Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

No dobra, wszystko pięknie fajnie, ale kupy do nocnika nie zrobi za nic!

Polecane posty

Gość gość

Mała ma prawie 2.5 roku. Odpieluchowana od 3 miesięcy. Nie nosi pieluchy ani na wyjścia, ani do spania, załapała pięknie i nie zdarzyła nam się nawet jedna wpadka. Ale kupy nie chce zrobić ani do nocnika ani na sedes za nic w świecie :( Próbowaliśmy wszystkiego, zachęcaliśmy, nawet ją przetrzymywałam ale była skuteczniejsza ode mnie - powstrzymywała robienie kupy przez 5 dni, a potem już tylko mówiła, że boli ją brzuch. Poległam, nałożyłam pieluchę, kupę zrobiła w 10 minut. Co robić?? Czekać, odpuścić? Czy nalegać cały czas? Za każdym razem jak proszę o zrobienie kupy do nocnika jest stanowcze NIE, od razu widzę, że wstrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój starszy syn też tak robił, był bez pieluchy od 5 mies, a kupa nadal w pieluche. Aż w końcu kiedyś robił siku na nocniku i chyba już nie daj rady wstrzymać, bo przy okazji zrobił kupę ;) Były owacje na stojąco, uroczyste wrzucenie kupy do sedesu i spuszczenie kupy przez właściciela kupy, no i od tej pory poszło gładko ;) za to młodszy aktualnie dwulatek sika wszędzie, tylko nie na nocniku, więc jest nadal w pieluchach,za to od pół roku biegnie po nocnej, gdy chce kupę. Moim zdaniem Twoja sytuacja jest jednak lepsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz głupią córkę, więc jak możemy co pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.54, wystarczy zapytać twoją matkę, ma zapewne największe na Ziemi doświadczenie w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Masz głupią córkę, więc jak możemy co pomóc? x wy/pie/r/dalaj miękka fajo na ogólną, tam jest miejsce takich spie/r/do/lin, nie tutaj 🖐️))) Autorko, przeczekaj. U mnie było identycznie i skończyło się zupełnie przypadkowo, jak u pani wyżej ;) Ostatecznie na siłę i tak jej na tym nocniku nie posadzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ryj szmato z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ryj to ma twój stary, końska bździno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas było podobnie, synek robił kupe do pampersa, po prostu wolał żeby mu założyć jak mu się chciało. Nie robilam z tego problemu, bo pomyślałam sobie, że w końcu do osiemnastu nie będzie stać do pieluchy i kiedyś się nauczy. Załapał jakoś tak przed 3 urodzinami. Zachęcała do nocnika, ale nie na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej żeby robiła do pieluchy niż wstrzymywał. Zaparcia nawykowe to jest dopiero koszmar. Mój 5 latek zaczął wstrzymywać kupy i chętnie bym mu założyła pampka byleby tylko zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też tak było, że siku od dawna na nocnik a kupę robiła w majtki. Ale ja to przeczekałam. Za jakiś czas znów zaczęłam jej tłumaczyć, że kupę trzeba robić na nocniczek i dużo, dużo chwalić i się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:41 widać, że jesteś z Podlasia:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra takie duże a kupy nie robi do nocnika ? nawet córka mojej bratowej już robi na nocnik a jest zaniedbywana przez bratową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMloda 39
To twoja wina w dużej mierze. Wypróbuj jakieś kary. Moja już dawno nie robi w pieluchy bo w porę zaczęłam ją oduczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam co najmniej dwoje dzieci które prawie do 5 lat robiły kupe w pieluchę... tzn kontrolowały wypróżnienia, nie nosiły pieluch ale żeby zrobiło kupe matka musiała założyć pieluchę.... myślę że to wina pampków... dzieci jakoś się blokuja i nie chca robić na nocnik mimo iż w 1000% kontrolują wypróżnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×