Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Odpieluchowtrwanie a zapach moczu w domu

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny jak Wy to robilyscie z Waszymi dziećmi przy odpieluchowywaniu, że nie miałyscie zalanych kanap, dywanów itp. Ja zaczęłam wczoraj. Zdjelam synowi pieluche i założyłam mu majtki na próbę. I juz zalal nam kanapę, musialarm prac tapicerkę, zalal druga kanapę, na szczęście tam mam zdejmowany pokrowiec i wrzuciłam do pralki. Jak mu nie zdejme pieluchy to on ma sucho i nie odczuwa potrzeby robienia na nocnik. Myślałam że jak będzie miał mokro to coś zalapie, ale jak to zrobić żeby dziecko nie zasikalo wszystkiego dookoła. Przecież to smierdzi potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być odpieluchowywanie oczywiście. Pisze z telefonu i słownik mi zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede mną dopiero ten etap ale wydaje mi się że trzeba samemu dziecko sadzać na nocnik co 1,5- 2 godz żeby się nauczyło i żeby posiedziało kilka minut. Nie zawsze zrobi to siku ale będzie wiedziało że trzeba pójść na nocnik i uczyć żeby wołało i chwalić jeśli na ten nocnik zrobi. Nie krzyczeć jeśli coś zasika tylko tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w jakim wieku jest? Rozumie już jeśli się tłumaczy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WIiesz co robię tak ze go sadzam ale zazwyczaj posiedzi na nocniku a potem idzie i robi siku gdzie indziej :/ chodzi mi o to co zrobić zeby wszystko nie było zalane i smierdzace sikami. Nie wiem może tetra w majtki? Robił ktoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma 2 lata i 4 miesiące. Rozumie wzystko, mówi kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie mu nie wygodnie pewnie i wyjmie.a poza tym też będzie uważał że to coś jak pampers i nadal sikał w majtki. Może ceratki i na to koce na kanapy łatwiej do prania. Dywany na razie pozwijaj, bo z podłogi łatwiej zetrzeć. Innej rady nie widzę. I Dużo tłumaczyć że nie robimy siusiu w majteczki tylko na nocnik. Albo taką nakładkę na sedes kup może bardziej mu się spodoba. A z kupką jak jest? Zrobi na nocnik czy też nie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szczerze się boję tego etapu... planuje latem spróbować będzie ciepło to się nie przeziębi i o ile będzie już rozumiał co do niego mówię bo będzie miał rok z kawałkiem. Ale jeśli nie to znowu za jakiś czas spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupy nie chce robić w ogóle na nocnik. Siku ma nocnik robi zawsze w nocy ( przuchodzi do nas żeby go wysadzić ) rano po przebudzeniu i po drzemce. W innych porach w ogóle nie chce usiąść na nocnik a jak już usiądzie to nic nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ciekawa jak mamy, które już mają za sobą odpieluchowanie to wspominają. Czy mialy wtedy wszystko zasikane? Kanapy itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój na poczatku przez ok tydzień, sikał w majtki co pół godziny. Lub na nocnik, jeśli zdążyłam go posadzić. Z czasem ten czas się wydłużał. Tyle, że on miał półtora roku. Nie wiem jak ze starszymi dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że każde dziecko inne, ale ja bym opuściła i próbowała znowu za 1-2 miesiące. Ja tak robiłam z synem. Fakt może za szybko kapitulowalam, ale nie usmiechalo mi się prać wszystkiego i cały dzień chodzić za nim. Jemu w ogóle nie przeszkadzało to, że chodzi zasikany. Co z tego, że zrobil siku na nocnik jak za chwilę robił w majtki. Miałam wrażenie, ze sika co 5 min. Nie wyobrażam sobie sadzac go na nocnik co 1,5-2 godz bo przez ten czas potrafił zasikac 2-3 pary majtek. Odpuszczalam zawsze po jednym dniu i probowalam co 1-2 miesiące. Przyszedl w koncu czas, ze spróbowałam i pierwszy dzien okazał sie w kratke, czyli raz zawowal raz nie, upominalam go i tak przez jakies 2-3 dni i sie udalo. Od tamtej pory nie musze go pytac czy chce, sam zawola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mała kanapa i fotele- siedziska przykryte prześcieradłem gumowym i na to koce. Dywanów nie mam, jak masz to możesz zwinąć na ten czas, parkiet przecierałam na bieżąco, drzi do sypialni zamknięte żeby nie wchodził na nasze łóżko. Kiedy dziecko jest gotowe, nauka trwa krótko- jak po kilku dniach, max po tygodniu nie zobaczysz zupełnie żadnych efektów, odłóż to i próbuj za kilka tygodni znowu. Może musi jeszcze poczekać. Przede wszystkim chwal do znudzenia za każdą próbę siusiania na nocnik/muszlę (mój tylko na muszli chciał siadać),i po każdym sikaniu sadzaj na ten nocnik, pokazuj że siusiu się robi nie w majteczki, tylko tutaj- może załapie. No i łatwiej idzie jak jest ciepło i dziecko tych pieluch nie ma nigdzie, na spacerach również. Można też założyć ceratkowe majtki na te zwykłe, bawełniane, nie będzie tyle kałuż a dziecko poczuje że ma mokrto i nieprzyjemnie. Ale jakiś czas tony zasikanych spodenek i majtek muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My już mamy ten okropny etap za sobą. Moje dziecię ma 3 lata. Zaczęłam jak miała półtora roku ponad ale nie wiedziała o co chodzi więc dam sobie spokój na pół roku po pół roku o dziwo zaczęła sama wołać a do tej pory sadzalam i tłumaczyłam. Wszystko było obsikane trzeba było brać innej rady nie było z kupa był problem do tej pory bo nie chciała w ogóle robić na nocnik aż kilka dni temu sama zawołała. Jak trzeba to jakoś przetrwać najbardziej się bałam zakupy w sklepie czy dłuższych wyjść ale jakoś to było do tej pory nasze ciuchy na zmianę gdybyś nie zapomniała powodzenia wszystkim mamom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez bym odpuscila na razie. ja swoja corke zaczelam wysadzac jak miala 1,5 roku,ale nie rozumiala o co chodzi. Proby powtarzalam co 2msc,ale to jak walka z wiatrakami. przyszlo lato wiec najpierw na spacer chodzila bez pampersa,ciuchy na zmiane nosilam w torbie.W domu raz nosila,raz nie.JAk miala 2,3l sama zaczela wolac,ze musi siku,i,ze mam jej sciagac pampersa. A w miedzyczasie caly czas jej mowilam,ze musze isc siku na swoj nocnik,ze jest juz duza jak mama,ze urosla.i ze musimy kupic jej juz wieksze ubrania,majtki takie jak nosza duze dzieci itp. kupe jeszcze przez jakis czas robila w pampersa,po prostu jak jej sie chcialo prosila o zalozenie.Kanape w tym czasie zasikala mi 2 razy,podloge i ciuchy kilkanascie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No co Wy, przecież dziecko autorki jest na 100 procent gotowe! Woła siku w nocy, więc najwyższy czas na wyrzucenie pampersow! Cerata a na to koc na kanapę i fotele, dywany zwinąć, ewentualnie koc na podłogę gdzie maluch się bawi. Prześcieradło z ceratka do łóżeczka i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 3 dzieci i nigdy nie miałam tego problemu. Nic nz siłę czekałam aż będą gotowe od 1.5 r przy przebierańców dysadzalam na nocnik zabawialsm aby posiedzialy troszkę aż będzie siku a potem było brawo. Przyszedł taki dzień kiedy same zaczęła wołać. Oczywiście jak juz były bez pampersy co jakieś 25 min pytałam czy chcą siku.Z i jeszcze jedno żadne nich nie uczyło się ba nocniku tylko na kiebelku. Deseczka podeścik wtedy jakoś szybciej szła bajka a potem dopiero nocniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×