Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćpieluszkowy

Odpieluchowanie pytanie

Polecane posty

Gość gośćpieluszkowy

Kochane, kiedy tak naprawdę wasze dzieciaczki pożegnały się z pieluchą? Ale tak na 100 procent, na dzień i na noc, na siku i na kupę? Moja córka miała 2 lata i 9 miesięcy (wiem, wiem, to dość późno) jak sama zdjęła pampersa na dzień i na noc i odtąd tylko nocnik lub toaleta, kupę robiła tylko na nocnik od skończenia 2 latek, ale czytam na różnych forach, że niektóre dzieci już po roczku nie korzystają z pampersów, a niektóre nawet do 4-5 (!!!) roku życia mają pieluszkę a to na noc, a to na kupę, a to na cały dzień bo nie reagują na obsikane majtki. Trochę się zdziwiłam, że są tak duże rozbieżności, myślałam że tak do 3 roku życia raczej każde dziecko ogarnie ten temat. Jak było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 2,5 roku, od pol roku nosi pieluche tylko na noc, niedlugo zamierzam sie z tym pozegnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Równe 2,5 roku. Pieluchy ani na dzień ani na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój miał 2 lata i 3 mce jak pielucha w dzień zniknęła definitywnie, na wyjścia, spacery również, na początku jeszcze były wpadki minimalne i sporadyczne, tylko z siusianiem jak się za bardzo zajął zabawą. Teraz sam już idzie siusiać, myje potem ręce, nawet nie woła. Z kupą od początku nie było żadnego problemu. Ale na noc pieluchę ma dalej i nic nie pomaga, a ma prawie cztery lata! Muszę o tym pogadać z pediatrą teraz na bilansie, bo co innego jak dziecku czasem się coś popuści przez sen, a co innego jak noc w noc leje w pieluchę i tego właściwie nawet nie czuje. Próbowałam oduczać, zdarzało się że wstawałam w nocy żeby posadzić na nocnik, odkrywałam go a tam przesikana piżamka, prześcieradło, i to już zimne, a on śpi dalej jak kamień. Z oduczaniem w dzień sprawdziło się że raz i drugi zasiusiał majtki i załapał co trzeba robić, w nocy- mam wrażenie że tego nie czuje. Próbowałam oduczać równolegle z sikaniem w dzień, próbowałam później co ok. pół roku, i to nie kilka nocek jak przy dziennym odpieluchowaniu tylko półtora miesiąca. Na zimę odpuściłam w końcu bo po prostu nie mam gdzie suszyć takich ilości prania, noc w noc zasikana piżama, prześcieradło, czasem też kołdra, czasem do tego nasza pościel jeśli przyszedł do nas. Też wszędzie słyszę że dzieci praktycznie od razu na noc i na dzień odstawiają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z siusianiem w nocy to może być problem medyczny ale nie musi, do 6 roku życia dziecko ma czas na osiągnięcie odpowiedniego stężenia hormonu odpowiedzialnego za zagęszczanie moczu w nocy, nie martw się na zapas tylko na spokojnie zapytaj pediatre, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
moja miala rok i 10 msc jak zlikwidowalam pieluchy na dzien a zakladałam tylko w nocy,akurat zaczynało się lato,latem łatwiej,bo tez jak na dwor szłysmy to tez bez pieluchy a altem na dworze cały dzien, owszem nieraz miala wozek zasikany ale trudno, ogólnie gładko poszło, na jesien ostatczene pozegnanie z pieluchami w nocy bo sama anwet juz nie potrafila robic przez sen w pieluchę tylko wolala sisi i musialam sciagac pieluchę i sadzac na nocnik przez sen,mało co z tego potem pamietala ale ok:) młodsza skonczyla 2 latka i juz tez w sumie jak jest w domu to przewaznie chodzi bez pieluchy a nawet wrecz nie chce by jje zakladac, jak zaczynam zakladac to pokazuje raczką nocnik i woła sisi,zakladam tylko na dwor i na noc. a tak ostatecznie to planuję od maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję wam za odpowiedzi. A powiedzcie mi jeszcze, czy waszym odpieluchowanym już dzieciakom zdarzały się regresy? Tzn. powrót do pieluch w jakiejś sytuacji? Bo z moich doświadczeń i opinii koleżanek wynika, że dzieci wcześniej odpieluchowane, tak koło 1 roko-półtora, miewają jeszcze "powroty" do pampersów, u starszych, tak ok. 2 lat najczęściej odpieluchowanie jest raz a dobrze ;) Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpieluszkowy
To wyżej to byłam ja, autorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja odpieluchowana całkowicie w wieku 2,5 roku regresu nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak na 100% niecałe 2,5 roku, wcześniej jeszcze na noc zakładałam ale były suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że kupa przed 2 urodzinami a siku różnie, też wcześnie ale później zdarzały się okresy, że dziecko sikało w majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×