Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fruttis999

od kiedy samodzielny obóz

Polecane posty

zastanawiam się nad tym od jakiego wieku można wysyłać dzieci samodzielnie na wakacje? Znalazłam fajną ofertę na ok-tours na tegoroczne wakacje ale nie wiem, czy 11 -letnie dziecko poradzi sobie samo. Wy wysyłacie swoje dzieci na kolonie??? I jaki jest najlepszy wiek na pierwsze samodzielne wakacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa razy byłam na koloniach jako opiekun i dzieci jeżdżą po 1klasie podstawówki :) 11 lat to już duży chłopak ale radzę pomyśleć o kolonii a nie obozie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhu buhu
11 lat - da sobie rade. tzn tam bedzie pod opieka wiec raczej nie masz co sie denerwowac. poza tym mozesz powoli go oswajac z 'dorosloscia' (zeby np palca sobie nie ucial)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn pojechał pierwszy raz na kolonie w zeszłym roku(miał nie całe 8 lat). Pojechał tylko dlatego,że jechała grupa dzieci z jego klasy razem z wychowawczynią .Był tam 10 dni. Dodam,że był zadowolony,nie wydzwaniał co chwilę,że chce wracać i w tym roku tez pojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcąca iść na bal
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dziecko pierwszy raz
pojechało na obóz harcerski mając 9 lat i był najmłodszy ze wszystkich.O dziwo, wcale mu źle nie było i starsi koledzy mu wiele pomagali, także na dobre wyszło. Nie wiem, jak teraz te relacje by wyglądały między dziećmi,To wielka niewiadoma. Jeśli chcesz wysłać 11-latka to się nie bój, ale pod warunkiem, że masz dziecko na tyle samodzielne, że wiele rzeczy przy sobie zrobi.I nie ma co pod kloszem trzymać, przy tobie zawsze będzie nieporadne, a przy innych, obcych, będzie się starało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że im szybciej się wyśle malucha na kolonie tym lepie dla niego. Prędzej sie bowiem nauczy dojrzalości i samodzielności. Poza tym nawiąże ciekawe znajomości, które z pewnościa będą trwały długo i będą kształtowały jego osobowość. same plusy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że można posłać na kolonie już 7, 8 letnie dziecko- nawet dobrze im to zrobi,bo staną się bardziej samodzielne. Mój znajomy posłał synka na kolonie z ok-tours i mimo początkowych obaw, czy sobie sam poradzi, był bardzo zadowolony z decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwszy raz bylam w wieku 7 lat na kolonii, a potem juz co roku. ale 7 lat to za wczesnie zle to przeszlam:/ ale od 9 mysle bez problemu, i lepiej na kolonie zeby bylo wiecej jego rowiesnikow a nie starszych dzieci. a nie zapomne jednego obozu jak mialam jakies 14 lat, i byl tam chlopak lat 13. w dzien odwiedzin rodzicow, jego matka myla go calego na srodku placu miedzy domkami ( niby polanka) na ktorym byl kran z woda. wszyscy patrzeli i smiali sie, a chlopakowi bylo okropnie wstyd. okropna matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka w ciąży z Michałem, ciekawe co zrobi Ola? Ja tam jej kibicuje... W klinice, Mikołaj jest zaniepokojony awanturą, której był świadkiem. Podstępem zmusza dr Kowalewską do przyznania się do pomyłki. Niestety dr Kowalewska ukrywa przed Mikołajem nazwisko Majki. Ciąża Majki staje się tematem plotek. Ich przyczyną są tajemnicze ogłoszenia o treści "Samotna kobieta w ciąży poszukuje ojca swojego dziecka". Telefon Majki urywa się od głupich telefonów. Aleksandra, w swoich poszukiwaniach matki zastępczej, staje się ofiarą oszusta. Wkrótce, wraz z Michałem, dowie się również o pomyłce w klinice i tajemniczej kobiecie, która może być matką dziecka Michała. więcej tutaj http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/122485 1_3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pamiętam kiedy pojechałam na pierwszą kolonię sama, ale nasz synek ma 9 lat i pojedzie w tym roku w wakacje na pierwszy obóz tematyczny: jazda konna do Dąbek nad morzem. My będziemy na mazurach, więc w razie czego możemy dojechać. Z tego co się orientowałam, to jadą dzieci w jego wieku i starsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że wszystko zależy od tego jak bardzo samodzielny jest maluch. Wydaje mi się jednak, że taki rozgarnięty ośmilatek, umiejący sie samodzielnie ubrać może się na kolonii świetnie bawić. Na pierwszy raz lepiej nie wysyłać małego za granicę, samodzielny wyjazd to i tak spore wydarzenie, po co dodatkowy stres wynikający z pobytu w obcym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktusikowa
ja tez mialam 7 lat jak pojechalam pierwszy raz na kolonie, jejku plakalam w nocy za domem, strasznie to przezylam. Mysle, ze 10 lat to odpowiedni wiek zeby wyslac dziecko na oboz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini ratka
ja byłam 1szy raz jak szłam do 1szej klasy, niecale 7 lat, bo jestem z grudnia:) a potem już co roku, aż do 18:) Potem byłam na kolonii jako wychowawca. róznie to bywało, jedne dzieci strasznie tesknia, płacza, inne nie. ale jeśli chodzi o to czy da sobie rade to mysle ze na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj myślę, że 11-letnie dziecko na pewno poradzi sobie na koloniach :) Ale jeśli istnieją jakieś obawy to można je wysłać przecież na kolonię z kolegami z klasy na przykład. Będzie raźniej na pewno. Im wcześniej się zacznie - tym lepiej :) A kolonie tematyczne to dobry sposób na niezapomniane wakacje http://www.ok-tours.com.pl/index.php?i=lato&j=krajowe/dabki_k - mały komandos, mali tancerze, hip-hop kids akademia :) Brzmi zachęcająco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n jnjknjk
moja byla jak miała 9 lat poraz pierwszy na 14 dni ,teraz 10 lat jedzie do chorwacji na 14 dni i jest przeszczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie optymalny wiek to tak osiem lat. Chociaż jeśli dziecko wcześniej już przejawia dużą samodzielność, albo po prostu rodzice uczą go tego od najmłodszych lat to nie zaszkodzi wysłać go wcześniej na taką kolonię. Na przykład w towarzystwie najlepszych kolegów z podwórka czy ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sitowietusitowie
8-9 lat to optymalny wiek na rozpoczęcie samodzielnych wyjazdów. Wcześniej można, pod warunkiem, że dziecko potrafi się samo ubrać, zawiązać buty itd. Dobrze jak pojedzie ze starszym rodzeństwem, to pomaga przetrwać pierwsze kolonie i się nimi cieszyć. Warto wybrać jakieś ciekawe kolonie, jak odlotowe agentki, wyginam śmiało ciało, czy budowniczy obóz Boba. Biuro travel solutions http://poland.as/kolonie-obozy-mlodziezowe/dla-dzieci ma mnóstwo takich ofert od różnych organizatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co z tego bo nie rozumiem w czym problem 333 www.youtube.com/watch?v=Nrj0DpwIPD4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że mając 9-11 lat spokojnie już możemy wysyłać dzieci na kolonie. Moje pojechało jak miało 10 lat z biurem http://ctravel.pl nad morze i wrócił trochę odmieniony, taki jakby dojrzalszy mi się wydaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy można określić ogólnie od jakiego wieku wysyłać dzieci samodzielnie na wakacje. To zależy na ile jest dojrzałe, radzi sobie itd. Ja na przykład syna puściłam dopiero jak skończył 15 lat, bo właściwie sam nie chciał, a córka ma 13 lat w sierpniu poleciała na obóz do Chorwacji z kochamwakacje (czyli BUTem) i świetnie się bawiła. Mówi, że wszystko super zorganizowane, więc już chce jechać za rok! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obozy są organizowane dla dzieci w przeróżnym wieku i od tego, jaki obóz znajdziesz, taka będzie dolna granica. Musisz też wziąć pod uwagę, czy Twoje dziecko już się nadaje na takie wycieczki, bo nie każdy w tak młodym wieku będzie chciał wyjeżdżać samemu. Choć niewątpliwie warto http://www.forcamp.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że to zależy indywidualnie od dziecka :) Moja Julcia pojechała jak miała 12 lat, a syn jak 16. Z mojej strony polecam biuro but, od lat z mężem puszczamy z nim nasze dzieci na wyjazdy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia124
to chyba indywidualna kwestia, zalezy cyz syn jest samodzielny, mój kuba jeździ na obozy z obozyikolonie.waw.pl jest bardzo zadowolony a maja tez oferte koloni od 7 roku zycia! więc polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój jako zuch wyjeżdża w niedziele ma 7 lat. Byl juz jedna noc poza domem i troche go to zahartwalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×