Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość GrzecznaAga27

Owulacja przed samym okresem jest możliwa

Polecane posty

Gość GrzecznaAga27

Owulacja przed samym okresem jest możliwa...? Staramy się o dziecko i mierze sobie tempetaturę od miesiąca... rośnie przed samym okresem... ja mam cykle dość regularne tj. 30-31 dc, a dziś mam 29 dc i temperatura 36,98.Czy to są jakieś zaburzenia hormonalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teoretycznie w polowie cyklu. ja jestem przykladem ze istnieje. i bylo krwawienie, skape ale bylo co uwazalam za okres. zaszlam w ciaze wlasnie przed okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skad wiesz ze zaszlas w ciaze przed okresem? jakim cudem jestes wstanie stwierdzic kiedy doszlo do zagniezdzenia zarodka stosunek plciowy nie rowna sie zaplodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie - staram sie o dziecko dzis jest moj 19 dc cykle mam zawsze regularne co 28 dni - owulacja byla 13 i 14 dc ( testy owulacyjne pozytywne plus pomiar temperatury) wspolzylam 12, 13 i 14 dc czy jest szansa ? czy nie za czesto wspolzylam - wyczytalam gdzies ze najlepiej wspolzyc co drugi dzien a nie codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma tak zaliczyla wpadke przed okresem- cos sie musialo poprzestawiac i okazalo sie, ze okres w najblizszym czasie wcale sie nie pojawi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kilka razy owulacje miałam 25-30dc ale okres 2tyg po owulacji był tak to mam 18-20dc cykle 32-35dniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE nie może być przed okresem chyba że ktoś ma faze lutealna bardzo krotka....ale krotka to ponizej 10-12 dni i z taka krotka faza to ciazy i tak nie utrzymasz... moze byc za to przed oczekiwana/przewidywana data okresu, bo moze sie cykl wydluzyc, a owulacja przesunac albo mozna miec krwawienie srodcykliczne i uznac to za okres... STAD mity ze owulacja moze byc przed okresem to sie nazywa ignorancja :o i pomyslec XXI wiek a ludzie nie znaja podstaw wlasnej fizjologii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a śmiejecie się z osób które stosują naturalne metody!a oni znają swoje organizmy na wylot i wiedzą co jest możliwe a co nie! wy za to bazujecie na starodawnym kalendarzyku i myślicie że można to wszystko wyliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak mierzysz ta temperature? o tej samej porze, rano, przed wstaniem?? poza tym mierzysz tylko miesiac wiec to jest jeden cykl, co mozesz wiedziec o tym jak to u ciebie jest...ja przed ciazami mialam bardzo niskie temperatury podstawowe i skok byl niewielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem po usg, a dwa tylko dwa razy wspolzylam wlasnie przed okresem, wczesniej mialam zabieg dokladnie 3 tyg wczesniej.wiec wiem kiedy zaszlam w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to skape krwawienie bylo przed stosunkiem czy po??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jakiegos powodu faze 3 cyklu czyli lutealna nazywa sie fazą niemożnośc***oczęcia :P Jest to po prostu niemozliwe i o żadnych wyjątkach nie może być mowy chyba że ktoś coś źle "policzył" źle zintepretował itd... Nawet robiono badania na ludziach stosujacych npr i wyszło że wszystkie nieplanowane ciąże były z fazy 1 przed owulacją, ktorą nazywa się fazą względnej niepłodności, czyli nie mozna na 100% wykluczyć ciąży, nawet mimo starań bo nie wiadomo tak naprawdę nigdy kiedy będzie owulacja i ile przeżyją plemniki. Owulacja może się nawet jednorazowo przesunąc przy regularnych cyklach, może też być kilka podejść do owulacji, widać to np po sluzie który może zaniknąć i potem pojawić się znów. W każdym razie przed okresem ciąża jest niemożliwa. Wszystkie wyjątki to błędy, swoje czy lekarza, w końcu to też człowiek i może się mylić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 razy współżyłam bez zabezpieczenia 10 -i 13.10 ....ostatnia @ 10.09-dzisiaj 17 tc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możliwe wszystko
moja policystyczna przyjaciółka zaszła w przerwie mensturalnej między blistrami :) wszystko jest mozliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie porównuj tu naturalnego cyklu z mechanicznie wywoływaną miesiączką...Co jest zupełnie co innego.Właśnie z takiego czegoś biorąsię mity że można.A w naturalnym cyklu nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka_28
Niemożliwe? Co powiecie na to... przy zazwyczaj 35-cio dniowym cyklu zaszłam w ciąże w 30-tym dniu cyklu. Innych okazji do zajścia w ciążę po prostu NIE BYŁO. Pewnie przesunęła mi się owulacja i okres tak czy inaczej w tym miesiącu wystąpiłby później - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro zaszłaś wtedy to NIE byłaś przed okresem.Proste,tak? Nikt nie pisze że cykl nie może się przesunąć.Mowa o zajściu przed miesiączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale skąd wiedziałaś że okres dostaniesz wtedy a wtedy jesli już go nie dostałaś?? gdybyś nie zaszła w ciążę to miałabyś go o tyle później o ile owulacja sie przesuneła w stosunku to Twojego normalnego cyklu. Ja zaszłam z jednego stosunku w 23 dc i co z tego wynika? nic oprocz tego ze owulacje mialam okolo 23 dc. Gdybym miała cykle powiedzmy 28 dni to bym pomyślała że owulacja była przed okresem, a nic takiego nie miało miejsca, po prostu cykle miałam różnej długości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Błagam douczcie się i potem piszcie Bzdury bzdury bzdury Jesli ktoś wątpi w to czy można przed okresem zajść w ciążę to ręce mi opadają :o Moim zdaniem każda kobieta powinna przez minimum rok prowadzić obserwację takie jak przy naturalnym metodach, niezaleznie od przekonan. Moze wtedy czegoś by sie nauczyły bo ta niewiedza aż w oczy kole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mimi___
Odswieze temat. Wlasnie zglupialam, bo mialam USG robione z opisem,ze sa widoczne pecherzyki w obu jajnikach. 4 dni po tym USG dostalam okres (mam bardzo regularne, 30 dniowe, bardzo obfite). Rowniez na podstawie obserwacji wlasnie jakies 4-7 dni przed okresem mam dosc silne bole owulacyjne (czesto mysle,ze moze okres wczesniej przyjdzie,ale to troche inny bol). Moze mi ktos powie o co w tym chodzi, czy to mozliwe,ze mam owulacje niecaly tydzien przed okresem? Czyli zajscie w ciaze bedzie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli masz faktycznie tak krótką fazę lutealna, to zajście w ciążę będzie wręcz niemozliwe, komplet badań hormonalnych i do porządnego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w sobotę rano byłam u mojego lekarza, powiedział mi że pęcherzyk ma 19mm kazał czekać do poniedziałku czyli dziś i dopiero się starać, a to będzie mój 17 dzień cyklu :) mówił że ostatnio była u niego kobieta u której w 22 dniu cyklu miał dopiero pęknąć pęcherzyk a cykle podobno miała regularne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jest to możliwe. Może nastąpić owulacja z drugiego jajnika. Jak się współżyje tylko przed okresem, to organizm zrobi tak, aby się rozmnożyć. Tak samo owulacja może być zaraz po miesiączce. Mnie się tak stało po urodzeniu pierwszego dziecka. Przesunęło mi się do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że owulacja może być zaraz po miesiączce, tego nikt nie kwestionuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam w ciążę przed okresem...cykle mam 26 dniowe 21 dc raz współżyłam z mężem bo go nie było wczesniej...i co okazało sie ze jestem w ciąży a test zrobiłam w 34 dc bo twierdziłam że nie jest to możliwe bo staraliśmy sie dwa lata i w dni płodne teoretycznie i z pomocą lekarska..dalam spokój i tym bardziej bylam w szoku wiec teraz mowie ze wszystko możliwe...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez zaszłam w ciążę ok.4 dni przed planowanym okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 32dc lekarz przez badanie usg stwierdził pęcherzyk wielkości 14mm, endo 3,51mm informując mnie,że owulacja będzie za około 4-5 dni...i dokładnie po 4 dniach...dostałam normalny okres???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo się pomylił albo to nie okres a krwawienie okołoowulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostałam zdjęcie pęcherzyka(lekarz prywatny z b.dobrą opinią) i napewno nie jest to krwawienie okołoowulacyjne trwa trzeci dzień z dużą ilością krwi i złuszczającym nabłonkiem...Mam 39 lat i wiem jak wygląda moja miesiączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×