Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamciaaaa

płeć dziecka- na ile wiarygodne USG?

Polecane posty

Gość mamciaaaa

Jestem w 30 tyg ciązy a lekarz od 20 twierdzi , ze urodze chłopca. Na ile usg jest wiarygodne w tej kwesti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odpiwedzialam sie w 16-tym ze chlopak i na kazdym usg lekarz to potwierdzal ponoc bardziej mozna pomylic sie w druga strone chociaz znam przypadek mojej szwagierki- ktorej gin do samego konca mowil ze bedzie syn a na porodowce opazalo sie ze corka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1977
witam wszystkie kobietki.co do usg to mam wątpliwości czy jest wiarygodne ponieważ z pierwszym dzieckiem lekarz do końca mi mówił ze dziewczynka a urodził sie prześliczny chlopczyk,tak samo bylo z drugą ciąża,miała być patrycja a jest michalek.tak że nie wieżcie za bardzo w usg.każda maszyna jest omylna.:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blue.
jesli lekarz gada glupoty i nie ma pewnosci bo dokladnie nie widzial to jak moze nie mylic sie usg, czasami dziecko jest tak odwrocone, ze ledwo widac. Ja jestem w 34 tyg mialam robione usg 3d w 28 tyg i mam na zdjeciu dokladnie cipke mojej coreczki wiec jak moze sie pomylic juz siusiak jej nie wyrosnie przeciez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też oglądaliśmy na USG cipkę naszej córeczki a okazało się że jednak syn z tego wyszedł :D Miał siusiaka podwiniętego do góry, dopiero parę tygodni po porodzie mu \"opadł\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie było pomyłki dotychczas z żadnym dzieckiem :) a wczoraj podczas usg ledwo pan doktor dotknął głowicą brzucha od razu ukazały się jajka, pierwszy raz mi się zdarzyło, że płeć była tak wyraźnie widoczna, że lekarz nie musiał nawet nic mówić... wcześniej, przy dziewczynkach, badający zostawiał sobie margines błędu ;) ale z pierwszym synkiem, też dr mówił, że na 100%! i miał rację :) mojej bratowej z usg wychodziła dziewczynka, a urodziła synka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimfa123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimfa123
Witam!Jest tu ktoś jeszcze?Ja byłam w 30 tyg na 3d-4d i lekarz długo się zastanawiał.W końcu uznał,że to córa bo na jajka "TO"jest za małe.Też się zastanawiam na ile mu wierzyć, bo wcześniej na zwykłym usg powiedzieli mi,że widać chyba siusiaka(ale nie było widać jajek).Mam to nagrane na płycie i mi się wydaje,że to dwa jajeczka a nie wargi,ale w końcu lekarz chyba lepiej wie?Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111111111
moim zdaniem DOBRY lekarz się nie pomyli a jak nie będzie pewny to nie będzie mówił na 100%,mnie powiedział,że nie ma zadnych wątpliwości,że to dziewczynka i miał rację,wcześniejsze ciąże też były bez pomyłki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 27 tygodniu. W 23 tygodniu miałam USG i lekarz powiedział, że syn. Nie miał żadnych wątpliwości i jak zapytałam to już wiedział. Więc myślę, że się nie mylił. Na kolejnej wizycie mam mieć robione USG to zobaczymy czy się potwierdzi. To będzie 30 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi raz w ok 30 tygodniu powiedziano że będzie chłopak i sprawdził się ten ,,strzał lekarza" :) Moja przyjaciólka przez całą ciąże dziewczynke nośiła a na porodówce okazało się że to chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimfa123
Wychodzi na to,że różnie z tym bywa.Mi powiedzieli,że dziewczynka ale nie są pewni(2 lekarzy).Będę mieć jeszcze jedno usg wok.36 tyg. bo maleństwo nie było jeszcze odwrócone,zobaczymy co mi wtedy powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez 2 gin stwierdzilo ze bedzie syn.moze gdyby to powiedzial jeden to bym sie zastanawiala,ale w tym przypadku...zobaczymy na porodowce co pod serduszkiem nosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze zalezy od lekarza i sprzetu. Mi przy oby dwoch ciazach lekarz sie nie pomylil. Sa lekarze, ktorzy maja dobra opinie w rozpoznawaniu plci, a ci co sie myla dosc czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za_chwilke_tatus
A nam wczoraj powiedzial Ginekolog, ze to dziewczynka i to na 100% a obojgu nam sie wydaje (mamy DVD), ze to chlopiec ... chyba, ze lechtaczka jest tak duza. Moja Narzeczona ma dziecko z poprzedniego zwiazku i 3 dni przed porodem mial byc chlopiec a jest dziewczynka. Dla mnie plec nie ma znaczenia, najwazniejsze jest to, ze Maluszek jest zdrowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak lekarz widzi jajko i siusiaka albo wargi sromowe wyraźnie to nie ma miejsca na pomyłki. Ja zdygana się go pytam czy nie pomylił siusiaka z pępowiną a on w śmiech i pokazał mi pępowinę w doplerze... spokojnie lerzała obok. Mówił że pomylki jedynie zdarzają sie gdy są złączone nóżki i widać tylko fragment narządów /wtedy można pomylić jajka z przerośniętymi wargamia sromowymi/ ale jak dzidzia się rozkraczy albo siedzi po turecku i jest dobry sprzęt i diagnosta to nie ma szans na pomyłki. Jak coś mam jajka i siusiaka na zdjęciu usg :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalilala
U mnie w rodzinie sprawdza sie ta opinia: Jak lekarz mowi ze bedzie chlopak to bedzie chlopak, bo jajek z niczym raczej nie pomyli. Jak mowi ze dziewczynka to i tak moze sie okazac ze chlopak bo czasem sie narzady zawina albo ukryja i nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz w 13 tyg. wiedziałam- lekarz powiedział ze na 80% chłopiec- ja od samo poczatku to czulam chociaz marzyłam o dziewczynce- na kolejnych usg sie potwierdza- a co urodze okaze sie we wrzesniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja to się tak zawsze
wyprawkę można kupić taką neutralną, która pasuje i do chłopca i dziewczynki, a imię też można przecież wybrac po urodzeniu- ma się na to 2 tygodnie. Po prostu nie rozumiem tego, że ludzie pytają lekarza, czy to chłopiec czy dziewczynka, a jak im lekarz powie, to potem przeżywają czy na pewno dobrze widział, czy się nie pomylił itd. Najważniejsze aby dziecko było zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja rozumiem, bo uwielbiam ciuszki dzieciece z nadrukami, charakterystycznymi dla plci i nie chcę neutralniej kupowac.. choc nie przesadzam z tym np. ze dziewczynka to tylko rozowe, a chlopiec niebieski :) Bron Boże.. ale wzory samochodzikow, kwiatków jak najbardziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no proste to
ludzie dlatego chcą wiedzieć że są ciekawi, bo mają w brzuszku swoje dziecko a zobaczą je dopiero za kilka miesięcy i poprostu po ludzku zastanawiają się i myślą "kto tam jest?"... trudno jest przez 9 miesięcy mówić do brzuszka bezosobowo, moja koleżanka nie chciała wiedzieć nic o płci, a do brzuszka mówiła jak do dziewczynki i potem jak urodził się chłopiec czuła się rozczarowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można mówić
skarbie albo słoneczko. A tak w ogóle to mówienie do brzuszka jest takie jakieś infantylne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mówienie do dziecka w brzuchu
jest wręcz WSKAZANE, a nie infantylne:O o czym ty mówisz? ty w ogóle masz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyla1986
czesc wam laski jestem w 20 tygodniu ciazy no i bylam na usg no i lekarz mi gada ze chlopiec bo jest duzy i ze niejest pewnien tego na 100% co mam wierzyc ze bedzie chlopak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domisar
Ja dowiedziałam się w 20 tygodniu ciąży, że będzie dziewczynka. Lekarz powiedział, że na 100%. Oczywiście nie wierzyłam mu bezgranicznie, bo przecież bywają przypadki, że się jednak mylą. Wiec co kolejne USG pytałam kontrolnie o płeć. A on nadal potwierdzał. I rzeczywiście urodziła się córeczka ;-))) Dodam jeszcze, iż w przypadku moich 3 koleżanek, prowadzonych przez tego samego lekarza - płeć dziecka podana podczas USG około 20tc również potwierdziła się. Dwie mają chłopców, a trzecia dziewczynkę. Myślę, że obecne sprzęty do badań USG są już na tyle dobre, że wprawny lekarz nie ma problemów z rozpoznaniem płci dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojpfjjfj
jestem w 33 tyg i u mnie nikt nie moze potwierdzic plci na 100% ;) na 20 tyg usg lekarz powiedzial ze chyba dziewczynka, ale nie da sobie reki uciac..w 30 tyg mialam usg w 4d, bylam pewna ze wtedy to juz mi powiedza..mala tak scisnela nogi ze nic..totalnie nic nie bylo widac......w poniedzialek nastepne zwykle usg, ubranka mamy pod dziewczynke;] najwyzej biedaczek przemeczy sie 3 miesiace w dziewczecych ciuszkach;] psychicznie jestem nastawiona na coreczke, ale jezeli wyjdzie siusiak nie zmartwie sie;) co najwyzej wkurze na siebie za ubranka;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×