - to się nie poruszacie, nie kręcicie, nie robicie min?????
    a jak by spało nie poruszone - to też by był problem1
    dopuki dziecko nie p-łacze - nie ruszac go - niech sie uczy samouspokojenia!!!!!!!!!!
    więcej na ten temat w książce "język niemowląt", która mi otworzyła oczy na zachowanie sie dziecka!
  • magrnapa 2010.10.20 [14:47]
    U mnie jest dokladnie tak samo. Moja coreczka ma juz 6 miesiecy i niespokojnie spi od samego poczatku. Idzie spac po 20:00 i po godzinie sie zaczyna wiercenie,krecenie,stekanie, wykrecanie glowy, wyrzucanie smoczka i jak jej nie polulam to sie zaczyna placz.Na noc ja biore do siebie do lozka,ale nie wiele to pomoga. Na dodatek to nadal je co 3 godziny-juz mi brakuje sil i nie wiem co robic.

• asienka1981 2010.10.25 [15:16]
    ..moja mała ma prawie 4 m-ce, i gdy skończyla 3 ja skonczyłam jej dawac Debridat i Espumisan w kropelkach dla niemowląd - jedno i drugie przeciwko kolce - faktycznie jej nie miała.. ale gdy jej dawałam ostatnie karmienie miała ok.20 i spała do2-3 nad ranem, a gdy skończyłam dawać te laki to ostatnie karmienie ok.20 i pobudka ok.23 i potem co półtorej, dwie godziny.. szlag mnie trafia bo ani ja się nie wyśpię, ani mąż, a nie wspomnę o małej bo wydaje mi się że ona non stop "fruwa"po łóżeczku.. najbardziej gdy ją położę kręci głowką prawo lewo jakby chciala znaleźć miejsce na poduszeczce dla głowki.. nie wiem, czasem coś kopie, macha łapkami ale niewiele.. najbardziej ta głowka jej na boki chodzi.. jak sie urodziła to sapała, chrząkała jak maly źrebaczek, ale wiem że to normalne, bo ma nieczyste drogi oddechowe.. potem miała sapkę więc też chrząkała i sapała przez ten nosek.. ale teraz? podejrzewam, że to albo od nadmiaru wrażeń w ciągu dnia, bo przeciez tyle ludzi, tyle zabawek, tyle nowego i dzieko to przeżywa w nocy.. albo może coś po brzuszku chodzi i trzeba wrocić choćby to kilku kropelek Espumisanu wieczorem, to jej ulży.. a może najlepiej zapytać lekarza? usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif pozdrawiam wszystkie Mamusie usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...