Odpowiedz na ten temat

niespokojny sen niemowlaka

• gość 2016.07.31 [23:04]
    u mnie bardzo pomogło wyciszenie przed snem - już godzinę przed puszczam spokojną muzykę, potem kąpiel (polecam jakieś delikatne mydełko - koniecznie bez parabenów, np to: https://bobomio.pl/babelkowy-plyn-do-kapieli- z-pianka-dla-maluszka-250ml ), potem po kąpieli pidżamka i chwila leżenia razem,a potem do łóżeczka mu czytam bajeczki - najczęściej zasypia po 10 minutach. Potem noc w miarę spokojna
  • Zobacz także:

• gość 2016.08.13 [02:12]
    Szczepisz dziecko? Szczepione, często maja takie właśnie problemy.Moje pierwsze szczepione, problemy ze snem bardzo długo, aż przestałam... Drugie nie szczepione, za 4 miesiące skończy dwa latka, śpi spokojnie, noce przesypia przed ukończeniem roku, wstaje koło godz.10 rano, zasypia po 20, plus drzemka w ciagu dnia 2h.
  • gość 2016.08.25 [13:02]
  • Pani Kołysanka 2016.08.29 [13:37]
    Jestem certyfikowaną konsultantką ds. snu dziecka i pomagam rozwiązać problemy ze snem maluchów. Jeśli masz dosyć długiego wieczornego usypiania, nieprzespanych nocny i walki o zasypianie na każdą drzemkę, mogę Ci pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Więcej informacji i szczegóły jak wygląda współpraca:www.panikolysanka.pl
    Zapraszam do polubienia mojego profilu na FB, gdzie znajdują się ciekawoski i dużo informacji praktycznych dotyczących snu najmłodszych!
    www.https://www.facebook.com/panikolysanka/
  • Judyta99 2016.08.30 [10:56]
    ja swojemu kupuję smoczki i gryzaki, przy tym najlepiej zasypia - http://www.swiatleku.pl/category/akcesoria-dl a-dzieci-i-niemowlat tu jest całkiem spory asortyment
  • Ewa004_0 2016.08.31 [14:37]
    Może ma niewygodne posłanie? Spróbuj tkaniny bambusowej, może to przez te upały... ja kupuję pościel w Paisley i dzidziuś się wysypia pięknie.
  • Bluss1 2016.09.07 [16:32]
    U maluchów to się często zdarza... Przecież może mieć kolkę albo coś takiego. Nie można popadać w paranoję. To bez sensu...
  • Wereczka 2016.09.09 [09:31]
    spokój tylko spokój
  • mariaawaria 2016.09.10 [07:21]
    Dziewczyny, to minie! Mój syn dopiero po skończenbiu roku przesypiał spokojnie 6-8 godzn.
  • marta57 2016.09.12 [15:14]
  • AnielkA2 2016.09.14 [09:39]
    Ja miałam podobny problem z moim maluszkiem. Myślałaś może o kupnie nowego materaca do łóżeczka dla dziecka? Ja kupiłam fiki miki materace te są antyalergiczne i bardzo mięciutkie - może nowy materac ułatwi spokojny sen maluszka? Myślę, że zawsze warto spróbować usmiech.gif - https://www.lumito.pl/pokoj-dzieciecy/materac e.html
    edytowano 2016.09.14 [09:44]
  • Kleszcz311 2016.09.26 [22:39]
    Myślę, że to przejdzie. Jak nie, to może warto kupić jakiegoś szumiącego misia?
    Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana
  • gość 2016.09.27 [16:51]
    Witam.dziewczyny chciałabym porady z Wasztch stron dor mojej prawie 6mies corki otoz od jej urodzenia nie.spalam dluzej niz 6h - raz sie zdarzylo. Do.3mies była noszona i lulana do snu wiecZornego, karmilam ja piersia do konca 4mies ale.od poczatku nna.noc dostawał a mm. Co wieczor usypianie jej trwalo godzinę i ciezko bylo bo po odlozeniu do łóżeczka czesto sie budzila przez odruch moro. Później powedzialam.dosc i nauczylam ja usypiac samodzielnie w dziwn i w nocy. Do niedawna miala 3drzemki po 40min.w dzien ale od dwoch tygodni ma juz dwie po 1-1,5h. Najgorzej jest za to w nocy. Idzie spac o 20.30-21 i do 24spi a potem budzi sie. Od kiedy nauczyla sie przekręcac na.brzuch mialam pobudki co 30min bo sie przekrecila i nie umiala odkrecic i marudzila...przeszlo jej ale od tygodnia potrafi stac na czworaka i co....oczywiscie do ok 24 spi a potem sie zaczyna kręcić...je w nocy 150mm mysle ze to.duzo zwlaszcza ze niedlugo powinna w ogole przestac jesc.w nocy. O 5jestwm juz tak wylonczona ze.biore ja do lozka.i karmie piersia, ona zasypia i o 8juz wstaje....w dzień nie jest zainteresowana jedzeniem, je rano mm 120ml potem w poludnie kaszka 100ml potem sloiczek obiadku ale najczesciej polowe, potem o 17 mleko.150ml , czasem dam jwj wieczorem o 19piers i o 21 je 150mm po obiadku daje.piers bo nie chce pic ani soczku ani herbatki ani wody ani soczku robionego....wazy 7,5kg i ma 69cm za 10dni.skończy 6mies. Za miesiac mamy wyjazd do Hiszpanii z mezem i z.małą ale jak.ona tak spi to w ogole nie wiem czy jest sens jechac. Dodam ze nie zabkuje bo pierwszy etap znakowania juz był budzila sie co.pol.h,.nosek.zapchany i przeszlo i narazie.na zeby sie nie zapowiada. W dzien jest pogodna i bardzo zywa nawet wg mnie za bardzo....doradzcie czy to efekt wrazen jakie ma.zdobywajac nowe umiejetnosci czy o co.chodzi...szumis.nie.pomaga, pokoj wywietrzony...nie wiem co juz kombinować...nie przekonuje mnie rada ze niektorw dzieci tak mają tumbardziej ze kuzyn.ma 2mies starszą corke i spi im.cale noce od kiedy skonczyla 4mce a ja marze.o 6h.....
  • gość 2016.09.30 [21:10]
    dzieci nie zawsze śpia dobrze, im też się śnią różne rzeczy. Warto zadbać o to, by wycisz dziecko przed snem, by było delikatne światło. Zimą i jesienią warto zadbac o odpowiednie powietrze, pomoże np nawilżacz, my kupiliśmy ten: https://bobomio.pl/cichy-nawilzacz-powietrza- do-pokoju-beaba-silenso-mineral - jest super usmiech.gif
  • Weronika125p 2016.10.04 [11:21]
    Może mała ma problemy z jelitami lub po prostu AZS -ono często bywa zdradliwe, więc warto się przyjrzeć temu bliżej.
  • gość 2016.10.04 [14:26]
    Moje dziecko też nigdy dobrze nie spało i nie śpi ma 11 miesięcy i znowu zaczęło jeść w nocy. Ale teraz już wiem co jest tego przyczyną bo okazało się ze jest alergikiem uczulony na mleko krowie i wielu innych i ma AZS A ile ja lekarzy odwiedziłam ile metod stosowałam i tez każdy mi mówił ze chce dziecko zaprogramować i bagatelizować sprawę .... biedne to moje dziecko jak tak teraz o tym myślę Podobno przejdzie około 3 roku życia także minie szybko. A tak na marginesie ostatnio rozmawiałam z babka która ma 8 dzieci i ona przez 20 lat nie przespała całej nocy Az mi głupio było ze ja tu się jej żalę he he ... pozdrawiam wszystkie nocne matki I jeszcze jedno u nas trochę pomaga ulubiony miś Jak się mały przebudzi to przytula misia i śpi dalej i teraz to czasami raz czasami 2 razy budzi się i dzień zaczyna tak o 6 usmiech.gif
  • gość1208 2016.10.04 [16:15]
    Azs..nie sądzę, małą ogladalo dwoch pediatrow...może.nawilżacz rzeczywiście
  • anita58 2016.10.06 [08:24]
    hej
  • gość 2016.10.10 [13:25]
    Witam wszystkie mamy. Moj zanim zaśnie, to mija minimum pół godziny i tak od ponad miesiąca, rzuca się i wierci po całym moim łóżku (a jest duże), to jest koszmar, w nocy kilkanaście razy się obraca w łóżeczku (głodny raczej nie jest, bo ostatnio jakiś niejadek z Niego a pielucha nie sądzę, żeby była zalana), zwykle jak zaglądam do Niego, to jest po drugiej stronie a dodam, że za kilka dni skończy rok, ja już wymiękam pomimo, że przesypia całą noc jak już zaśnie odkąd skonczył 3 miesiące
  • Justyna56 2016.10.10 [19:25]
    Maluchom warto kupować najlepsze produkty, a przede wszystkim zabawki, które pomogą też im zasnąć. Tylko niestety sklepy z dziecięcymi rzeczami lubią podwindować ceny. Dlatego warto zajrzeć na porównywarkę cen http://www.cozacena.pl/ tam można znaleźć świetne produkty, również dla dzieci, w najtańszych cenach.
  • Krokiet77 2016.10.15 [20:54]
    W sumie u mnie jak dziecko śpi i już skończy się niespokojny sen to staram się zająć czymś innym, np poradami tej strony:
    http://webtexty.pl/wordpress/2016/09/24/jak-z arabiac-przez-internet-i-praca-chalupnicza/
    Pozdrawiam i polecam!
  • gość 2016.10.16 [12:42]
    witam ponownie. Zmieniłam płyn do kąpania i jest lepiej. jesli nie uzywacie typowych emolientów (ja kupuje w aptece np. emolium czy oilan); chodzi o to, aby w składzie nie było m.in. coco, czyli w moim przypadku BAMBI BABY odpadło. Pozdrawiam
  • gość 2016.10.18 [09:13]
    czyli uczulił się na poprzedni?
  • gość 2016.10.18 [09:31]
    Może w takim przypadku zrezygnuj z nocnego karmienia, jeśli dziecko śpi spokojnie dopóki nie nakarmisz go w nocy, to może nie ma sensu wybudzać, dokarmiać. Warto spróbować, można też się dowiedzieć może inne mamy mają jakieś pomysły, lub doświadczenia w takiej kwestii na http://sanitera.pl
  • emka888 2016.10.19 [10:10]
    Witajcie. Jeżeli dziecko nie może spać w nocy, dużo się wierci i często płacze to jednak polecam mieć rękę na pulsie i jeśli ten stan rzeczy się nie poprawia to warto reagować, bo różnie to bywa. Moja znajoma miała taki problem z córeczką i niestety zbagatelizowała problem, trochę z winy teściowej, która cały czas jej powtarzała, że takie zachowania u niemowlaków to normalne i nie ma co panikować. I niestety okazało się, że maluch ma zaburzenia napięcia mięśniowego i teraz niezbędna jest rehabilitacja smutas.gif Warto o tym poczytać http://www.biomedical.pl/dziecko/napiecie-mie sniowe-niemowlat-6562.html
  • DoktorTataPL 2016.10.19 [14:53]
    Cześć. Jestem lekarzem i muszę przyznać, że mój syn też długo był niespokojny w nocy. Pierwszą całą przespaną noc zaliczył dopiero gdy miał 13 miesięcy, wcześniej rekordem było budzenie się co 4 godziny. Jednak pewnego dnia olśniło mnie: Marcinek może mieć nietolerancję laktozy. Przestaliśmy dwać dziecku mleko w nocy a przestawiliśmy się na wodę lub herbatkę z melisy. Teraz jeśli tylko nie jest chory lub nie męczą go zęby to łądnie przesypia nocki. Warto też przestać reagować na każde jego mruknięcie w nocy. W ten sposób sami często wybudzamy dziecko choć mu np coś się sni (dzieci też mają marzenia senne) i czasem z tego powodu zapłacze. Wstajemy do niego dopiero gdy sam się ewidentnie obudzi i stoi w łóżeczku. Pomaga też puszczenie szumu fal w nocy.
    Podsumowując:
    1) Jeśli Twoje dziecko często budzi się w nocy zastanów się czy nie dać mu zamiast mleka wody lub herbatki z melisą
    2) Puść mu w nocy szum fal lub inną muzykę pomagającą się wyciszyć
    3) Nie reaguj na każde mruknięcie dziecka - może po porstu coś mu się sni?
    Zapraszam na mojego bloga: doktortata.pl
  • GosiaP85 2016.10.24 [20:33]
    Ja mam parę zasad i chyba one działają - bo sprawdzają się i u starszej córki (4 l.) i u młodszej (6mcy).
    - bliżej godzin wieczornych wyłączamy TV - nie chodzi o bajki, bo młodsza oczywiście nie ogląda oczko.gif ale ogólnie ograniczamy bodźce; mamy włączona np. muzykę w radiu lub z płyt
    - nie ma zabaw tabletem/telefonem (ogólnie starsza córka dostaj***ardzo bardzo rzadko)
    - robimy wszystko mniej więcej o stałych porach i mamy swój schemat: kolacja (starszej corki) razem z nami, potem kąpiel córeczek i usypianie po 19.00; ja młodszą, mąż starszą. Starsza córka ma jeszcze chwilę czytania książeczki. To nie są jakieś sztywne zasady narzucone przez nas, tylko wypracowane rytuały, które nasze dzieci lubią, jakby coś się miało zmienić - jesteśmy elastyczni oczko.gif
    - młodszą córeczkę karmię piersią już ze zgaszonym światłem, ale mam włączony "tryb lampki" w naszym Projektorze Gwiazdek z Chicco; gdy się napije, to chwilę ją trzymam w pionie (niestety nadal ulewa;/) do odbicia i odkładam do łóżeczka. Daję smoka, projektor włączam w opcję muzyki i projekcji gwiazdek, chwilę ją pogłaszczę, melodie są wyciszające, a córka patrząc na gwiazdki zasypia w kilka minut usmiech.gif projektor gra sobie jeszcze kilkanaście minut i się wyłącza. A ja czekam dalej na męża, któremu usypianie 4 latki zajmuje dłuższą chwilę, bo zadaje miliony pytań jezyk.gif
    [IMG]http://images75.fotosik.pl/841/83670f1d7feaae a3med.jpg [/IMG]
  • Aga_Krk 2016.10.31 [11:47]
    A u mnie pomaga suszarka przy zaśnięciu. Z resztą ten sposób wynalazłam w internecie na portalu zdrowemaluchy.pl. Całkiem pomocna stronka.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...