Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Okulary dla 4 latki

Polecane posty

Gość gość

Córka na bilansie dla 4 latków nie widziała podczas badania wzroku tych małych obrazków. Duże obrazki mówiła bezbłędnie natomiast im mniejsze tym gorzej. Dostałyśmy skierowanie do okulisty i po badaniu komputerowym zalecono na co dzień okulary plus 1 i plus 0.75 oraz drugie okulary tylko na 2 godz na jedno oko dziennie mocniejsze takie do ćwiczeń. Czytałam trochę na forach niektórzy bagatelizuja sprawę że niby dziecko z wiekiem wyrasta z takich problemów. Zastanawiam się czy kupić jej te okularki czy się wstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma 5,5 lat. Ma nadwzroczność plus 2 i plus 2,25 Okulary na razie nie są konieczne. Do kontroli za rok jak będą problemy z czytaniem to wtedy może jakieś połówki. Oko rośnie i jeszcze rok temu wada była większa. Może wizyta u innego okulisty ? Jaka wada wzroku wyszła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego wszystkiego nawet nie zapytałam o wadę. U okulisty byłam prywatnie i bardzo dobrej lekarki i nie wiem czy jest sens iść jeszcze do innego. Byliśmy też przez NFZ ale lekarz kazał 4 dni kropic atropina ale nie chciałam tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co do kolejnego lekarza? Autrka i tak nie robi tego co lekarz zaleca. Niech robi więc to co uzna za słuszne i co wyczyta na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ma zalecone okulary to jej zakładaj. Moja córka "zaczynała " od +1,5 teraz ma 8 lat i szkła + 3,5 na szczęście od roku wada się nie pogłębia. Okulary nosi 6 lat. Słuchaj tego co mówi lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina8866
Zgadza sie, nalezy sluchac zalecen lekarza. Okulista dobiera okulary po przeprowadzonych badaniach. Najlepiej wybrac sie do kliniki okulistycznej, gdzie jest sprzet i mozliwosc doboru szkiel. Nie polecam wizyt w salonie optycznym, mi dwukrotnie w taki sposob dobrano zle okulary dlatego warto sie zastanowic co jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
twoja corka powinna nosic okulary glownie dlatego ze ma roznice miedzy jednym okiem a drugim. To bardzo wazne zeby oczy pracowaly rownomiernie. Jesli okulista Ci zalecil to oczywiscie kieruj sie wskazowkami fachowca. Jesli mu nie ufasz to sprawdz diagnoze u innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orlovvska
Szukam dobrego okulisty dziecięcego we Wrocławiu, polecicie coś? Najlepiej żeby kolejki nie były za długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryannaa
Ja bardzo sobie chwalę dr Turską ze Spektrum. Bardzo dobry lekarz ze świetnym podejściem do małych pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja nosi okulary od 2 urodzin zaczynaliśmy od plus 3 na oba oczy teraz po roku noszenia wadą jej się zmniejsza . ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z moją 5 latką ostatnio wybrałam się do salonu optycznego w www.kosinski.tarnobrzeg.pl . Bardzo dobrze dobrali nam okulary mojej córce bardzo się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie musisz znaleźć dobrego okulistę, który dobierze odpowiednie okulary. Ze swojej strony mogę polecić http://okulistyka-targowa2.pl/ , to świetna klinika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej idź z córką do dobrego okulisty. :) mój synek ma wadę od urodzenia i poszłam z nim prywatnie do http://medorzel.pl/. Bardzo dobrze dobrali mu okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zalecono Pani córce oprócz zwykłych okularów do stałego noszenia jeszcze inne do ćwiczeń, to świadczy to tym, że poza wadą wzroku córka ma dodatkowo jakieś zaburzenia widzenia. Dlatego moim zdaniem choćby z tego względu warto dostosować się do zaleceń lekarza i zakupić przepisane okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×