Odpowiedz na ten temat

Objawy ciąży po IN VITRO

• Dosia30 2009.09.10 [16:53]
    kochane koleżanki, dzięki za wsparcie. A ja mam bardzo dobrą wiadomośc, dzis sie dowiedzielismy ze jestem w ciąży!!! moja beta 101 j. hurraaaa. Mój maż odebrał wynik i jak zobaczyłam jego błysk w oczach i jak on sie ucieszył, to ...ech... mówie wam. Jestesmy mega szczęśliwi. Zaadoptowaliśmy plemnika o dawcy. Postanowiłam ze ja za 2 lata może zostane dawczynia szpiku. Chce zeby to wszystko miało swój dobry cel. Jajeczek raczej nie oddam bo musiałbym poddac sie ponownej obciążającej stymulacji, ale szpik i krew jak najbardziej aby uratowac komus życie. Ja sie dzis czuje tak jakby i ktoś mi tez zycie uratował, naszej rodzinie.
  • Zobacz także: Bogna Sworowska o urodzeniu in vitro

• bEV 2009.09.10 [18:57]
    Dosiu, bardzo serdecznie Ci gartuluje, czytalam przez co musialas przejsc. Gratuluje takze nastepnej decyzji, tylo podziwiac takie osoby ja Ty i brac przykalad !
    Ja przygotowywuje sie do nastepnego transferu, ktory bedzie na poczatku pazdziernika. Mam nadzieje, ze moje eskimoski przetrwaly i wszystko bedzie OK. Co do dawcow, to jestem calkowicie za, sama podpisalam papier, ze jesli zaostana jajeczka to oddam je kobiecie, ktora nie moze miec wlasnych.
    Pozdrawiam wszyskie starajace sie dziewczyny.
  • a ja napisze tak.... 2009.09.10 [19:56]
    gratuluje wiec, szkoda tylko ze to nie męza ale obcego faceta, ale coz, wasz wybor, ja bym nie zaakceptowala takiego rozwiazania.za bardzo kocham swojego meża aby robic mu taka krzywde.
  • mikro100 2009.09.10 [21:19]
    Dosiu wspaniała wiadomość szczerze gratuluję dbaj o siebie i to szczęście a wszystko będzie dobrze początek cudowny pozdrawiam
  • Dosia30 2009.09.10 [22:30]
    Dziękuje.
  • Szangril 2009.09.10 [22:37]
    Hej, ja dziś byłam u mojego doktorka po zakończonej miesiączce, która wystapiła po nieudanym in vitro.W następnym cyklu przygotowuje sie do transferu mrozaczka. Mam nadzeję, że tym razem będzie pozytywny wynik i zwiększe statystyki Provityusmiech.gif

A co u pozostałych pacjentek Provity słychac?
    pozdrawiam
  • melisa77 2009.09.10 [22:44]
    Szangril to superowo że tak szybko będziesz miala następną próbę, ja niestety nie mam żadnego mrozaczka i musze czekać z kolejnym razem aż do listopadasmutas.gif no ale coż widocznie tak musiało być.

Dosiu Tobie gratuluję szczerze i nie przejmuj sie tym co niektórzy piszą, to jest sprawa indywidulana i jeśli Wy się zdecydowaliście to jest Wasza sprawa.

Trzymam kciuki za Was i za fasolkęusmiech.gif
  • evelin111 2009.09.11 [09:38]
    Szangril ja cały czas czekam, jestem już po 2 badaniach b hcg, wynik wzrasta, ale pomału, więc w poniedziałek mam zrobić 3 badanie b hcg. w 14 dniu po transferze wynosił 73,73. Mam nadzieję że będzie wszystko ok, że się udało i że również podniosę statystyki Provity.

e-p-p dzięki za dobre słowa. Nie mogę już doczekać się poniedziałku. Mam nadzieję, że wynik bardzo wzrośnie.

Dosia30 mam pytanie, w którym dniu robiłaś hcg?

Pozdrawiam Was wszystkie.

• Dosia30 2009.09.11 [10:24]
    Ja zrobiłam 10 dni po transferze. i wyszło 101. to znaczy transfer miałam 31.08a beta była 10.09. Ale w wykazie norm sa dośc duze rozpiętości i normy wahaja sie od 16 do 156 j w 2 tyg po zapłodnieniu.
  • mikro100 2009.09.11 [19:15]
    Witam dziewczyny!
    Mam pytanko napiszcie mi czy przy Decapeptylu można pić alkohol z góry dziękuję pozdrawiam
  • Dosia30 2009.09.12 [22:40]
    Na małe piwko możesz sobie pozwolić. w umiarkowanych ilościach.
  • mikro100 2009.09.13 [00:49]
    Dzięki jednak sama stwierdziłam,że obejdzie się i nie ryzykuje dzidziuś jest najważniejszy pozdrawiam
  • Dosia30 2009.09.13 [21:32]
    A tak trzymając sie tematu wy dziewczyny jakie miałyście objawy ciazy po in vitro
  • sygita9 2009.09.14 [12:30]
    Witam , nie znam objawów bo to moje pierwsze in vitro . Jestem 2 dzień po transferze . Od rana lekki kłujący ból jajnika , obolały brzuch , uczucie napięcia brzucha . I czekam to czekanie jest najgorsze wsluch*ję się w mój organizm i dostaję bzika. trzymam kciuki za nas wszystkie . Ja testuję 25.09 - to całe wieki. Bużka.
  • e-p-p 2009.09.14 [17:26]
    Witaj Evelin111 jak się czujesz?? Zrobiłaś już wynik?? Wierzę w to, że wzrósł bardzo!!!!!usmiech.gifusmiech.gif Czekam na infousmiech.gif
    Pozdrowionka

• e-p-p 2009.09.14 [20:16]
    Szangril mam pytanie- też chcę ponownie podejść do transferu, tym razem z mrozaków... Mam wizytę przesunięta na piątek- dowiem się kiedyusmiech.gif Jaką cenę Ci powiedziano?? Czy masz przyjmować jakieś leki przed?? Ja mam zamrożony tylko jeden a Ty?? Kiedy mniej więcej będziesz miała transfer?? Pewnie nam się pokryje mniej więcej terminusmiech.gifusmiech.gif

• Szangril 2009.09.14 [23:03]
    Hej e-p-p Moj lekarz powiedział, że przed transferem mrozaczka bede przyjmowac Estrofem ( to przyjmowalam przed in vitro i mam jeszcze zapasusmiech.gif oraz zastrzyki Fragmin i to wszystko. O cenę nie pytałąm ale pewnie taka jak w cenniku plus pewnie cos za rozmrożenie bo w Provicie za wszytko się płaciusmiech.gif Nie wiem kiedy bedzie transfer.To zależy kiedy pojawi się miesiączka....po in vitro często się rozstraja cykl. Tak szacuję, że w połowie października najpóźniej.Od pierwszego dnia kolejengo cyklu mam brać tabletki i fragmin i w 14 dc USG, koło 18 dc transfer. Kiedy Ty szacujesz swój transfer? Daj znac co Ci powie lekarz.U kogo się leczysz u dr Cholewy? pozdrówki
  • evelin111 2009.09.15 [15:53]
    E-p-p , chyba się nie udało. b hcg zatrzymało się , mam zrobić jeszcze jutro czwarty raz b hcg i zobaczymy, ale lekarz już mi powiedział, że raczej nie ma szans na to żeby wynik był bardzo wysoki czyli ok. 200, ja mam cały czas ok. 79. Wczoraj miałam robione też usg, niestety nic nie było widać, a jak stwierdził to jeżeli udałoby się to już można byłoby coś zobaczyć. Opadłam całkowicie z sił. Mam już wszystkiego dosyć. Buźka

• Bev 2009.09.15 [19:47]
    Czesc dziewczyny, ja juz zaczelam przygotowania do transferu mroazaczkow, jest ich 6, podane bede miala tym razem 3!
    Przez 2 tygodnie lekarz kazal mi braz tabletki anykoncepcyjne, teraz zastrzyki, powien wam, ze jest tego znacznie wiecej niz do czesc 1. U mnie, tak jak pisalam IVF udalo sie za pierwszym razem ale niestety poronilam.
    Lekarz takze powiedzial, ze wcale nie musze dostac miesiaczki, aby robic transfer, ja juz sama tego nie rozumiem ale oni chyba wiedza co robia.
  • e-p-p 2009.09.15 [20:50]
    Sznagril- ja mam wizytę w piątek u dr Grettki, nie mogę się doczekaćusmiech.gifusmiech.gif Licząc cykl tak jak Ty mi podałaś i transfer w 18 dniu wypadło by 18.10usmiech.gif Ale nie nastawiam się jakoś specjalnie mam tylko jeden mrozaczek- jeżeli po rozmrożeniu nie nada się muszę zacząć wszystko od nowa... A nie mam siły na to wszystko ciężko to przechodziłam... Poza tym musimy z mężem nazbierać kolejne pieniądzeusmiech.gifusmiech.gif

Evelin111 nie denerwuj się wykonaj ponownie badanie- lekarze różne rzeczy mówią... Zobaczysz jutro co i jak. Jeżeli faktycznie się nie powiedzie po prostu odpocznij- może w gwiazdach masz zapisane kolejne podejście- ja sobie to tak tłumaczę i siłą napędową jest kolejne podejścieusmiech.gif Buźkiusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif

• whyskat 2009.09.16 [13:49]
    hej dziewczyny, ja sobie wyliczyłam że cryotransfer bede miała koło 18 listopada. Więc bardzo późno w stosunku do Was. Mam nadzieję że bedzie mozna go przeprowadzic, bo wiadomo- nie każdy sie nadaje po rozmrożeniu, a ja mam tylko jeden zarodek zamrożony. Jesli sie nie uda to czeka mnie operacja- wycięcie jajowodu. Na HSG wyszedł wodniak jajowodu, ale razem z lekarzem zdecydowaliśmy że do pierwszego in vitro spróbujemy bez wycinania. Więc skoro się nie udało to czeka mnie wyciecie i jak wrócę do zdrowia to kolejna procedura in vitro. Moje plany i nadzieje przesuwają sie baaaardzo daleko... smutas.gif
    Trzymam kciuki za resztę dziewczyn !
  • weronika01 2009.09.16 [14:40]
    Kochane, musze podzielic sie dobra wiadomoscia....jestem w ciazy po pierwszym transferze , który odbyl sie 3 wrzesnia ale dopiero 21 wrzesnia mam ekografie i powiedza mi ile sie utrzymalo 1, 2 czy 3. Pozdrawiam wszystkie i trzymam kcuki aby sie wam wszystkim udalo, to takie wspaniale uczucie!!!!! usmiech.gif
  • mikro100 2009.09.16 [17:03]
    To wspaniała wiadomość Weroniko składam najszczersze gratulacje pozdrawiam
  • weronika01 2009.09.16 [17:09]
    Dziekuje!!!
  • Szangril 2009.09.16 [21:09]
    Hej e-p-p daj znać co Ci powiedział lekarz. Ja tez mam 1 zamrozony zarodek.

Trzymam kciuki za wszytkie Provitówki i pozdrawiamusmiech.gif
  • evelin111 2009.09.17 [07:41]
    witaj e-p-p, NIE UDAŁO SIĘ PO RAZ DRUGI. Mam już dosyć. Nie mam już zamrożonych zarodków. Muszę zaczynać od nowa. Nie wiem czy dam radę. Strasznie to ciężko przechodzę. A poza tym kasa. Jestem załamana. Mam nadzieję, że Tobie wszystko się uda. Lekarze chcą mi zrobić histeroskopię, żeby zobaczyć co dzieje się z moją macicą od wewnątrz. Pewnie poddam się temu zabiegowi bo sama jestem ciekawa, dlaczego się nie udało. Ze słów lekarza wynika, że samo in vitro udało się, wskazywały na to moje wyniki hcg, ale doszło do mikro poronienia, nie wiadomo dlaczego. Trzymam kciuki.

• do Mi Malaaa 2009.09.17 [09:34]
    Mi mala ja juz dawno tu sie wypowiedzialam w tej kwestii, to uslyszalam ze jestem zmeczona zyciem sfrustrowana paniusia (Ja!)
    oczko.gif

• Dosia30 2009.09.17 [10:20]
    Nie zwracajmy uwagi na tego typu kąśliwości, ja jestem w ciąży i moja miłośc do tego dziecka jest tak wielka ze aż niewyobrażalna. Bardzo, ale to bardzo mocno je kocham z całego serca, tak samo mojego męza. Jestem b. szczęsliwa.
  • e-p-p 2009.09.17 [19:44]
    Cze Evelin111 nie martw się, choć wiem jak to jest kiedy Cię pocieszają nie znając Twojego bólu!!! Mam to za sobą, każde słowo było dla mnie utrapieniem, serce chciało mi pęknąć z żalu i smutku... Podniosłam się juz troszkę na duchuusmiech.gif Głowa do góry... Będzie dobrze, powoli nazbierasz pieniążki i podejdziesz drugi raz. Ja mam tylko jeden zamrożony więc wszystko się może zdarzyć i może w tym samym czasie ponownie obie podejdziemyusmiech.gifusmiech.gif Jutro mam wizytę dowiem się co jak...

Pozdrowionka dla Was

Szangril jutro będę wszystko wiedzieć kiedy rozpoczynam, czy po poprzednim zapłodnieniu się wszystko unormowało i czy mogę w następnym cyklu zaczynać

• Bev 2009.09.17 [21:33]
    Droga Evelin, kazda z nas chyba zdaje sobie sprawe jak ciezko jest przez to przejsc, ale widocznie tak mialo byc. Moze daj sobie troche czasu teraz, odpocznij, moze jakies wakacje...JEsli tylko moge Cie w jakis sposob pocieszyc to uwierz mi, ze poronienie to jest cos strasznego i jesli bys zaszla w ciaza, a pozniej miala ja poronic to naprawde dobrze, ze sie tak stalo. Jestem pewna, ze nastepnym razem Ci sie uda, ale musisz sama w to uwierzyc. Zycze Ci wszystkiego naj...

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...