Odpowiedz na ten temat

Objawy ciąży po in vitro kontynuacja

• gość Gonia 2381 2017.04.19 [18:27]
    Ula bebe
    Dziękuje kochana za odpowiedź..
    Widzę że u was też nie za wesoło..oczko.gif
    Jak to mówią co kraj to obyczaj!
    Ją obydwa podejścia robię w Pl oczywiście wiąże się to z tym że muszę zjechać na ten czas no i zabezpieczyć wszystko aby moja praca nie stała w miejscu..oczko.gif
    No i doktor też doskonale wie że czasowo jesteśmy ograniczeni i też dlatego mam jak do teraz krótki protokół stymulacyjny bo w Pl tak jest..Długi i krótkie.
    A poza tym ok chwale sobie klinikę i narazie nie mam żadnych zastrzeżeń ..Choć czasem się zastanawiam czy jesteśmy wyjątkowymi pacjentami bo wykupione mamy wszystkie opcje czy tak każdy ma...Muszę to zaobserwować tak z ciekawości..oczko.gif
  • izka620 2017.04.19 [18:35]
    Ula i Gonia ja obie proby mialam za darmo i jakos nie moge narzekac na opieke przed pierwszym in vitro zrobili mi maly zabieg na polipa a potem do sedna. My jak na razie zadowoleni usmiech.gif
  • Kkiniaa84 2017.04.19 [19:17]
    Gonia jak to 9 sie zaplodnilo????
    Przecież można zaplodnic max 6 komórek??
    U mnie embrioglue jest zawsze tzn jest w cenie.
    Teraz chce zrobić biopsje endometrium a z nową procedura ruszymy prawdopodobnie w czerwcu
    Starania od 2013, 11.2014-HSG dwurożna macica w tyłozgięciu, 08.2015 (ja) przeciwciala przeciwplemnikowe. 12.2015-histeroskopia, 8xIUI ( w tym 6-ta udana na chwile poronienie 6 tydz-wachania tsh, stwierdzone hashimoto) 10.2016 przygotowania do ivf, 12.2016 punkcja,01.2017- transfer nieudany, 03.2017- transfer nieudany, mamy 2 sniezynki które na nas czekają ....Jest ciężko ale walczymy dalej!!!! "Nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego że wymagają one czasu. Czas i tak minie "NIE PODDAM SIE!!!
  • gość Gonia 2381 2017.04.19 [22:05]
    Cisza taka że aż smutno...smutas.gif
    A może forum szwankuje???
  • gość 2017.04.20 [08:13]
    Witajcie
  • gość Gonia 2381 2017.04.20 [12:14]
    Coś z tym forum jest nie tak.. szwankuje na maxa..!
  • gość Gonia 2381 2017.04.20 [12:23]
    Kinia 84
    Ją nie korzystam z dofinansowania a wszystko robię prywatnie to i dlatego też zapłodniają wszystko.
    Doktor po punkcji rozmawiał z nami i pytał czy zgadzamy się na zapłodnienie wszystkich a my oczywiście się zgodziliśmyusmiech.gif
    Pytałam o embrioglue bo doktor o wszystko się nas pyta i omawiamy każdy temat co i jak i jakie koszta.
    Także tym razem również podejmujemy decyzję o embrioglue i nacięcie otoczki.
    Choć muszę przyznać że przy pierwszym podejściu wzięliśmy jak to położona powiedziała ful pakiet i teraz przy drugim podejściu tak samo i doktor powiedział że za obserwacje embrioskopowom nie płacimy on tomie siebie nam daje..oczko.gif
    Także miło że ma takie podejście do nas...usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
  • gość Gonia 2381 2017.04.20 [12:31]
    Kinia84
    Ale jak będę z doktorem rozmawiać rpto z ciekawości jeszcze zapytam ile można zapłodniło i na jakich warunkach bo sama jestem ciekawa.
    Co do ciebie to nie poddawaj się kochana wierzę ze uda się wam tylko na wszystko potrzeba czasu..usmiech.gif
    Sprubuj podejść do całego przygotowania tak na zimno w sensie nie myśl cały czas o tym i nie stresuj się co ma być to będzie nie jestesmy w stanie przewidzieć wszystkiego.
    Rozmawiałam z kilkoma lekarzami jak to jest z zagniezdzeniem dlaczego się dzieje tak a nie inaczej i każdy mówi tak...czy będziesz leżeć czy robić coś to nie ma znaczenia jak się ma zagniezdzic to się zagniezdzi!
    Więc głową do góry nie nastawiaj się na tylko 100%
    Weź wszystko pod uwagę..oczko.gifusmiech.gif
  • gość Gonia 2381 2017.04.20 [14:35]
    Kinia84
    Przeczytaj to....!!!!
    Prawo w Polsce Edytuj
    Ustawa o leczeniu niepłodności dopuszcza w celu medycznie wspomaganej prokreacji zapłodnienie pozaustrojowe najwyżej 6 komórek rozrodczych, chyba że wiek biorczyni lub wskazania medyczne wynikające z choroby współistniejącej z niepłodnością lub dwukrotnego nieskutecznego wcześniejszego leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego uzasadniają zapłodnienie większej ich liczby. Wymaga to odnotowywania w dokumentacji medycznej (art. 9).
    Zakazane są zwłaszcza:
    odpłatny obrót komórkami rozrodczymi lub zarodkami (art. 76 - 79)
    stosowanie preimplantacyje diagnostyki genetycznej w procedurze medycznie wspomaganej prokreacji ze wskazań innych niż medyczne, w tym w celu dokonania wyboru płci przyszłego dziecka, z wyjątkiem sytuacji, gdy wybór taki pozwala uniknąć ciężkiej, nieuleczalnej choroby dziedzicznej (art. 82),
    niszczenie zarodka zdolnego do prawidłowego rozwoju powstałego w wyniku medycznie wspomaganej prokreacji (art. 83),
    pobieranie komórek rozrodczych ze zwłok ludzkich (art. 84),
    tworzenie zarodka w innym celu niż prokreacja wspomagana medycznie (art. 85),
    tworzenie chimer lub hybryd ludzko - zwierzęcych (art. 86)
    klonowanie ludzi (art. 87)
  • gość Gonia 2381 2017.04.20 [14:37]
    Kinia84
    Czyli na to wychodzi że jest takie rozwiązanie i prawo i można w wyjątkowych sytuacjach..usmiech.gif
  • Ula Bebe 2017.04.20 [15:02]
    Gonia mam znajoma szkotke, ktora miala kilka podejsc do in vitro w szkocji ale sie nie udala. Jak miala 40 lat postanowili sprobowac ostatni raz w polsce wlasnie. Polaczyli to z urlopem w Krakowie. Mieli trzy zarodki ktore tak malo rokowlay ze lekarze zdecydowali sie podac trzy na raz z nadzieja ze ktorys przezyje. Wszytskie trzy przezyly usmiech.gif i urodzily sie zdrowe trojaczki trzy dziewczynki. Jedna z nich na na imie Pola na czesc polski usmiech.gif
  • gość Gonia2381 2017.04.20 [15:19]
    Ula bebe
    To super ..ciekawa historia..usmiech.gif
    Wiem że zapoldnienie ilosci jak i rowniez ilosc podania przy transferze zalezy od doktora i przepisow i ogolnie przejscia pary!
    Ale i również to czy podchodzisz prywatnie czy korzysztasz z dofinansowań.
    Niestety czasy mamy jakie mamy i wiem i zdaje sobie sprawe ze nie kazdy moze sobie na to pozwolić ale moje zdanie jest takie ze tylko prywatnie załatwisz dużo wiecej niz na NFZ
  • gośćmalaszara 2017.04.20 [15:41]
    Niestety ciąża sprzed 3tygodni obumarła ☹ . Ale dzis jestem 1dpt 5d blastek. Także nie poddaje sie.
  • gość Gonia 2381 2017.04.20 [20:28]
    malaszara
    Oj przykro mi i też dlatego gdzieś nam tu znikłas..smutas.gif
    To rozumiem że już kolejny transfer za tobą?
    Czy tak szybko można?..Czy to jest dobre rozwiązanie?
    Nie wiem więc i dlatego pytam...usmiech.gif
    Pozdrawiam i fajnie że wróciłaś do nas
  • Ula Bebe 2017.04.21 [08:09]
    Hej dziewczyny. Mialam dzisiaj straszna noc. Dretwiala mi noga i bolaly mnie strasznie plecy. Prawie w ogole nie spalam. Mam naprawde dosc tej stymulacji. Chce zeby juz bylo po nawet juz mi nie zalezy na wyniku ... smutas.gif
  • Ula Bebe 2017.04.21 [13:29]
    Jestem po USG mam 5 dobrych pecherzykow, reszta mniejsza. Biopsje mam w poniedzialek.
    Gonia masz jakies wiesci dzisiaj?
  • Gonia2381 2017.04.21 [15:28]
    Ula bebe
    Lanie dostaniesz i tyle..oczko.gif
    Głową do góry kobieto idziemy razem do przodu musimy właśnie to my pocierpiec i odpokutować a zobaczysz że przyjdzie czas i zostanie nam to wynagrodzone..usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
    06.98-Histeroskopia,10.05- Laparoskopia,03.11- Laparoskopia, niedrożność jajowodów,masa badan HSG,hormonów,genetyczne.. i głupie wciskanie w głowe BEDZIE DOBRZE.. 04.11-przygotowanie do punkcji...tylko przygotowanie i nic wiecej 2013...rozpadek nas...marzenia zgasły 2014 nowe życie i nowy cel 08.2016 pierwsza wizyta i jest ŚWIATEŁKO W TUNELU 11.2016 punkcja 6 pobrano..2 uratowane 01.2017 transwer 2 bubolek-nieudany.. 03.2017 wizyta i plan"B" Walczymy całym sobą i się nie poddajemy gdyż 36 latek...zapuka tuż tuż..
  • Gonia2381 2017.04.21 [15:32]
    Tak mam nowe newsy...usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
    Jutro transfer o 18.. Wcześniej rozmowa z doktorem naszym i embriologia.
    Dziś dostałam telefon z laboratorium że......usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
    Mamy 9 bubolek naszych...usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
    Wiem że różnie może być ale bardzo się cieszę że tak to wszystko się ułożyło że nawet byśmy nie pomyśleli..oczko.gif
    Pozdrawiam was koleżanki..usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
    06.98-Histeroskopia,10.05- Laparoskopia,03.11- Laparoskopia, niedrożność jajowodów,masa badan HSG,hormonów,genetyczne.. i głupie wciskanie w głowe BEDZIE DOBRZE.. 04.11-przygotowanie do punkcji...tylko przygotowanie i nic wiecej2013...rozpadek nas...marzenia zgasły2014 nowe życie i nowy cel08.2016 pierwsza wizyta i jest ŚWIATEŁKO W TUNELU11.2016 punkcja 6 pobrano..2 uratowane01.2017 transwer 2 bubolek-nieudany.. 03.2017 wizyta i plan"B"Walczymy całym sobą i się nie poddajemy gdyż 36 latek...zapuka tuż tuż..
    edytowano 2017.04.21 [15:34]
  • izka620 2017.04.21 [15:42]
    Hej dziewczyny u mnie chocki klocki od wczorajszego wieczoru. Plamienia krwawienia i bol brzucha jak na okres. Zrobilam dzisiaj test wyszedl pozytywny od rana po lekarzach nic nie stwierdzili nic nie widac bo za wczesnie krwawienie okresowe nie poronne. Dzwonilismy do naszej kliniki w szkocji ze super ze testy wyszly ale zrobic jeszcze jutro tak jak bylo planowo i zadzwonic. A plamieniem i krwawieniem sienie przejmoeac bo to nic nie znaczy. Wiec mysle pozytywnie i odpoczywam
  • Ula Bebe 2017.04.21 [15:59]
    Iza tak trzymaj, mysl pozytywnie bo takie krwawienia moga nic nie znaczyc.
    Gonia ja mocno trzymam kciuki za jutro.
    Do mnie wlasnie dzwonili mam punkcje w poniedzialek o 9 rano.
  • Gonia2381 2017.04.21 [16:17]
    Iza620
    A może to jeszcze plamienie bo zagniezdzilo się i gdzieś tam coś jeszcze zostało..Pomalutku i bez stresu.oczko.gif
    Napewno powtórz wyniki..usmiech.gif
    Ula bebe
    To fajnie czyli na poniedziałek sie szykujesz no no trochę za późno była by ta twoja punkcja jak dla mnie tak jak pisałaś na środę!
    Nie martw się wogóle wrzuć na luz i nie myśl o tym i nie będziesz się stresowaćoczko.gif
    Trzymam kciuki za was..usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
    06.98-Histeroskopia,10.05- Laparoskopia,03.11- Laparoskopia, niedrożność jajowodów,masa badan HSG,hormonów,genetyczne.. i głupie wciskanie w głowe BEDZIE DOBRZE.. 04.11-przygotowanie do punkcji...tylko przygotowanie i nic wiecej 2013...rozpadek nas...marzenia zgasły 2014 nowe życie i nowy cel 08.2016 pierwsza wizyta i jest ŚWIATEŁKO W TUNELU 11.2016 punkcja 6 pobrano..2 uratowane 01.2017 transwer 2 bubolek-nieudany.. 03.2017 wizyta i plan"B" Walczymy całym sobą i się nie poddajemy gdyż 36 latek...zapuka tuż tuż..
  • Gonia2381 2017.04.21 [16:19]
    Kinia84
    Co tam u ciebie???
    Jak nastawienie humor i ogólnie samopoczucie..oczko.gif
    Jakie plany???
    Kiedy co jak i gdzie?
  • KasiaŁódź 2017.04.21 [17:01]
    Hej dziewczyny mi nie udało się niestety. Czekam następne 3 mc. Na kolejna stymulację. Ale lekarz powiedział ze może inseminacje zrobi ale musi sie zastanowić bo ja miałam zrosty na jajowodach. Za tydzień idziemy na wizytę i coś ustalimy.
  • KasiaŁódź 2017.04.21 [17:02]
    Donia trzymam kciuki za transfer. Będzie dobrze (:
  • Gonia2381 2017.04.21 [17:59]
    Kasia Łódź
    Przykro mi i tule cię mocno wiem jak to jest jak człowiek myśli że już że to teraz a tu klapasmutas.gif
    Opisz mi prosze po krótce swoją historie czy ty miałaś in vitro czy tylko insyminacje?
    Myślę i widzę i czytam co kto kiedy jak itp...
    I stwierdzam że insyminacje nie przynosi rezultatów a wręcz mam wrażenie że naciągają na kasę taka jest moja opinia
    A co do in vitro...Hm...Za którymś razem ale nie za pierwszym się udaje. Za pierwszym to naprawdę wyjątki.
    Jutro przed transferem będę wiedzieć więcej na temat naszych maluszków wiem napewno że 2 rozwijają się szybciej niż pozostałe ..Hehe grają w wyścigi kto pierwszy..oczko.gif
    06.98-Histeroskopia,10.05- Laparoskopia,03.11- Laparoskopia, niedrożność jajowodów,masa badan HSG,hormonów,genetyczne.. i głupie wciskanie w głowe BEDZIE DOBRZE.. 04.11-przygotowanie do punkcji...tylko przygotowanie i nic wiecej2013...rozpadek nas...marzenia zgasły2014 nowe życie i nowy cel08.2016 pierwsza wizyta i jest ŚWIATEŁKO W TUNELU11.2016 punkcja 6 pobrano..2 uratowane01.2017 transwer 2 bubolek-nieudany.. 03.2017 wizyta i plan"B"Walczymy całym sobą i się nie poddajemy gdyż 36 latek...zapuka tuż tuż..
    edytowano 2017.04.21 [18:00]
  • KasiaŁódź 2017.04.21 [19:59]
    Gonia to moje drugie in vitro. W pierwszym kiepskie były i moje jajeczka i męża żołnierzyki ja jeszcze wtedy brałam zastrzyki na kolano i to zaszkodziło a teraz problem jeste po stronie męża bo minął tylko 2% dobrych plemników i zarodki próbowały nawet na chwile zaczęła wzrastać beta ale dziś już klapa niestety.
  • KasiaŁódź 2017.04.21 [20:00]
    Ja się boje inseminacji bo miałam niedrożne jajowody i ciąże pozamaciczną i nie chce sobie jeszcze problemów narobić.
  • majeńka82 2017.04.21 [22:02]
    witajcie moje kochane.....
    wiem, nie odzywałam sie długo....cala wieczność..
    otóż po tym plamieniu brazowym poszlam nast dnia na bete- wzrosła, uspokoiłam sie...potem przygotowania do Świąt mnie ogarnęły..potem od niedzieli Wielkanocnej, w zasadzie od Wielkiej soboty..zaczelam sie źle czuc...i dzis też...tzn, leżałam czułam sie hak zatruta czymś, jakby cos leżało mi w żołądku i leząło..w głowie kręciło i najlepiej w pozycji leżącej, nie kapałam sie od wielkiej soboty przez 6 dni...nie dąłam rady, szybko głodna ale smaku na wiele nie mam... jeden dzien to zupy tylko na przykład
    starania od 2 lat, 2010 wodniak jajowodu-laparoskopowo usunięcie jajowodu, problem z owulacją, czerwiec 2016 sono HSG- drożny mój jedyny jajowód 25/06/2016 iui- nieudana..., 26.10.2016 IVF/ IMSI transfer 2 blastki- nieudane Laparoskopia jajowodu /usunięcie/ 09-01-2017 r. Drugie IVF podejście w marcu, 22.03 punkcja 27.03 transfer dwóch blastusi 11 dpt- dwie krechy Cudzie trrwwaaaajjj
  • majeńka82 2017.04.21 [22:05]
    Meslisso droga dziękuje że sie do mnie odezwałaś
    Monasol....dawno Cie nie słyszałam, tak mi przykro ze4 musisz to przeżywac co przeżywasz....ale czytam nie raz ze to sie zdarza a finał jest ok...oczko.gif Monasol, czy ty miałas transferowanego jednego czy dwa zarodki.............?
    Izka no....wynik testu jest optymistyczny, chyba mozna Ci gratulowac :-* oszczędzaj sie, jak nie musisz---nie jezdzij autem!! te mikrodrgania nie sluza malenstwu..lepiej pieszo z tą wskazówka teraz żyje
    żałuje wyjazdu na Wiekanoc 80 km w obie strony do teściów..co ja przeżyłam...masakra.. Izka jeszcze raz :-******
    starania od 2 lat, 2010 wodniak jajowodu-laparoskopowo usunięcie jajowodu, problem z owulacją, czerwiec 2016 sono HSG- drożny mój jedyny jajowód 25/06/2016 iui- nieudana..., 26.10.2016 IVF/ IMSI transfer 2 blastki- nieudane Laparoskopia jajowodu /usunięcie/ 09-01-2017 r. Drugie IVF podejście w marcu, 22.03 punkcja 27.03 transfer dwóch blastusi 11 dpt- dwie krechy Cudzie trrwwaaaajjj
  • majeńka82 2017.04.21 [22:10]
    malaszara---- holerny los...przykro mi.... ale pocieszajace jest to...że wyszło, siadło było ok- wiec przy kolejnej próbie , to może być dobrze smiech.gif
    Ula bebe pozdrawiam Cie serdecznie i ciekawą histori e opowiedziałaś usmiech.gif
    Goniu, kochana jak sie masz ? gratuluje ładny wynik, w szoku jestem z tymi zarodkami...nonoooo pięknie usmiech.gif teraz bedzie dobrze, bedzie dobrze, decydujesz sie na 1 czy też 2 zarodki ????
    nie moge sie doczekac wyniku Twojego

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...