Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamoniowa

opuchnięte wargi sromowe

Polecane posty

Gość Mamoniowa

hej, moze spotkałyście się z takim problemem w ciąży - jestem w 35 tc - i juz nie moge - od wczoraj moje krocze wyglada jak nadmuchane- zaczerwienione i napuchnięte przy tym delikatnie swędzi i szczypie - nie mam przy tym zadnych upławów, nie biegam częściej do toalety .... mój ginekolog na urlopie i ogólnie nie wiem co mam z tym robić czy któraśz Was tak miała i co na to pomogło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamoniowa
mąż mi właśnie dostarczył obydwa specyfiki :) zobaczymy ... ciekawi mnie tylko co jest tego przyczyna ... i czy nie jest to niebezpieczne dla mojego dziecka może ktoś wie coś więcej ? PS serdeczne dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może uczulenie ? Nie używałaś czasem chusteczek do higieny intymnej, nowego płynu do higieny, nowego proszku lub płynu do prania ręczników/bielizny, nowego mydła ? Chodzi mi o inne niż do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może mąż ma infekcję jakąś i Ci sprzedał ? Nie był na basenie ? Nie był pod prysznicem w miejscu innym niż dom ? Nie kąpał się w akwenach wodnych ? No i ... może kochaliście się analnie z przełożeniem "po" penisa do pochwy ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamoniowa
nic z tych rzeczy ;) dobra - śmigam po tantum rosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agisek27
albo to moze byc stan zapalny. Skoro nie ma Twojego lekarza to udaj sie do innego, on ci powie co masz robic. Lepiej dmuchac na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie martw spotkało mnie dokładnie to samo. Miałam całe wargi opuchnięte i obolałe. To tak zwane żylaki;) To przez cieżar dziecka. Córę urodziłam bardzo dużą, bo miała 4500g. Niestety te wargi dokuczały mi do ostatnich dni ciąży.Jedynie jak Cie szczypia posmaruj crotlimazolum kremem. Mozesz go uzywać bez obaw w ciaży;) Nie wiem czy zauważyłaś, ale przy większym wysiłku fizycznym, ( chodzeniu) wargi nabrzmiewają mocniej. Sytaraj się częścciej odpoczywać podczas spacerku. Gratuliję dzidzi:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze to ................
poczatki grzybicy pochwy??kobiety w ciaza choruja na nia przez zmiany hormonalne jakie zachodza w ciazy w organizmie kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scholastka21
Witajcie, ja jestem w 27 tygodniu ciąży i mam podobny problem, od kilku dni strasznie opuchniętę krocze, wargi też i dodatkowo boli mnie tam wszystko jak podczas okresu, dzidziuś waży już prawie kilogram, więc czy to moze być przyczyną?? (ciężar dziecka) dodam że położenie jest podłużne główkowe i główka jest bardzo nisko. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uytr
JA też miałam ten sam problem - opuchnięte wargi sromowe. Gin stwierdził że to żylaki , że dziecko naciska już główką i wszystko puchnie i jak urodzę to wszystko minie. I faktycznie minęło !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak mam i niestety
moj gin stwierdzil ze mam grzybice... prawie cala ciaze nie mialam problemow a tu na koncowce. na poczatku tez myslalam ze to zylaki albo dzidzia naciska ale jak dodatkowo swedzi albo pobolewa to raczej jest to stan zapalny albo grzybica. Polecam odwiedzic lekarza nawet nie twojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scholastka21
Dziękuję bardzo za odpowiedź, niedługo mam wizytę u mojego gina i na pewno zgłoszę się do niego z tym problemem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankah76
Hej. Jestem w 27 tyg. i mam opuchnięte wargi sromowe. trochę to niewygodne. To chyba żylaki? Najbardziej dokucza gdy dłużej stoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak się u mnie
w ciąży objawiła grzybica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byle jak
Ja tez miałam opuchniete wargi sromowe jak byłam w ciąży ale bez innych dolegliwości. Opuchlizna przeszła zaraz po porodzie. W Twoim przypadku to moze być grzybica. Idź do jakiegokolwiek ginekologa. Nie bierz nic na własna rękę. Z tego co wiem to Tantum rosa nie powinno się stosować w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankah76
Wydaje mi się, że przy grzybicy miałabym chyba jeszcze jakieś objawy typu swędzenie, pieczenie, nieprzyjemny zapach, a tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tak samo, łącznie z tym szczypaniem. Byłam pewna, ze to infekcja, bo w pierwszej ciąży często miałam grzybice. Ale upławów nie było i specyficznego zapachu też nie. Ginekolog powiedział, że to od ucisku i w przypadku dużego dyskomfortu smarować maścią Pimafucort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wbieguirozbiegu
No chyba, że to reakcja alergiczna, ale generalnie trochę nabrzmiałe wargi sromowe w ciąży to normalka. Ale u mnie takie opuchnięcie i zaczerwienienie świadczyło co prawda też o infekcji, ale na początek możesz po prostu przemyć wargi sromowe przeciwzapalnymi ziołami lub nawet tym tantum rosa, posmarować delikatnie zewnętrznie clotrimazolum, ogólnie zacząć łykać lacibios femina, bo w ciąży o infekcje nietrudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankah76
Moja pierwsza ciąża przebiegła bez żadnych dolegliwości. Właściwie gdyby nie brzuch to nie czułabym, że jestem w ciąży. Teraz jest zupełnie inaczej. Dodatkowo mam delikatnie skróconą szyjkę macicy. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Ktoś tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotkowa
Osłabiony organizm np przez antybiotyki i o infekcje łatwo. Można się zarazić jakimś świństwem na basenie lub zwyczajnie w publicznej toalecie, polecam lacibios femina, clotrimazolum powinien pomóc a jak nie to do lekarza bo bez recepty nic takiego mocniejszego nie ma. Na złagodzenie świądów itp tantum rosa, po prostu do przemywania krocza, łagodzi podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy ci to pomoze ,ale
ja mam to ostatnio . A najsmieszniejsze ,ze zrobilo mi sie od ,,ciasnych spodni,, Wiem smieszne , ale to prawda. Zalozylam obcisle spodnie i dlugo muislam siedziec, czulam jak mnie uwieraja , a na drugi dzien wlasnie dziwny bol , pieczenie ,swedzenie , bez uplawow . Ja wiem ,ze to od tego , bo mam juz to drugi raz , wlasnie od tych spodni i dlugiego siedzenia . Kupilam tantum rosa i plucze , juz czuje jak przechodzi . U mnie w gre tez nie wchodzi zadna infekcja od basenu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy ci to pomoze ,ale
tak jak ktos napisal , czasami sie to robi od ucisku . W moim przypadku na pewno !!!! Sprobuj tantum rosa , bezpieczny w ciazy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy ci to pomoze ,ale
ktos pisze ,ze niebezpieczny tantum rosa w ciazy , to juz nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotkowa
Tantum rosa do przemywania ok, gorzej pewnie z irygacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam tak samo w drugiej ciąży. Mój lekarz stwierdził, że to bardzo często się zdarza. Dostałam globulki przeciwgrzybiczne Clotrimazol. Możesz doraźnie kupić maść Clotrimazol - jest bez recepty. Mi pomogła. Przedawkować raczej nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciążliwa grzybica :( załamana
Witam, Karmie piersią, byłam jakieś 3 miesiące temu na basenie i złapałam grzybice pochwy. Stosowałam gynazol i przeszło, ale po tygodniu pojawiło się znowu. Byłam u lekarza i dostałam globulki betadine, ale nic mi nie pomagają, wręcz mam wrażenie że jest jeszcze gorzej! Już nie wiem co robić od 2 miesięcy moje wargi sromowe są zaczerwienione i opuchnięte, są dwa razy większe niż normalnie... Już nie wiem co robić :( Stosuje do przemywania tantum rosa, biorę profilaktycznie lacibios femina, smaruje się maścią clotrimazolem, używam specjalnego płynu do higieny intymnej, staram się chodzić w luźnych spodniach... Nic mi nie pomaga :( Chyba zmienie lekarza... Może któraś z Was miała podobną sytuacje? Jakie skuteczne leki polecacie? Prosze o porady bo już mi ręce opadają :( Czy musze skończyć karmienie by zastosować coś skuteczniejszego? Lekarz powiedział że jak skończę karmić to dopiero coś będzie można z tym zrobić... Jestem załamana :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona2510
Ja mam inny problem. Jestem 33 tygodniu ciąży. Przy ostatniej kąpieli poczułam ból na przedziałku warg sromowych. Bój jest taki jakby mocno ciągneła za włosy łonowe. Nie mal jak udało mi się zobaczyć przez zasłaniający brzuch, że jest wszystko spuchnięte, delikatnie pomarszczone i czerwone zaniepokoiłam się. Mam na tyle problem, że mieszkam we Wielkiej Brytanii i nie miałam ani jednego kontaktu z ginekologiem tylko ze samymi położnymi. Miałam pobieraną krew ale musi coś być nie takbo dostałam telefon, że z moją krwią jest coś nie tak. Nie mogę iść teraz do położnej bo moja 17 miesięczna córka dorwała wirusa i nie mam z kim ją zostawić. Pomóżcie co mogę domowymi sposobami zrobić. Odkryłam to dopiero dzisiaj i bardzo się martwie. Nawet nie mam kontaktu z mężem, bo jak na złość zdążył mi się telefon zespsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×