Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pieluchowanie wielorazowe. Kto ze mna?

Polecane posty

Gość gość

Kto z was stosuje wielorazowki lub ma zamiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę spytać dlaczego się na to decydujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze wzgledow ekonomicznych i zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle o stosowaniu glownie lepszej gatunkowo tetry i prefoldow ze snappi i roznymi otulaczami lub welniakami, a wklady to tylko opcjonalnie dodatkowo na dluzsze wyjscia (weglowe, bambusowe i sucha pielucha), no i boostery na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle tez o wielorazowych chustkach/myjkach z mikstura wlasnej roboty na bazie olejkow eterycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślałam o majtkach wielorazowych z wkładka, ale są dość drogie i nie wiem czy warto inwestować w takowe. Wiadomo, że na początek ok 10 sztuk by się przydało...czy ktoś używał może takich majteczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślałam o majtkach wielorazowych z wkładka, ale są dość drogie i nie wiem czy warto inwestować w takowe. Wiadomo, że na początek ok 10 sztuk by się przydało...czy ktoś używał może takich majteczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja będę próbować :) mam przyszykowany zestaw testowy dla noworodka, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi ci o takie dla nocnikowanych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, chodzi chyba o pieluchy wielorazowe. Sama nie testowałam, obecnie jestem na etapie odpieluchowywania w ogóle, ale koleżanka sobie chwaliła. Fakt, że trzeba sporo naraz wydać kasy, ale podobno są świetne i szybko ten wydatek się zwraca. Co ważne, są zbawienne dla dzieci z wrażliwą, łatwą do odparzeń skórą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pytalam tej co pytala o majtki z wkladami, bo tez sa takie na rynku, dlatego chcialam sie upewnic, czy mysli o wlasciwym produkcie. One sa dla starszych nocnikowanych dzieci zamiast pull-upow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi mi o takie majtki normalne z bawełny, ale mają one wkładkę, która nie przepuszcza siuskow tak jak zwyczajne majtki. Są one wielorazowego użytku, można je prac normalnie w pralce. Oczywiście jak dziecko zsika się w takie majtki to są one od razu do prania, ale dziecko nie jest mokre od pasa w dół. Odstrasza mnie jednak koszt pierwszorazowy, dlatego wciąż się nie zdecydowałam, ale myślę o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie kupuje uzywane to nie wychodza wcale tak strasznie drogo. Wiele kobiet tak robi i to nie tylko w Polsce, ale i bogatych krajach. Szczegolnie jesli ktos poluje na drogie firmy, a nie chinskie no name.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak sie nazywaja te majtki? Marka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Littlelamb to jest firma nad którą ja się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazlam jakas brytyjska firme Little Lamb, ale ona robi tulko pieluchy a nie majtki. Moglabys dac linka do tych majtek? Wydaje mi sie z tego co opisujesz, ze to sa normalne wielorazowe pull-upy, takie jak z serii Pop-in Close Parent, ale chcialabym zobaczyc, zeby miec pewnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiec tak: mam pieluchy wielorazowe, firmy Bobolider. Kupiłam 10 sztuk pieluch + 20 wkładów (wkłady różne). Na początku używałam ich więcej, bo "się zaprałam". Niestety bywa tak, że taka pielucha Ci przeleje bokiem (np jak dziecko an boczku leży) i niczego z tym nie zrobisz, bo takich pieluch nigdy idealnie nie dopasujesz. Do tego dochodzi smród. Sorry, ale niestety taka prawda. Wiadomo, że nie pierzesz pieluch natychmiast po zmoczeniu, ale np po zakończeniu dnia Do tego czasu masz smród taki, że masakra. Możesz trzymać na balkonie, możesz we wiaderku zamykanym, ale to i tak na nic. W wiaderku te mokre pieluchy potrafią łapać zapach stęchlizny, a z balkonu czasem też zaleci. Inny sposób na smród: przepłukiwanie szybkie zimną wodą i rozłożenie, żeby nie czekały w wilgoci na pranie. Ale to też bez sensu, bo co: suszyć brudne, przepłukane pieluchy? Niestety ja nie znalazłam dobrego sposobu na smród i ostatecznie z tego powodu przestałam tych pieluch używać. Przyszła jesień, a ja nie byłam w stanie wejść do łazienki, bo tak śmierdziało. Ale jeśli znajdziesz na to jakiś patent to warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzepy pozwalaja na lepsze dopasowanie, ale chinskie pieluchy nie maja dobrych ststemow na rzepy. Napy sa dobre pod warunkiem, ze sa dwurzedowe w pasie z mozliwoscia nalozenia na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w pachwinach powinna byc falbana a nie wystajacy mikropolar, ktory w kontajcie z ciuchami powoduje wycieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Kupe sie splukuje od razu sluchawka prysznicowa nad sedesem. " Słabo mi... Poza tym co jak ktoś ma toaletę osobno? (ja tak mam) - do wanny ma spłukiwać ta kupę? No i co niby dadzą olejki zapachowe w wiadrze? I tak wali stęchłym moczem i tak, tylko smród jest dodatkowo wymieszany z zapachem olejku, to jak zamiast użyć antyperspirantu spocić się i odór potu "maskować" perfumami. I tak czuć, nie ma się co czarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeslu ci slabo to znaczy, ze to nie dla ciebie. Wszystkie matki pielyc***ace wielorazowo tak robia. W bogatych krajach maja specjalne sluchawki montowane bezposrednio przy sedesie (tj. z funkcja bidetu), w Polsce nie ma takich dlatego sie robi to sluchawka prysznicowa. Jak ktos nie ma prysznica kolo sedesu to zgarnia ile moze nad kiblem, a pieluche splukuje pod biezaca woda w umywalce, wannie czy gdzie mu wygodnie. Te olejki nie sa dla zapachowu tylko odkazajace (zapobiegaja namnazaniu sie drognoustrojow). Te same dodaje sie do prania. Bez sensu, ze zamiast najpierw poczytac w necie i poogladac filmy, zeby sie czegos dowiedziec, to wypisujesz tu jakies dziwne przemyslenia. Nie wiem, czy jestes ta sama osoba (ta od Bobolidera), ale jesli tak, to po prostu bylas zle przygotowana do tematu i dlatego sobie nie poradzilas. Jesl i jestes inna osoba, ktora nic nie wie o tych pieluchach, to uwazam, ze zanim sie zacznie komentowac to powinno sie wczesniej cos na dany temat wiedziec, a materialow jest teraz tyle, ze na prawde trudno robic cos zle. Wszystko jest dzis w necie super dokladnie omowione i pokazane na zdjeciach i filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×