Odpowiedz na ten temat

Objawy ciąży po IN VITRO

• kasik08 2009.10.02 [18:13]
    droga Dosiu30 opisujesz że po transferze miłaś samopoczucie jak przed @, u mnie mija równo tydzień od transferu i mam takie same objawy jak Ty, bolą mnie piersi i brzuch, cały czas mam wrażenie że zaraz dostanę @.
    mam pytanie jak długo to wszystko trwało i czy nadal czujesz się tak samo?
    mnie najbardziej martwi brzuch taki sam ból jak przed @ tyle że nie jest to mocny ból.
    jednak nadal mam nadzieję.

pozdrawiam i gratuluję Ci serdecznie że się udałosmiech.gif

• Zobacz także: Bogna Sworowska o urodzeniu in vitro

• mz1 2009.10.02 [18:30]
    Mi niestety się nie udało smutas.gif
  • mz1 2009.10.02 [19:26]
    Dosiu, tak mnie zastanowiło to co pisałaś o teście. Nie wiedziałam, że by takiej becie test może jeszcze nic nie wykazać.
    Agunia, co do tych upławów to albo efekt stymulacji (tak twierdzi mój lekarz)- miałam podobnie po 1 transferze, albo zapowiedź bardzo bobrego usmiech.gif . Kwestia tylko jakiego są rodzaju. Trzymam kciuki!
  • anahid 2009.10.03 [10:58]
    Dosiu, robiłam tylko test HCG i zrobiłam go w 12 dpt. Totalny negatyw. Tak jak u mnie w głowie. Lekarz mi objaśnił, że ciąża była ale nie utrzymała się. Natura czasem jest okrutna ale może w tym moim przypadku lepiej, bo były drobne problemy i lepiej teraz niż póżniej stracić to na co czekamy.
    Pozdrawiam

anahid
  • Dosia30 2009.10.03 [16:01]
    Kasik, u mnie bóle podbrzusza jak przed @ miałam cały czas, nawet do teraz. Potem bóle nawet zaczely sie nasilac, tak jakbym była w pierwszym dniu @. Teraz bóle od czasu do czasu sie przypominaja. To ponoc naturalny objaw-tak powiedział dr, to skutek powiekszania sie więzadeł macicy i pod wpływem progesteronu. bole cycków są nadal, ale jak założe odpowiedni stanik to nie czuje dyskomfortu.
    mz1 co do testu, to mnie tez zdziwiło ze przy becie hcg ponad 100 j była ta kreseczka taka bladziutka, ledwo, ledwo widoczna. Jak chcecie robic testy to kupujcie najlepiej pre test moze byc płytkowy i róbcie go najwczesniej w dniu spodziewanej @. niby pisza ze wykrywaja ciąże od 25 j, ale to nieprawda.
  • kasik08 2009.10.04 [11:17]
    tracę już nadzieję, że się uda. jestem 9 dpt i zanikają jakiekolwiek obiawy świadczące o tym że ciąża jednak jest. przestają mnie boleć piersi również brzuch mi nie dokucza jak wcześniej.
    badania mam dopiero 9.10, nie wiem jak wytrzymam do tego czasu, jestem załamana

• mz1 2009.10.04 [12:37]
    kasik08 bądż spokojna, nic złego się nie dzieje. Zawsze wsłuch*jemy się za bardzo w oranizmusmiech.gif Ja miałam wszystkie objawy i nic z tego nie wyszło. Organizm płata nam figle i w najmniej spodziewamym momencie okazuje się, ze się UDAŁO: Trzymam kciuki, a Ty bądź spokojna, bo nerwy w niczym nie pomagają!
  • agunia32 2009.10.04 [12:47]
    Witajcie dziewczyny ja nadal mam brązowe upławy i strasznie sie martwie zrobiłam test i wyszedl pozytywny dziś mam 8 dpt i coraz bardziej się boje strasznie mnie martwią te upławy rozmawiałam z lekarzem i kazał mi leżeć nic nie robić bo to różnie bywa ależ się boje kasik08 mnie tez piersi bolały strasznie a teraz juz nie bolą tylko brzuch jeszcze czasami boli kasik a ty nie robisz bhcg w 10 dpt???
  • kasik08 2009.10.04 [14:08]
    ja jestem taka przerażona tym że nic z tego nie wyjdzie ,że aż się boję zrobić test ciążowy. myślałam o tym nie raz ale nie mam odwagi chyba za bardzo boję się rozczarować. czekam na wyniki z krwi ale to dopiero w piątek.
    im dłużej to wszystko trwa to coraz bardziej tracę nadzieję.
    pozdrawiam Was dziewczyny i mam nadzieję że Wam się udausmiech.gif

• lala 79 2009.10.04 [23:21]
    czesc dziewczyny.jestem tu pierwszy raz ,moze moje wypowiedzi komus pomoga wiec opisze moja historie.zaczne moze od poczatku.staram sie o dzidziusia 7 lat,w ciazy bylam tylko raz naturalnie w 2002 roku,poronilam w 5 tygodniu.pozniej 7 lat meki.co miesiac po kilka testow przed kazda spodziewana @.kupe kasy wydalam, mnostwo lekarzy odwiedzilam i nic.w czerwcu mialam pierwsze invitro .23 zarodki w tym 12 pelnych i 7 prawidlowo podzielonych.transfer 3 zarodkow i nic.po 12 dniach @.koszmar.placz placz placz i nic wiecej.bol okropny.wszystko mnie bolalo.cialo i dusza.ale powiedzialam ,ze bede walczyc do skutku bo skoro raz bylam w ciazy naturalnie to dlaczego ma sie nie udac znowu.mam kolezanke , ma 39 lat po 18 latach walki udalo sie i jest sliczna Zuzia z nami.miala 5 invitro.to ona dziewczyny dala mi ta sile, ktora chcialabym podzielic sie z wami.
  • lala 79 2009.10.04 [23:39]
    16 wrzesnia mialam drugi transfer 2 zarodkow.jestem w ciazy!!!!!!!!!!!!! nie wiem czy to ciaza mnoga ale wazne ,ze jest.wizyte mam 13 pazdziernika to sie wszystkiego dowiem.napisze wam moje drogie jakie mialam objawy.zaraz po transferze bol brzucha jak przed @ moze nawet wiekszy.2 dni po mialam kilka kropel krwi ,tak sie wystraszylam ,ze omalo co nie dostalam zawalu (jestem po dwoch ablacjach to taka operacja na zywo na sercu.miala wade serca, ktora operowali mi 1,5 roku temu bo lekarz powiedzial, ze nie moge w tym czasie zajsc w ciaze.skutki mogly byc oplakane wiec sie zgodzilam) i mowie do meza, ze chyba @ dostane ale na 3 dzien bylo ok oprocz bolu brzucha, doszly jeszcze nudnosci i zawroty glowy.wszystko mnie bolalo.siku co 5 minut i niewyobrazalny bol plecow przy kosci ogonowej.nie moglam lezec a co dopiero siedziec.brzydko sie wyraze ale dupsko mnie tak bolalo, ze nie zapomne tego nigdy.
  • lala 79 2009.10.05 [00:02]
    w 12 dniu robie test beta hcg z krwi i wychodzi 457,15.jestem w ciazy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! szok i takie szczescie, ze niestety nie jestem w stanie tego opisac.
  • lala 79 2009.10.05 [00:03]
    w 12 dniu robie test beta hcg z krwi i wychodzi 457,15.jestem w ciazy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! szok i takie szczescie, ze niestety nie jestem w stanie tego opisac.
  • lala 79 2009.10.05 [00:29]
    moje kochane pozdrawiam was wszystkie i mnostwo calusow wysylam na pocieszenie (choc wiem, ze to nie pomaga).jestem od dzisiaj z wami.jesli ktos bedzie potrzebowal pomocy jestem do waszej dyspozycji.mega szczesliwa lala79
  • agunia32 2009.10.05 [11:13]
    lala79 super że ci się udało ja tak jak ty zrobilam testy w 7 dniu po transferze i wyszlo ze jestem w ciąży ale tez od tego dnia mam upławy brązowe takie brudne i bardzo się boje lekarz kazał leżeć leżę ale one tez się pojawiają jestem załamana ze po tylu latach wali strace to co najcenniejsze pomocy
  • lala 79 2009.10.05 [11:53]
    agunia32 kochana nic nie rob tylko odpoczywaj,poloz sie do lozka i nie denerwuj sie wszystko bedzie ok.takie objawy czasem sa.mam kilka znajomych, ktore mialy takie objawy nawet gorsze bo byla czysta krew i ciaze donosily i zdrowy dzidzie urodzily.dzieje sie tak czasem, bo macica i jajniki sie oczyszczaja, przeciez mialas miec @.ciaza to jeszt szok dla organizmu, bo organizm musi pracowac za dwoch.burza hormonow i twoj organizm musi sobie z tym poradzic. jak dlugo masz te plamienia???boli cie cos???jak sie czujesz??? ile jestes w ciazy??? ja mysle ,ze bedzie OK tylko nic nie rob.NIC KOMPLETNIE NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    jak pierwszy raz poronilam, to nic mnie nie bolalo, czulam sie swietnie,jeden dzien mialam brazowe plamienie a pozniej czysta krew i bylo po.z tego co czytalam to masz juz kilka dni, wiec mysle, ze to nie jest problem.sprawdzilabym jeszcze na twoim miejscu czy nie masz jakiejs infekcji albo grzybicy, bo na to mi wyglada.
  • lala 79 2009.10.05 [12:00]
    agunia32 trzymam za ciebie kciuki i modle sie,zeby bylo OK.nie denerwuj sie, bo naprawde szkodzi.ja wiem, ze takie slowa nie dzialaja ale musisz to zrozumiec, ze wszystko co sie dzieje zlego to przez stres.ja jestem dobrej mysli co do Ciebie, gorzej by bylo jakby ciazy wogole nie bylo.nie jestes sama , ze swoim problemem, pamietaj o tym.ja juz jestem 5 tydzien i nadal sie boje, ale co mam zrobic.czy to mi pomoze??? raczej nie!!! organizm kobiety reaguje tak : WSZYSTKO ALBO NIC.

• lala 79 2009.10.05 [12:08]
    agunia32 bierzesz jakies leki ??? nospe ??? nospe mozesz smialo jesc , bo nie szkodzi ciazy a moze naprawde duzo pomoc.obys tylko nie miala skurczy macicy wiec nospe jedz!!!
  • kasik08 2009.10.05 [16:40]
    10 dpt pokusiłam się zrobić test, niestety negatywnysmutas.gif , nie udało się teraz czekam tylko na potwierdzenie wyniku z badania krwi. szkoda miałam nadzieję, że jednak uda, szczególnie że byłam już w ciązy naturalnie 3 razy. nie było żadnego problemu z zajściem.jednak pierwsza ciąża to poronienie, 2 następne to ciąże pozamaciczne, które doprowadziły do usunięcia jajowodów.

• kasik08 2009.10.05 [17:28]
    agunia32 dziękuje ci bardzo za słowa otuchy, ale już chyba straciłam nadzieję że będzie dobrze

• agunia32 2009.10.05 [17:33]
    kasik08 dziewczyny tez pisały ze robiły test w 10 dpt negatywny test był a okresu nie było i dopiero po 16dt wyszedł pozytywny wiec nie martw sie bedzie dobrze jestem z toba i modle sie by tez ci sie udało kochana w końcu musimy byc szczęsliwe całuję cię mocno i wszystkie jestesmy z tobą kochana
  • lala 79 2009.10.05 [17:44]
    kasik08 poczekaj do badania krwi, nie ma co gdybac.jesli sie nie udalo to nastepnym razem na 1000% sie uda tylko nie chodz do pracy a zaraz po transferze masz lezec,bylam w szoku jak to czytalam, ze ty chodzisz do pracy.ja to sie wogole nie ruszalam bo balam sie, ze takie gwaltowne ruchy moga zaszkodzic.glowa do gory!!!
    ja jestem na zwolnieniu i wogole nie mam zamiaru wrocic do pracy przez 9 mc.dzwonilam do kliniki, zeby mi wypisali zwolnienie to babka w recepcji pyta sie mnie "nie chce pani wrocic do pracy? " a ja mowie ,ze nie ale zaluje ,ze jej nie powiedzialam tego co mezowi pozniej "kur... to ja sie tak mecze i boje sie za przeproszeniem pierdnac ,zeby cos sie nie stalo a ona mi mowi o jakiejs zasranej robocie".bylam w takim szoku jak mi to powiedziala, ze nie wiedzialam co odpowiedziec.zwolnienie wypisali, bo laski mi nie robia.
    zawsze duzo pracowalam a wrecz harowalam jak wol ale powiedzialam, ze tak sie poswiece jak nigdy zeby tylko bylo .
  • lala 79 2009.10.05 [17:50]
    kasik08 a opie**ol... cie ktos kiedy ??? musi sie udac i koniec!!!!!!!!!!!!!!!.co to za gdybanie kochana.ile razy juz mialas invitro??? z tego co wiem ,to mrozaczki lepiej sie przyjmoja wiec szanse sa wieksze nastepnym razem.nie daj sie robic w maliny i wpusc sobie odrazu 2 ,szanse sa wieksze.
  • lala 79 2009.10.05 [17:53]
    kasik08 a opie**ol... cie ktos kiedy ??? musi sie udac i koniec!!!!!!!!!!!!!!!.co to za gdybanie kochana.ile razy juz mialas invitro??? z tego co wiem ,to mrozaczki lepiej sie przyjmoja wiec szanse sa wieksze nastepnym razem.nie daj sie robic w maliny i wpusc sobie odrazu 2 ,szanse sa wieksze.
  • lala 79 2009.10.05 [17:59]
    agunia32 jak zrobisz test beta hcg i wyjdzie pozytyny to mysle, ze wszystko ci odrazu przejdzie.to pierwsze invitro ??? z mrozaczkow ???
  • kasik08 2009.10.05 [18:07]
    dziękuję wszystkim za wsparcie. to naprawdę pomaga. jesteście kochanesmiech.gif
    jest to moje pierwsze podejście,napewno będziemy próbować jeszcze raz, wkońcu pozostało nam jeszcze 3 embrionyusmiech.gif
    ostateczne wyniki będę miała w piątek. najgorzej że moje ciało nie wysyła żadnych sygnałów ani na @ ani na ciążę.przez cały czas bez plamień i większych problemów.zupełnie nie wiem o co chodzi

• lala 79 2009.10.05 [18:20]
    kasik08 poczekaj spokojnie ,wiem ze jest ciezko ale musi sie udac.ja po pierwszym razie wylam jak bobr,drugi raz jest lawiej bardziej lajtowo.jest sie naprawde spokojniejszym.pamietaj kochana , ze i tak masz szczescie bo masz jeszcze 3 embr.a to juz duzy sukces. ze mna lezala dziewczyna i tylko 1 jajeczko i tak co miesiac od 10 lat istny horror.jak uslyszala ze ja mam tak duzo to omalo sie nie przewrocila.pomysl sobie o tej dziewczynie co ona przechodzi,ja nie moge sobie tego wyobrazic.
  • agunia32 2009.10.05 [18:20]
    lala to moje pierwsze in vitro i stasznie się boje strasznie bo widze ze jest tego więćej jeju boże żeby tylko nic się nie stało już nie wiem co mam robić jestem załamana boje sie ze cos jest nie tak dzis 9 dot masakra pomocy
  • lala 79 2009.10.05 [18:27]
    agunia32 chyba troszke humor ci sie poprawil ??? jak czytam twoje wypowiedzi usmiech.gif tak jestes juz szczesciara, pomysl sobie ,ze w brzuszku u ciebie jest malutki ktos kto ma wiekszego stracha od ciebie.mysl o nim kochana.daj mu szanse !!!
  • lala 79 2009.10.05 [18:32]
    agunia32 ktory to dzien cyklu???kiedy ma byc planowana misiaczka???w ktorym dniu mialas transfer??? ile zarodkow???

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...