Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość126

Pieluszkowe zapalenie skóry POMOCY

Polecane posty

Gość gość126

Mój 1,5 synek ma pieluszkowe zapalenie skóry, niestety nie mogę poradzić sobie żeby zaczerwienie zeszło, stosuję kąpiel w krochmalu, zmieniam często pieluchę, sudocrem nie pomaga, Czego jeszcze mogę użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie sudocrem to tormentiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dziala rzecz najprostsza, maka ziemniaczana. Pojednym zasypaniu widac juz poprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wietrz tylek ile wlezie i tormentiol tez pomogl..ale maka ziemniaczana tez super dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz jest cieplo to niech lata z gola dupcia np tylko w majteczkach, sudokrem nie jest dobry, mojemu dziecku nigdy nie pomogl, uzywalam termetiolu i maki ziemniaczanej. dobrze,ze kapiesz w krochmalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie myj pupy chusteczkami tylko pod zwykłaa woda i wietrz,zostaw go na podkładzie lub przewijaku z gołym tyłkiem na 10 minut,kilka razy tak zrób i wszystko zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak wcześniej dziewczyny pisały - wietrzenie to podstawa. Poza tym polecam linomag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie te kremy na odparzenia to szajs u nas sprawdzala sie zasypka Alantan w aptece ja kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość126
Odstawiłam dzisiaj chusteczki nawilżane ,przemywam pupę wodą z mydełkiem, potem osuszam, zamiast sudocremu smaruję pupe kremem Nivea i już widzę leciutką poprawą( bąbelki przysłchy), i pójdę kupić ten tormentiol, spróbuję posypać tez mąkę zimniaczaną na pupę a odnośnie tormentiola ile razy dziennie można go używać? żeby nie zaszkodzić dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do pediatry niech ci przepisze robiona masc na recepte, to koszt jakis 8zl. moze ci jesczze dzisiaj zrobia i na pewno pomoze. duzo taniej cie to wyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masc alantan plus tez jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość126
posmarowałam synka tormnetiolem, na noc i dziś rano, w międzyczasie smaruje pupę kremem bambino, nie używam chusteczek nawilżanych, tylko pupę przemywam wodą i mydełkiem, i kąpię dalej w mące ziemniaczanej jak nie przejdzie do poniedziałku do pójdę do pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dzisiaj byłam u pediatry z tym samym. Młody ma 2 lata i pojawiło się to w paszce prawdopodobnie od gorąca. Kazał smarować tormentiolem i maścią witaminową taką za 3, 70. zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała ostatnio pupe odparzona do krwi. Pomogła mąka ziemniaczana sypana na pupe i dodatkowo do pieluszki, która w 2 dni wygoila ranę potem bephanten. Oczywiście często zmieniać pieluszki trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas sudocrem nie pomagal, a tormentiol jeszcze pogorszyl sprawe. Pomoglo odstawienie chusteczek, zasypywanie alantanem, przemywanie rumiankiem, i czeste wietrzenie. Z kremow stosowalismy linomag i krem do pupy z ziai, i bepanthen do nawilzania, ale smarowanie niewiele dawalo. Tormentiol jest toksyczny, nawet na ulotce napisano, zeby nie stosowac u niemowlat - ja temu nie ufam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćja
Moja mala miala to uczulenie na pampery z dada zmienilismy na te firmowe z pampersa i samn przeszlo po 24h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×