Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

plama od domestosa na srebrnej bransoletce

Polecane posty

Gość gość

Da się ją czymś usunąć czy raczej do wyrzucenia.Plama zrobiła się szaro czarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprobuj wypolerowac pasta do zebow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej tylko złotnik coś może zrobić, bo domestos wyżyra więcz obrazowo mówiąc i tu już pasta nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy się da, spróbuj wyczyścic a jak nie da sie to zapytaj złotnika. Ja niestety domestosem zniszczyłam sobie armature łazienkową, bo myślałam że można nim usunąć grzyb. No i grzyb sie usunął ale ślad na armaturze po domestosie został na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedaj na złom złota i srebra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielokrotnie tak miałam na pierscionkach. To schodzi w ciągu kilku dni. Nie martw się i nie idź do złotnika, bo skasuje cie za coś, co samo zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj sodą. Położ na dno np miseczki folie aluminiową,nasyp sody,połoz bransoletke i zkej ciepła wodą. Niech tak postoi,mysle ze pusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi Pasta próbowałam bez efektu spróbuję jeszcze soda......kurcze nam ją dopiero tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto normalny sprząta kibel w biżuterii??? Ludzie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kombinuj niczym. Uwierz to samo zejdzie. Za 2- 3 dni będzie po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co autorko,próbowałas cos z tym zrobic . Napisz jak poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Host
Domestos zawiera chlor,który po rozpuszczeniu w wodzie tworzy roztwór kwasu solnego i kwasu podchlorawego. Wytworzył się chlorek srebra który ma odczyn kwasowy. Spróbuj posmarować wodorotlenkiem sodu,czyli roztworem kreta. Druga metoda to elektroliza w tymże roztworze-przyłączasz branzoletkę na katodę,i drugą dowolną na anodę. Chlor zostanie odessany do Sodu i powróci srebrna powłoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Host
elektrolizę się robi na zasilaczu 12 volt.Druga elektroda może być cokolwiek,kawałek druta czy gwóźdź. Srebro nie reaguje z tlenem czyli nie ma ryzyka utlenienia w takim procesie,czyli nie wejdzie w reakcje z jonami OH- które pojawią się w roztworze podczas elektrolizy i o to chodzi. Nie robiłem tej reakcji,ale powinna działać na logikę. Nieco inne,ale podobne metody stosuje się podczas usuwania rdzy z metali. W sumie dowolnym kwasem też rozpuścisz powłokę,ale zniknie tez połysk,a chcemy ocalić gładką powierzchnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka .Dziś zaraz po pracy poleciałam do sklepu po sode. Wszystko przygotowałam idę po bransoletkę a tu niespodzianka plamy zniknęły, może nie do końca minimalnie cos tam jeszcze widac.22:03fakt może nie do końca mądrze sprzątać w biżuteri ale pierwszy raz zdarzyło mi się ze Chlaplo na mnie Jeszcze raz dziękuję za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zniknie samo za max tydzień,a jeżeli nie zniknie to nie było to srebro lub srebro próby niższej niż 925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mówiłam ci ze zniknie tak jak z moich pierścionków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie,posmarowanie kretem do rur rozpuszcza osad po pewnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeroPola
Ja na Twoim miejscu poszłabym do jakiegoś specjalisty tzn. złotnika. Z każdą awarią chodzę do złotnika Jacka Sikorskiego i on często bardzo mi pomaga uratować sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×