Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość temcia

ovulan tabletki anty

Polecane posty

Gość temcia

hej. czesto kozystalam z tego forum zarowno jak bylam w ciazy i teraz po tez... jednak nigdzie nie ma opinii na temat tabletek antykoncepcyjnych OVULAN. moze juz sie z nimi spotkalyscie?? ja je dzisiaj dostalam od ginekologa bo karmie piersia lecz nikt nigdzie nie pisze nic na ich temat... nikt nie pisze o skutkach ubocznych i czy mu pasuja czy nie... wiecie cos o nich? dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temcia
ja wczoraj zaczelam je brac a mam recepte na jeszcze 2 opakowania. jak nie beda mi przeszkadzac to je wykupie narazie testuje pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temcia
zostalo mi 9 tabletek do konca drugiego opakowania i pomijajac nie regularne miesiaczki to wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temcia
ja przy pierwszym opakowaniu tez mialam okres prawie przez 3 tyg z 3dniowa przerwa przy drugim tylko male uplawy ale czytalam ze zeby okreslic czy zmienic tabletki czy nie, trzeba "zjesc" 3 opakowania bo organizm nie jest przyzwyczajony do takiej dawki hormonow zostalo mi 9 tabletek do konca opakowania i nie widze zeby cos bylo nie tak. znalazlam nawet apteke gdzie cena jest nizsza niz innych tabletek typu azalia czy cerazzete. jak dla mnie ok pozniej sie okaze czy sa skuteczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margeritkam88
Hej, a ja jetsem załamana po ovulanie... przytyłam już 15 kg i nie wiem co robić;( odstawiłam je od trzech dni i tylko chodzę po kątach i płaczę z powodu wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivona
ja dzis dostalam te tabletki od ginekologa. omawialismy kilka sposobow antykoncepcji przy karmieniu i poki co zxecyxowalam sie na taki. jesli chodzi o miesiaczki to sie nie ponawia bo bierze sie jedno opakowanie po drugim, ale uprzedzil ze beda pojawiac sie nieregularne krwawienia... jesli bedzie mi to przeszkadzac to mowil ze mozna zmienic antykoncepcje np na zastrzyki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina1717
Brałam te tabletki przez tydzień i musiałam odstawić... Ból żołądka niesamowity, biegunka, nadmierne pocenie się i ból głowy... Co do tycia nie zdążyłam zauważyć:) Jedno jest pewne- nigdy więcej tego leku-ODRADZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temcia
ja tam biore te tabletki juz 5 miesiecy i pomijajac nieregularne miesiaczki to nie widze zadnych skutkow ubocznych ZADNYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę te tabletki 2 miesiące i niestety.... u mnie spadek libido straszny....a nie o to chodziło przecież, poza tym myśle że wpływa też na moja wagę od ponad miesiąca ćwiczę intensywnie i waga ani drgnie wręcz przeciwnie ....mam jeszcze 3 opakowanie ale...już nie wezmę, daję sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulotki to się czyta
Przeczytaj co w ulotce piszą o wadze. na każdego tabletki będą miały inny wpływ bo każdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temcia
ja schudlam przy tych tabletkach ale nie wiem czy od tabletek czy od karmienia piersia przed ciaza 55.5 przed porodem 67 po porodzie 57 teraz 51kg a bty karmisz/karmilas piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała1824
witajcie ja biore te tabletki ponad pół roku i czuję sie dobrze nie chudne jednak te nieregularne miesiaczki doprowadzają mnie do szału. w grudniu plamiłam prawie cały miesiąc i od tamtego czasu czekam z niecierpliwością :( obecna cena jaką płaciłam to 35zł za opakowanie, a w innych aptekach 40zł, 38zł z groszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadoma%
Trochę mnie to dziwi, po co je brac, skoro są nieregularne miesiączki. Właśnie po to też się bierze tabletki, żeby sobie wyregulowac i nie dostawac szału :) ja osobiście zmieniłam je od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temcia
ja tez teraz koncze ostatnie opakowanie i ide zmienic te tabletki, sa bardzo dobre zero skutkow ubocznych ale te plamienia... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia090620112012
powiedzcie mi zabralam dwa pudelka tych tabletek i zrezygnowalam z nich bo denerwowaly mnie krwawienia. Trzy tygodnie juz ich nie biore a okresu brak. czy to normalne?? prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała1821
lekarz mi powiedział w ubiegłym roku że one dopiero wchodzą wiec w kilku aptekach pierwszy raz wdedy o nich słyszeli. Myśle że one nie do końca są przetestowane i dlatego tyle tych ubocznych skutków. wcześniej brałam tabletki anty. Azalia i po nich miałam regularne krwawienia i nic mi sie po nich nie działo, po tych też mi sie nic nie dzieje ale te 3 tygodniowe plamienia lub teraz nawet ich brak jest straszny. W głowe zachodze czy czasem w ciąży nie jestem chociaż test wyszedł negatywnie. Pod koniec lutego mam wizyle u lekarza ciekawe co on mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Analeo
Hej. Ja brałam te tabletki 8 miesięcy. Opisując moje spostrzeżenia, na pewno nie miałam ani razu krwawień ani żadnych plamień jak pisała poprzedniczka. Po prostu po połogu nie miałam miesiączki i lekarz zaproponował mi tabletki Ovulan. Fakt często miewałam spadek libido; moja waga cały czas stoi w miejscu, więc nic się nie zmieniało jakoś drastycznie. Ogólnie dobre i tanie ok.30 zł . Ale niestety nie każdemu pasują i to trzeba po prostu sprawdzić,najlepiej jak lekarz zaleci specjalne badania,które pomogą w dobraniu tabletek anty. Niestety rzadko który lekarz zaleca owe badania i po prostu przepisuje jakiś wybrany lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Analeo
A zapomniałam wspomnieć,że bardzo często zdarzały się jakby upławy, niby w ulotce pisze,że jest to normalne, tylko,że czasem zapach nie był komfortowy. Raz były, raz nie. Dlatego odstawiłam tabletki i wybieram się do ginekologa na konsultacje. Być może inne będą lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała1821
witajcie. pod koniec lutego miałam mieć wizyte u ginekologa jednak dostałam okres po prawie 2 miesiecznej przerwie. Teraz jak przestane plamic, krwawic to pojdę by mi je zmienił na jakieś inne. Okres przecież powinien trać max 7 dni a nie 3 tygodnie. biore teraz ostanie opakowanie i nie mam zamiaru kolejnego kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temcia
i jak tam patunia z twoja ciaza? jestes? nie jestes? co do mnie to "zjadlam 6 opakowan" tych tabletek i przestalam cena: przystepna ok 27zl za opakowanie skutki po 6 opakowaniach: uplawo-okresy bo nigdy nie bylam w stanie odroznic ktore to akurat teraz przy tym tak nie reguralne ze zdazalo sie 3 tyg z podpaska bo zawsze cos tam cieklo. przytylam 4 kg mam nadzieje ze szybko to zrzuce bo nie jestem gruba tak ze nie mieszcze sie w spodnie tylko mam brzuch napompowany jakbym znowu w ciazy byla... kupie tabletki na usuniecie nadmiaru wody z organizmy i mysle ze bedzie ok. dzis zmienialam te tabletki bo juz zal mi bylo odpowiadac na pytanie chlopaka :"masz okres?"-"nie wiem :D" to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macia85
Witam! Ja brałama te tabletki przez 5 m-cy po porodzie. Plamień żadnych. Przerwałam je brac ok. 2 tyg. temu. Nie karmie też juz piersią a okresu brak... nie mam pojecia co sie dzieje i kiedy sie pojawi.... czuje sie czasami jak przed okresem ale jak go nie było tak i niema....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temcia
jak przestalam brac te tebletki to tez nie mialam okresu i zaczelam brac inne tabletki juz zlozone w tak jakby srodku cyklu nie martw sie brak okresu to jeszcze nie ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja w ostatnią środę byłam na kontroli po porodzie, dostałam tabletki Ovulastan, wczoraj dopiero zaczęłam brać znaczy wzięłam jedną tabletkę i nic się nie działo , ale przeczytałam uklotkę- a jestem matką karmiącą- i te tableciury nie są dla matek karmiących. Więc wlaśnie wróciłam od swojej lekarki która powiedziała "oh pomyliłam się powinien być Ovulan". Z dniem dzisiejszym rezygnuję z jakiejkolwiek antykoncepcji hormonalnej. Myślę że takie pomyłki no nie są dopuszczalne a zdawało się że lekarz powinien wiedzieć;/ Na dzień dzisiejszy pozostanę przy najprostrzej antykoncepcji:) a jak skończę karmić piersią to pomyślę o tabletkach. Za ten Ovulastan 30zł/ blister 21 tab. no i przez pomyłkę nikt już nie zwróci... No nic Wam życzę powodzenia dziewczyny i jak najmniej skutków ubocznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam biore te tabletki od pół roku,waga stoi w miejscu jest jedno ale po miesiacu stosowania miałam dwa dni plamien,przez kolejne dwa miesiace zero okresu,pozniej tez nic az do teraz,w przeciagu miesiaca dwa razy okres po siedem dni,ehhh,ginekolog przepisał mi je tylko dlatego bo maja jeden składnik estrogenny,wiec tylko ten typ leku anty.moge brak lub spirala domaciczna ktora wyciagłam poł roku temu,w lipcu mam termin cytologii,wiec modle sie zebym nie krwawiła i zastanawiam sie nad powrotem do spirali,wygodna,krwanienia sa legularne i ok,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selena56
Ja dostłam recepte dwa dni temu dziś wykupiłam i dopiero przeczytałam opinie,,,,żałuje że nie wcześniej -48zł -w błoto z tego co czytam... nie wiem czy je zaczynać brać w ogóle?! Za dużo wątpliwości.... a przed ciążą przez miej więcej 4-5lat brałm yasminelle teraz karmie (2m-ce po porodzie)nie mogłam do nich wrócić a tych strach brać, i co teraz robić???? POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola91
Hej. Jestem 4 mce po porodzie i ostatnio ginekolog przepisał mi właśnie te tabletki... niestety nie są one dla mnie :( jestem w połowi 1 blistra i już mam bolesne krwawienie, jestem zmęczona co przeszkadza mi w zajmowaniu się córcią no i z tego co wyczytałam zdarza się rzadko, ale strasznie zaczęły wypadać mi włosy najpierw myślałam, że to po ciąży spadek hormonów itp. lecz niestety zauważyłam że wypadają razem z cebulkami... kategorycznie kończę z nimi od dziś, co do wagi nie zaobserwowałam zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonaretta
Hej! Ja właśnie kończę przygodę z Ovulanem...Osiem miesięcy temu urodziłam, Ovulan zaczęłam brać jakieś 2 tyg. temu, akurat wtedy dostałam okresu. Okres miałam przez 10 dni, jak się wreszcie skończył, to po 4 dniach znów dostałam jakiś krwawień/plamień/nie wiadomo czego. Wkurzona jestem na maksa. Postanowiłam dziś odstawić te tabletki, co więcej w między czasie przestałam karmić piersią, więc to tym bardziej bez sensu. Muszę się udać do lekarza po normalne tabletki. Co do innych efektów ubocznych, to chyba spadek libido. Nic innego nie zaobserwowałam, choć chyba apetyt mi nieco wzrósł. Na szczęście nie zdążyłam przytyć:) Dziwi mnie tylko fakt, że przy tabletkach, które teoretycznie całkowicie powinny blokować okres, ja mam go już ponad 2 tygodnie....Koniec z tym, mam tylko nadzieję, że mój organizm jakoś strasznie się przez to nie rozregulował i następny okres dostanę regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ;) Czy tabletki OVULAN bierze sie przez 21 dni i tydz przerwy i znowu przez 21 dni itd. ? czy bierze sie je caly czas? prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam,wczoraj dostalam recepte na ovulan,jutro dopiero będę go miala,po przeczytaniu opini sama nie wiem czy zacząć go brać,mój lekarz mówił że bierze się go bez przerwy opakowanie za opakowaniem,czy ktoś jest z nich zadowolony?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam,wczoraj dostalam recepte na ovulan,jutro dopiero będę go miala,po przeczytaniu opini sama nie wiem czy zacząć go brać,mój lekarz mówił że bierze się go bez przerwy opakowanie za opakowaniem,czy ktoś jest z nich zadowolony?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×