Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Okres próbny a ciąża

Polecane posty

Gość gość

Znalazłam się w trochę patowej sytuacji. Niedawno zmieniłam pracę dostałam od 1 czerwca umowe o pracę na okres próbny na 3-ce do konca sierpnia i 22 czerwca dowiedziałam się że jestem w ciąży w 5 tyg przy okazji zwyczajnej kontroli u ginekologa wczesniej się nie domyślałam nawet bo nigdy nie miałam regularnego cyklu. Mam już jedno dziecko. Jakoś specjalnie z mężem się nie staraliśmy o drugie, ale nie spodziewałam się, że to nastąpi już. Rzecz jasna bardzo się cieszę że poraz drugi zostanę mamą, ale co teraz z moją pracą. boję się powiedzieć w pracy aby jej nie stracić... nie bylo to zamierzone ani tego nie planowałam. Czy będe miała przedłużoną umowę chociaż do dnia porodu czy po 1.07.2017 mogę iść na L4 bo nie chce też komuś blokować miejsca na ten czas wiem ze gdyby nawet umowe mi przedłużyli do porodu to potem i tak mnie nie przyjmą spowrotem. czy bedzie należał mi się zasiłek macierzyński...prosze bez hejut tylko o jakies konkretniejsze odpowiedzi zgodne z tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bylam w podobnej sytuacji. Bylam uczciwa i powiedzialam o ciazy ale bylam juz q 12 tyg i przedluzyli mi do dnia porodu. Chcialam tam pracowac ale zaczely sie plotki ze chcialam wyludzic l4 i poszlam na zeolnienie. I mam macierzynskie na rok ale gdybym poczekala do nowej umowy na 2lata mialabym tez wychowawcze. Pomysl o tym. Co zrobisz z malym dzieckiem jak skonczy ci sie macierzynskie. Poczekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mnie śmieszy kiedy kobieta pisze, że ciąża była zaskoczeniem. Przecież już na biologii w szkole podstawowej uczą, że KAŻDY niezabezpieczony stosunek może prowadzić do ciąży. Uprawiasz seks bez zabezpieczenia licz się z ciąża, a nie "bo ja się nie spodziewałam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spodziewac sie spodziewalam ale nie ze juz poza tym ja nie jestem szczylem tylko mezatka mam juz dziecko i meza i nie sadze abym z mezem odbywala przygodne stosunki bo tak moze powiedziec gowniara po licemum.poza tym prosilam o konkrety ty mnie uswiadamiac nie musisz bo wiem skad sie biora dzieci i prosilam o konkrety a nie o umoralnianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_onaaa
na początku czerwca skończył mi się okres próbny ale jakoś nie miałam jaj żeby iść do kadr o tym przypomnieć :p myślicie że mogą mi dać umowę na czas nieokreślony kiedy jestem w ciąży? mam dobre układy więc może to załatwię, ale nie wiem jak to wygląda prawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale konkretnie o co pytasz? Czy w ciąży można podpisać umowę na czas nieokreślony? Można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli przed 31.08 będziesz po 12tc to umowe przedłużą do dnia porodu, potem wygaśnie ale otrzymasz zasiłek przez rok. na chorobowe możesz iść bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co licze to u ciebie 12 tydz skonczy sie pare dni wczesniej niz umowa wiec raczej nie sadze by robili problem z przedluzeniem. Na L4 mozesz isc po przepracowanych pelnych 33 dniach. Rzeczywiscie troche nie fortunnie sie trafiło ale coz sama na pisalas ze zmienilas prace a nie zaczelas calkiem nowa ...zdarzylo sie ale na szczecie jestes prawnie choroniona juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i to sa polskie kobiety zaczac prace zajsc w ciaze i uciec na l4 ...zal po prostu... ja bym cie zwolnila odrazu za takie cos bo to jest naciaganie pracodawcy. jak mozna nie wiedziec czy jest sie w ciazy czy nie jak 5 tydz to na pewno wiedzialas .... zal... Powinni to zmienic Ciaza nie choroba dlaczego kobieta w ciazy ma miec lepiej niz inne kobiety które nie są w ciazy. u mnie w pracy byla taka jedna. dostawala kase za caly etat a pracowala 4 h bo przy komputerze a przeciez takiej swietej krowie i ciezarnej do tego nie wolno dluzej... kpina po prostu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od zawsze pracownice w ciąży mialy przywilej w koncu muszą o siebie i o maluszka dbac nie to co korposzczury ktore odstawiaj wszystko na bok a potem jak chca miec dzieci to juz za poźno. Trafilo sie dziewczynie nie fortunnie troche ale z mojego doswiadczenia bo mialam podobnie zaczelam prace na okresie probnym a po miesiacu okazalo sie ze jestem w ciazy. Najpierw poszlam do lekarza potwierdzic. dostalam zaswiadczenie i odrazu lekarz zapytal czy chce L4. na poczatku odmowilam ale dolegliwosci typu wymioty, parcie na pecherz omdlenia sprawily ze sam pracodawca kazal mi isc na zwolnienie. bo niebraz w ciagu tygodnia 3 razy pogotowie do mnie przyjezdzalo. zostalam zwolniona z pelnienia obowiazkow w pracy na czas ciazy i spokojnie moglam byc w tym czasie w domu. umowe mialam przedluzona do dnia porodu. mimo ze szef nie byl zadowolony to nie robil mi wyrzutow czy problemow. gorzej z innymi pracownicami. zaczely sie ploty po kątach i szemranie. To bylo bardziej dokuczliwe. teraz jestem na zasilku macierzyńskim z zusu. Niestetybciaza to jie choroba ale niektore dolegliwosci skutecznie uniemozliwiaja prace . jak pol dnia spedzasz z ubikacji i tulisz muszle klozetowa albo co chwile biegasz siusi... praca przy komputerze nie jest fizyczna ale siedzenie w miejscu tez nie pomaga bo robia sie obrzęki kręgosłup wysiada i podobnie z praca stojącą... ciaża to specyficzny stan i dlatego kobiety musza dobac o siebie bardziej. ich organizmy sa obciazone bo w koncu nosza w sobie noew zycie. a tu jeszcze dziewczyna pisze ze ma drugie dziecko wiec ma jeszcze wiecej obowiazkow nawet po pracy. Powodzenia i gratuluje ciazy wszystko bedzie dobrze zobaczysz nie martw sie na zapas i sie nie denerwuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym siedziala cicho dopuki nie potwierdzialbym u lekarza. Na L 4 mozesz isc po miesiacu pracy. Jesli zaklad zatrudnia mniej niz 20 osob to twoje wynagrodzenie bedzie wyplacane w wysokosci 80 % przez zus jesli wiecej to pracodawca placi 100%. umowe bedziesz miala przedluzona jesli koniec trzeciego miesiaca przypadnie przed koncemu umowy... unowa bedzie przedluzona do czasu porodu a po tym czasie otrzymasz zasilek macierzynski ale musisz dopilnowac zeby pracodawca zlozyl wszystkie dokumeny do zusu i oczywiscie po porodze poinformowac pracodawce o dniu kiedy ciaza zostala zakonczona i z aktem urodzenia udac sie i do pracodawcy i do zusu .... wbrew pozorom czesto sie zdarza ze kobiety bedac na okresie probnym dowiaduja sie o ciazy. nie da sie tego zaplanowac w zaden sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym siedziala cicho dopuki nie potwierdzialbym u lekarza. Na L 4 mozesz isc po miesiacu pracy. Jesli zaklad zatrudnia mniej niz 20 osob to twoje wynagrodzenie bedzie wyplacane w wysokosci 80 % przez zus jesli wiecej to pracodawca placi 100%. umowe bedziesz miala przedluzona jesli koniec trzeciego miesiaca przypadnie przed koncemu umowy... unowa bedzie przedluzona do czasu porodu a po tym czasie otrzymasz zasilek macierzynski ale musisz dopilnowac zeby pracodawca zlozyl wszystkie dokumeny do zusu i oczywiscie po porodze poinformowac pracodawce o dniu kiedy ciaza zostala zakonczona i z aktem urodzenia udac sie i do pracodawcy i do zusu .... wbrew pozorom czesto sie zdarza ze kobiety bedac na okresie probnym dowiaduja sie o ciazy. nie da sie tego zaplanowac w zaden sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też byłam zaskoczona ciążą. 10 lat seksu bez antykoncepcji i nagle bum. Jakoś się nie spodziewałam, mimo że każdy stosunek teoretycznie może prowadzić do ciąży:) W ciążę się nie zachodzi tak łatwo nawet jak się nie stosuje 3 metod anty naraz, więc można być zaskoczonym jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za bzdruy ze nie da sie zaplanowac... kobieta ktora uprawia seks bez zabezpieczenia powinna wiedziec ze moze zajsc w ciaze i powinna pilnowac dni plodnych... glupie babska pie..... szą sie a potem wypisuja na formu ze nie planowana ciaza i praca... wysterilizowac baby i bedzie spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widac ktos szuka powodu do afery hehe.... trolu nie tu widzisz ze dyskujsja jest na jakims poziomie grzecznosci i nie psuj tego swoimi durnym komentarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.10 Haha :-) :-) dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co w z rym 12 tyg ? Ja mialam taka sytuacje, bykam 7 tyg.i wxielam L4 a potem przyszlam po przedluzenie do czasu porodu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×