Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

myszsza

pas poporodowy czy warto? opinie - doradźcie

Polecane posty

zastanawiam sie nad kupnem pasa poporodowego, jednak nie wiem czy warto, czy cos pomaga, a jesli tak to jaki? znalazlam dwa rodzaje na allegro, podpowiedzcie ktory lepszy i czy wogole warto kupic taki wynalazek, dzieki:) http://www.allegro.pl/item313036672_specjalistyczny_pas_poporodowy_l_promocja.html http://www.allegro.pl/item309739966_gorset_najlepszy_pas_poporodowy_zregulacja_l_x.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosalinda nie wiem czy bedziesz tak dlugo zcekac na wiadomosc hihih mnie to chyba sporo czasu zejdzie bo mam nadwage 18kg i wpasie jak kiedys mialam 72-74 max 76 to teraz mam 98-100 :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pas poporodowy - YES YES YES!!! Polecam :) serio rzecz rewelacja!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karenina
Ja na pewno sobie taki sprawię po porodzie. Zwłaszcza, że nie kosztuje majątku. Co mi szkodzi wypróbować :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pas poporodowy przydaje sie BARDZO po cesarce:) po naturalnym tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam kupić pas, ale babka w aptece odradziła mi, bo po 1 po 2 tygodniach taki pas jest już zwykle za duzy, po 2 można się róznie dobrze ścisnąć bandażem elastycznym, po 3 lekarze często nie polecają pasa, bo utrudnia obkurczanie się macicy, ja nie uzywałam pasa, nie ściskałam się bandażami, nie ćwiczyłam nic a 6 miesięcy po porodzie ważyłam 2 kilo mniej niż przed ciążą :) opieka na dzieckiem pochłania tyle energii, że wystraczy się nie obżerać i się chudnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufliczka
po cesarce nie wolno nosić takiego pasa, przez pierwsze 3 miesiace, nie wiem czy jest to dobra rzecz bo nie uzywałam, nawet nie musialam, mam po ciązy plaski i jędrny brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby pas poporodowy mial dzialac cuda, to przy kazdej checi odchudzenia sie sciskalybysmy sie pasami czy bandazami. nie wrocisz do swojej normalnej wagi sciskajac sie pasem, a cwiczeniami, poczatkowo lekkimi, z dnia na dzien troszke intensywniejszymi (ale bez przesady) i odpowiednia dieta... poza tym, przez 9 miesiecy Twoje wnetrznosci rozciagaly sie stopniowo, przyzwyczajaly do rosnacego dziecka. sciskanie ich pasem po porodzie wydaje sei dosc dziwne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eksperymentka
tak warto ja mialam zalecone bandazowanie blizny po cc i bardzo szybko skurczyl mi sie brzuszek po porodzie, jak dziecko mialo 3 miesiace wybralam sie z nim na plaze w bikini, nikt nie mogl poznac ze dopiero co urodzilam dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny! jasne ze pas mnie nie odchudzi ale mam nadzieje ze pomoze, a i nie raz widzialam sciagajace sie kobitki gorsetami przy diecie, baa ja sama mialam zalozony gorset na slubie zeby sie wcisnac w 6cm wezsza suknie slubna w talii :) no szkoda ze nie wiedzialm o tym prazkowanym ale jak ten z allegro cokolwiek pomoze to kupie sobie drugi bardziej fachowy :) przed ciaza mialam, podobne majtki sciagajace i na prawde modelowaly sylwetke co nie znaczy ze odchudzaly :>:>:> z cwiczeniami poczekam do wiosny to moze posmigam na rowerze albo intensywne spacerki z dzieckiem na plecach czy brzuchu i moze spadnie kilka zbednych kilogramow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogólnie na wprost
dzięki myszsza :-) Juz miałam cię szukac po kafe , bo jakby nie było jesteś autorką topiku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola1211
Ja już mam 1 poród za sobą i schudłam do swojej wagi w niecałe 2 miesiace(a było co bo aż 29 kg ),niestety skóra na brzuchu nie wróciła do wyglądu wcześniejszego była rozciągnięta i pomarszczona. Teraz jestem drugi raz w ciąży i zastanawiam się właśnie nad pasem może on pomoże, bo aż się boję jak będzie wyglądał mój brzuch :( Proszę napiszcie czy to coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty_grynio
Ja mialam pas ortopedyczny w ciazy, i super pomagal (kupilam na allegro za 50pln-inny podobny jest za 129pln). po cesarce tez sie sprawdzil bo jak go zalozylam to mi nie latał ani brzuch ktory zostal po porodzie i w srodku tak nie latalo. Macica szybko sie skurczyla jakos.. niestety ja chudne a brzuch zostaje.czy jakis inny pas warto kupic? na cwiczenie jestem zbyt zmeczona, dziecko wysysa duzo energii.. i mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happymommy
Warto! Wskoczyłam w pas poporodowy (nie wyszczuplający! - te często są "nieoddychające") kilka dni po cc. Oczywiście nie na cały dzień. Poza faktem, że niezbyt mocny ucisk ułatwiał chodzenie i funkcjonowanie to skóra bardzo ładnie wróciła do poprzedniego stanu. Taki pas nie wyszczupli, ale może zapobiec powstaniu albo zmniejszyć efekt "worka" skóry na brzuchu, bo pomaga obkurczyć się skórze. Pas był bardzo przewiewny więc nie wpływał negatywnie na wygojenie rany. Osobiscie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam tydzień temu, nosze codziennie kilka godzin, jakoś nie widzę i nie odczuwam efektu;( Mimo,że kupiłam nawet mniejszy rozmiar niż noszę to i tak nie uciska mi brzucha dokładnie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myślicie
czy ten pas może mi pomóc, bo jestem już 7 tygodni po porodzie? czy to nie za późno :(, wcześniej miałam głowę zaprzątniętą innymi sprawami i jakoś o tym nie pomyślałam tak do końca. Brzuch mi wystaje ale najgorsza jest ta marszcząca i zwisająca skóra :((. Po pierwszej ciąży nosiłam od razu majtki obciskające i brzuch miałam płaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola1211
myślę że warto :) efekt nie będzie od razu ale na dobra sprawę czym dłużej brzuch będzie się trzymał kupy tym skóra będzie się ujędrniała- jak po nocy(założę się że skóra na brzuchu tak nie wisi :)wiem z własnego doświadczenia)ja od kilku tygodni noszę pas i po zdjęciu skóra wygląda naprawdę ładnie,a jak nie założę to niestety górę bierze grawitacja :/,myślę że w końcu tak zostanie tym bardziej że jeszcze kilogramy trochę spadają a już jestem 3 miesiące po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :-) Ja jestem 6 tygodni po cc i właśnie oczekuję na mój pas poporodowy. Może trochę późno zaczynam, ale nacięcie mnie strasznie bolało i nie chciałam wcześniej ryzykować. Przed zajściem w ciążę ważyłam 50 kg, w dzień porodu 62, a w dniu wyjścia ze szpitala (3 dni po porodzie) 57. Dziś mam dokładnie 50, ale brzuszek mi odstaje i liczę na małą pomoc pasa, tym bardziej, że lekarz odradził mi robienie brzuszków i innych forsownych ćwiczeń jeszcze przez parę tygodni, a za troszkę ponad miesiąc jadę nad morze.... Zobaczę czy coś pomoże i dam znać. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam temacik
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjaxyz
hejka wsyzsstkim jestem za odswierzeniem :) bo sama mam en dylemat nosic czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjaxyz
jestem juz 5tyg po porodzie. w sumie nie jest zle b ow ciazy przytylam 18kilo ale po urodzeniu Wojtusia zostalo mi tylko 3kilo nadwagi. czulam sie tak chudo ze az za chudo :) ale co z tego jak brzuch wisi okropnie jak detka jakas napompowana a w pazdzierniku wychodze za maz i nie wiem czy sie sciskac tm pasem czy nie ? a moze wystarczy sama kszatanina przy maluszku? bo podobno brzuszki nic nie daja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze już sama nie wiem ale chyba jednak zaryzykuję bo obawiam się, ze zostanie mi taka wisząca skóra, której trudno się pozbyć mimo ćwiczań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zostanie, ale to wymaga czasu. twoje cialo przeszlo mordege w ciazy, daj mu spokojnie dojsc do siebie. nie obrzeraj sie a bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byberryr
stanowcze tak. jestem po trzecim porodzie i nosze pas i skutki sa widoczne od razu.Pierwszy nie byl rewelacyjny i rulowal sie .po drugiej ciazy kupilam bambusowy oczuwiscie drozszy ale sluzy mi juz po raz drugi i jak wspomnialam na skutki nie trzeba czekac dlugo a poza tym brzuch sciaga sie lepiej i nie wisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d.z.iunia
Ja pytałam koleżankę - fizjoterapeutkę. Twierdzi, że pas ma sens po cesarce, bo mięśnie są porozcinane i dzięki temu szybciej wrócą do normy, za to po naturalnym absolutnie nie, bo ukrwienie jest gorsze, mięśnie gorzej pracują i wręcz można cały proces wchłaniania się brzucha wydłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewel1987
Ja używałam pasa poporodowego i jestem bardzo zadowolona. Nie zgadzam się z opinią, że utrudnia obkurczanie się macicy - wręcz przeciwnie, gdy go zakładałam czułam silniejsze i częstsze skurcze także macica bardzo szybko się oczyściła. Już dwa miesiące po porodzie wróciłam do wagi - oczywiście też ćwiczyłam, ale nie jakoś dużo, bo po porodzie nie miałam na to zbyt dużo sił. Dodam, że rodziłam naturalnie. Pozdrawiam i uważam, że warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Regina83
Zdecydowałam się na pas Qmed po namowach koleżanki. Używam go kilka tyg, dużo spaceruje, staram się nie objadać i wydaje mi się, że widzę pierwsze efekty. Co mogę przyznać z całą pewnością, to to, że taki pas bardzo poprawia samopoczucie, bo działa trochę jak bielizna modelująca ;) Tutaj trochę info nt. pasa: http://kobieta.onet.pl/dziecko/porady-ekspertow/pas-poporodowy/cwn7c Link do pasa, którego używałam: http://www.memoinfo.pl/Qmed-Mamma---pas-poporodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×