Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pilam do 8 tygodnia ciazy :(

Polecane posty

Gość gość

pilam do 8 tygodnia ciazy nie wiedzac o niej, poniewaz myslalam ze mam okres normalnie a to bylo tylko plamienie ktore w ciazy czasami wystepuje. czy jest nadzieja na to, ze dziecko urodzi sie zdrowe?? bardzo sie teraz martwie :( mial ktos podobny przypadek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jesteś wyjątkiem. Dziecku nic nie będzie, nie martw się na zapas. A przy najbliższej wizycie upewnij się lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic się nie bój, wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam tylko, ze pilam dosyc niezle bo byly 2 wesela przez ten czas, urodziny itd.. :( mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. ale tyle naczytalam sie o tym fas-ie ze az sie slabo robi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie wszystko bedzie ok :) kiedy masz wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam teraz 19-go, nastepna 16 czerwca. na usg wszystko w normie, tak jak powinno byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam podobną sytuację, piłam, a do tego paliłam papierosy do 6 tc ciąży. Rodzę za 5 tyg, od kiedy dowiedziałam się o ciąży rzuciłam wszystkie nałogi. Teraz kiedy jesteś świadoma swojego stanu, dbaj o siebie a wszytko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dopóki zarodek odzywia sie przez pecherzyk żóltkowy (a w 8 tyg sie odzywia, łożysko sie tworzy pozniej) to jest bezpieczny, wiec wszytsko bedzie ok, ja piłam do 6 tc, tez nie wiedziałam, wypiłam jednego wieczoru 6 piw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to krwawienie wyglądalo ze wzielas je za okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to sie upilas :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krwawienie jak krwawienie, moze bylo troche mniej obfite ale nie bardzo. nie wiem, wtedy nie zwracalam na to szczegolnej uwagi poniewaz nie domyslalam sie nawet ze moge byc w ciazy bo od 3 lat jakos kochamy sie z partnerem bez zabezpieczenia i nic nigdy nie bylo. a tu nagle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja palilam, pilam, choc nieduzo, bralam polopiryne i gripexy juz po terminie planowanej miesiaczki, bo bylam pewna! ze nici z ciazy, bo uprawialismy seks jedynie w 8dc... A akurat wtedy bylam juz w 5tc. Syn zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyne co może mu grozić to oczywiście FAS, czasem wystarczy raz się upić, czasem pija całą ciąże, i dziecko jest chore, ale nie zawsze. Natomiast musiał by być to ogromny pech by po 2 razach było chore, jednak jest taka opcja niestety. Kobieta ten jeden raz upiła się bardzo mocno, zaczęła mównic ok 5 min, i urodziła chore dziecko. Tu dokument: https://www.youtube.com/watch?v=axH5XFFqQ_k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw sie bedzie ok.to tylko na forum-dobra mama wypicie szklanki piwa w ciazy to juz alkoholizm i zespol fas..murowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nikogo nie chce straszyć, napisałam, że musiała by mieć okropnego pecha !! Ale ona zapytała czy coś może być nie tak, i ja odpisałam, że jest taka możliwość, bo jest, nie po złości to pisałam, rozumiem ją, że mogla nie wiedzieć i się napić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sluchajcie od 2:15 facet mowi, ze ALKOHOL PRZECHODZI PRZEZ LOZYSKO!!!! wiec jak mialby zaszkodzic dziecku w 8 tyg kiedy nie ma jeszcze lozyska?? oczywiscie nie namawiam do picia w ciazy, wrecz przeciwnie ale nie straszcie bidulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiekszej bzdury nie słyszałam z tym łożyskiem!! radze zasięgnąć najpierw informacji http://www.blog.przedporodem.pl/alkohol-a-poczatek-ciazy/ "Jeśli natomiast piłaś w tym tygodniu, kiedy to miesiączka miała już wystąpić (piąty tydzień ciąży) to również masz szansę na urodzenie zdrowego dziecka, ponieważ gdyby doszło do uszkodzeń, nie byłabyś teraz w ciąży. Niestety następne tygodnie ciąży charakteryzują się szczególną wrażliwością an czynniki szkodliwe. W tym czasie rozwijają wszystkie ważne dla życia dziecka narządy. Im słabszy w tym czasie wypiłaś alkohol i im mniej go było, tym mniej prawdopodobne, że maleństwo ucierpiało. Na szczęście pomimo, iż 1/3 kobiet będących w ciąży przyznawało się do spożycia w tym czasie alkoholu (badania z 2005r.; brano pod uwagę zarówno okazjonalne spożycie, jak i nadużywanie alkoholu) nie wszystkie dzieci rodziły się z uszkodzeniami."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak bardzo sie boje, ze zrobilam krzywde dziecku... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym sie tym krwawieniem martwiła skoro pomyliłas je z okresem to nie mogło byc nic takiego, nie chce cie straszyc autoroko ale to jest niepokojące udaj sie jak najszybciej na wizyte,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale mialam wizyte 19-tego maja i lekarz powiedzial ze wszystko jets ok, i co do krwawienia to nie ma sie czego obawiac, ze tak nieraz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie masz sie co martwic teraz skoro lekarz ni widzi niczego to sie uspokoj i ciesz sie tym stanem wiecej szkody zrobisz ciągłym zamartwianiem sie to tez szkodzi dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oby, staram sie byc spokojna ale mysli po prostu nie daja spokoju :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×