Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola612

Odparzenie na pupie 2,5 latka

Polecane posty

Gość Ola612

Pomocy córka dostała biegunki i się bardzo odparzyła od tego momentu nie mogę jej wyleczyć tego odparzenia ona jest w pampersie tylko jak idzie spać popołudniowa drzemka i na noc tak to sika na nocnik próbowałam wszystkiego sudocrem mąka ziemniaczana alntan tormentiol linomag gencjana i nic przestałam nawet używać mokrych chusteczek jak zakładam jej pampersa na sen ona zawsze musi zrobić kupę w niego chociaż stawiam jej nocnik przed snem i nic ostatnio chciałam być sprytniejsza położyła się spać popołudniu założyłam jej pampersa odczekałam 20 minut weszłam do pokoju i już kupa zmieniłam jej pampersa i wysmatowałam tyłek sudocremem wstaje półtorej godziny później i wraz kupa w pampersie ona już ma rany na tyłku i krew jej leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuracja- całkowity rezygnacja (na kilka dni) z chusteczek nawilżających, tak jak zrobiłaś, zamiast tego kup korę dębową, zrób napar.. Kup duże płatki kosmetyczne. I tym przemywaj pupę. Mocz płatki w tej korze, wyciśnij, przemyj tyłek. Potem smarujesz właśnie tormentiolem. Połączenie kory dębowej i tormentiolu DZIAŁA. Wiem, bo przetestowałam na swoim dziecku ( z zalecenia położnej), które odparzyło się okropnie już 3 doby po urodzeniu i nic nie działało. (okazało się, że moje drugie dziecko jest "egzemplarzem" podatnym na odparzenia. Przy lekkim stosuję Bephanten, a jeśli już jest bardzo żle zawsze wracam do kory dębowej i tormentiolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, zobacz czy w sklepie nie masz produktów z Johnson's Baby, bardzo dobrze radzą sobie przy odparzeniach. Dodatkowo poczytaj sobie tutaj http://www.johnsonsbaby.com.pl/content/odparzenia-i-zapobieganie-im o tym, jak zapobiegać odparzeniom. Nie są one mocno niebezpieczne, ale zdecydowanie uprzykrzą młodemu życie, a to niepotrzebne i można tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestan jej zaklada pieluchy. Niech Niagara bez majteczek pour domu. Mozesz na noc kupic pieluszki ekologiczne bez chemii. Najlepiej wytlumacz jej, ze ma chora pupe od pieluszki i teraz ma sie zalatwiac do nocnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sudocrem+ odpieluchowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jesli to nadkazenie bakteryjne, to zadne sudocremy nie pomoga, jedynie zalagodza. Mialam ten sam problem, dopiero pomogla masc robiona w aptece plus pimafucort (dosc slaby steryd) i wyleczylam raz na zawsze. Synek mial prawie dwa lata. A tak to zaleczylam, tydzien i wracalo. Wyprobowalam wszystko, co bylo na rynku lacznie z kora debu, bezskutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do pediatry albo dermatologa, to ja z 10:21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie smaruje się otarć, otwartych skaleczeń żadnymi kremami, chyba że z polecenia lekarza stosuje się maść antybiotykową! Przede wszystkim wietrzyć ile tylko dasz radę, goła pupa albo ostatecznie bawełniane majtki, wykąp małą w nadmanganianie potasu (możesz parę razy dziennie powtarzać). Dopiero jak się będzie goić ładnie to maść na pupę. Jak się nie chce goić, to do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może powinnaś zmienić kosmetyki? Miałyśmy podobny problem kilka lat temu, ale na szczęście wszystko minęło. Problemem było to, że korzystałyśmy z szarego mydła - zawsze myślałyśmy, że reszta z kosmetyków posiada samą chemię i nie jest szkodliwa. Okazało się, że warto również zadbać o to, aby poza myciem, kosmetyki pielęgnowały skórę, czego niestety nie zapewnia szare mydło. Korzystamy teraz z produktów firmy http://johnsonsbaby.com.pl i problemy zniknęły. Mocno polecam tą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Balsam szostakowskskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×