Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobra rada dobra rada4

Płyn do kąpieli plus szampon CZY żel do mycia ciała i włosów dla noworodka

Polecane posty

Gość dobra rada dobra rada4

jak wyzej. co kupic dla noworodka? czy szampon i plyn do kąpieli oddzielnie, czy tez żel do mycia ciała i włosków w jednym? jakie firmy polecacie? ja myslę nad hipp. i jeszcze jedno pytanie- czym smarować buźkę dziecka po kąpieli? A po kąpieli do ciałka lepszy balsam czy oliwka? doradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam całej serii hippa. Do wody pare kropli płynu, myję żelem a potem smaruję mleczkiem. Buzie tak samo jak resztę ciałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhmmm@#%
tak do około roku, póki córka się porządnie nie "uwłosiła" szamponu nie używałam w ogóle. Do kąpieli polecam żel myjący emolium, a do smarowania po kąpieli emulsje do ciała emolium. Bardzo delikatne kosmetyki, zero wydziwiań, perfum i innych takich. Dziecko mam ze skłonnością do parchów przeróżnych z uwagi na alergie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniuteeeekldz -> jesteś zadowolona z serii kosmetyków NIVEI ? nie uczulają? przymierzam się do zakupu właśnie tych kosmetyków dla mojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nivea jako drugi zestaw- też jest fajny ale on jest po pierwszym miesiącu więc nie dla noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo mnóstwo osób
Ja w pierwszym miesiącu za poradą położnej do kąpieli stosowałam wywar z rumianku (moje dziecko nic nie uczulał) i tak samo miało przyemywane włoski . Po kąpieli smarowałam maścią słonecznikową (na bazie czystego oleju słonecznikowego ) wyrabianą na zamowienie w aptece. Po miesiącu zakupiłam żel do mycia ciała 2 w 1 weleda seria nagietkowa i myję nią włosy i ciało do tej pory (córka ma już 2 latka) . Mieszkam w Niemczech i w szpitalu otrzymałam solidną wiedzę na temat kosmetyków i tego jak w najnatyralniejszy sposób pielęgnować skórę dziecka by nie przyzwyczaić jej niepotrzebnie do perfumowanych , syntetycznych kosmetyków. Co do kosmetyków Hipp to uważam jednak że zaraz po firmie Weleda sa jednym z najlepszych. U nas niewarte zaufania to kosmetyki Johnson a Nivea nie nadaje się dla noworodka (tak powiedzieli w szpitalu) i jeżeli już ta firma to najlepsza ponoć jest NIVEA PURE z kwasami omega 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej to uzywaj
Tylko zelu do mycia ciala i wlosow. A jesli skorka sie luszczy, co moze sie zdarzyc w pierwszych tygodniach zycia dziecka to dodaj do wody troszke oliwy z oliwek. Nie laduj w skore parafiny( oliwki emolienty) bo skora sie do nich przyzwyczai i bedziesz musiala je stosowac przez cale zycie. Kup dobry zel do mycia 2 w 1, na naturalncyh skladnikach i bez parabenow. Jesli nie ma mrozow to buzki tez niczym nie smaruj. jelsi po 2-3 miesiacahc okaz sie ze dziecko ma skore atopowa to wtedy idz do dermatologa po leki i kremy lecznicze. Nparawde im mniej tym lepiej dla delikatnej skorki dziecka. Daj szanse dzieku wytworzyc naturalna bariere ochronna dla skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babydream kopf bis fuss
czyli od stóp do głów :D genialny produkt od noworodka do dorosłego, a nawet psa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poorchava
Przez pierwszych parę miesięcy używałam - za radą pediatry - czystej wody. Ewentualnie dosłownie kropelka płynu do kapieli dla niemowląt. Szampon to dopiero w wieku 1,5 roku zaczęłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam Mustela drogie ale warte swojej ceny (bardzo wydajny) mozesz kupic,plyn 2w1 albo do tego szapmon w piance,ktory pomaga w zwalczaniu "ciemieniuchy" jezeli dziecko ma oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas szamponem
mylo sie od poczatku bo synek mial burze wlosow na glowie :) Ale jak dziecko urodzi sie lyse to szampon moze mu sie przydac nieco pozniej ;) Uzywalam Weleda Baby Cream Bath, szamponu tez z tej firmy, kremu do pupy rowniez i na zimna pogode tez mialam taki krem do twarzy. Moge goraco polecic te kosmetyki, przekonalam juz do nich skutecznie moje 3 kolezanki. Z tym ze obawiam sie ze moga byc w Polsce dosyc drogie(widzialam kiedys na wystawie ten plyn do kapieli za....75 zl!, a ja za niego place 5.5-7.5 funta za butelke w zaleznosci od promocji),ale moze na necie sa jakies sklepy. Wiem ze na www.feelunique.com oferuja wysylke do europy za darmo i Welede tez maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas szamponem
ale moze sa tez polskie strony oferujace te kosmetyki. Najlepiej sprawdzic co sie oplaca najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas szamponem
Po kapieli tez uzywalismy oliwki Weleda przez dlugi czas,ale byla bardzo wydajna. Przez ten caly czas nawet 2 butelek nie zuzylismy do konca. Juz zapomnialam bo synek podrosl i teraz tylko plyn do kapieli i szampon nam pozostal, niczym go nie smaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze jest połączenie, czyli mycie głowy i mycie ciała niemowlaka jednym kosmetykiem, np. z serii Mustela Bebe: http://av.pl/7460,mustela-bebe-zel-do-mycia-glowy-i-ciala-750ml.html . Masz pewność, że jest bezpieczny i nie podrażni wrażliwej skóry Twojego dziecka. A w ten weekend internetowa Apteka Volfarm http://av.pl/ organizuje darmową dostawę dla zamówień za kwotę minimum 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettha87
Pamiętam, jak byłam w ciąży i martwiłam się o to, czym będę myła dziecko. Czasami stawałam w jakieś drogerii kosmetycznej i przeglądałam kosmetyki, analizowałam składy, a potem w domu czytałam opinie :) Zdecydowałam się na zakup żelu do mycia z firmy Johnson's, który można stosować także jako płyn do kąpieli. Dokładnie ten produkt http://www.johnsonsbaby.com.pl/johnsons-baby-bąbelkowy-płyn-do-kąpieli-i-mycia-ciał-2w1 Był to traf w dziesiątkę, bo doskonale się ten produkt u nas spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla noworodka TYLKO woda ewentualnie z kropla oliwy z oliwek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E, spamerzy od johnsons góóóówna, nie sprzedaje wam się ten szajs, co? :D :D :D I dlatego tak desperacko próbujecie tu szukać naiwnych? Zła wiadomość: ludzie potrafią czytać składy, więc nawet za darmo tego waszego badziewia nie zechcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×