Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

"po lewo, po prawo"??? Po jakiemu wy ludzie mowicie, wiesniactwo.Albo"na dworzu"

Polecane posty

Gość gość

na czym, k..wa? Na DWORZU? Kto? Co? To dworze, na tym dworzu? Albo "tamten sklep jest po lewo, a tamten po prawo" Oj k******a uszy mi puchna. a to wszystko w WARWSIOWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tego wziąść,poszłem,wysechło,lubiałam,idziem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No za to ty autorko wzorową polszczyzną się posługujesz :o Zaczynanie zdania od "albo" i od "a" jest jakże wyrafinowane, poprawne i wcale nie jest wsiurstwem :D Zapomniałabym o bluzgach, mnie akurat od nich uszy bardziej puchną, no i naucz się stosowania polskich znaków jak chcesz być taka 'ą i ę', bo jest różnica czy robimy komuś "łaskę" czy "laske"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyniesłam,czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i co z tego, teraz wystarczy, że umiemy się rozmnażać no i po co się uczyć, to tylko durnie się uczą i pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekam za mamusia-w sensie na mamusie Nie rozumie nie umie mowienie o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie w*****a jak ktoś używa zwrotów typu powiedz dla mamy zamiast powiedz mamie, czy daj ciastko dla taty zamiast daj ciastko tacie. Tak jak i mnie denerwuje gdy ktoś mówi bluzka na krótki/długi rękaw zamiast bluzka z krotkim/długim rękawem. Brr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przekonywujący ubrać swetr wziąść i moje ulubione KUPYWAĆ:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:26 zapomniałaś jeszcze o tym, iż autorka zaczyna zdanie z małej litery. Do tego zdanie pytające nie jest zakończone pytajnikiem, oraz przecinki również dają wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na dworzu po prawo stoi garaz a po lewo stoi chałpa sasiadow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się teraz okompe. na dworzu. nie wyłanczaj. życzę wszystkim mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Od pory i brokuly mojemu tezecikowi wyszly chrostki na pyrtusiu, choc warzywka optokalam. Powiedzialam o tym pania i dla mamy, a ona na to zeby psiukac perfuma". W sumie nie wiem co gorsze, powiedziec dla kogos czy powiedziec pania, jak to widze to wiem ze to napisal tuman i szkoda na niego klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie najbardziej przerażające jest to, że praktycznie nie słyszę ludzi mówiących prawidłowo. Nawe gdy ktoś wydaje się inteligentny i doedukowany, to w końcu "ubierze" jakąś część garderoby czy kupi "torta", "kwiatka" czy wyjdzie mu inny kwiatek. Co gorsza, takie tumany uczą dzieci w szkołach i przedszkolach a dzieci osłuchują się z błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę zapoznać się z językiem w różnych regionach naszego kraji bo wychodzisz na głąba autorko :o Mnie "wziąść" kłuje w uszy, ale "po lewo" już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wziąść,nie rozumie - mówiąc o sobie,wyłanczać,kupywać,lubieć,poszłem,iść z koleżankom,powiedzieć koleżanką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ze w jakims rejonie mowi sie gwara nie oznacza ze jest to poprawne w oficjalnym jezyku. Po prawo i po lewo to sobie mow w swoich Kozipupkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z Trojmiasta
otoz wlasnie , mowcie sobie jak chcecie na tych waszych zapyzialych wiochach( bojalam sie , wode zaciagnelam na basenie , mliko zamiast mleko ) ale jak jedziecie w Polske to mozwie jezykiem obowiazujacym oficjalnym polskim a nie "wiejsko gwaro"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak slysze to "po prawo" i "po lewo" to mam ochote w morde dac rozmowcy. Co to ma byc? Po jakiemu to jest? chlast w morde by pomogl moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do autorki:byłam w liceum laureatem(pierwsze miejsce) z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim i nikomu nigdy nie zwróciłam uwagi co do jego wymowy.Zauważyłam,że najwięcej takich uwag kierują osoby,które niestety nie są orłami,a nawet są to osoby mało zdolne i chyba chcą się w ten sposób dowartościować.Co do tych słów o czym piszesz to jest gwara.Patrz słownik.Dziękuję i pozdrawiam normalnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiblomanka
wcale nie,bo u mnie wszyscy mówią "na polu" i tak było zawsze. A te wieśniaki za Wisłą gadają "na dworzu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak maja mowic ? Na wsi pola to mowia na polu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:50 Zdziwilabys się pałko :/ Ja tez wygrywalam konkursy np.ortograficzne, recytatorskie i gramatyczne ale po latach nie chce mi się na kafe pisać kwieciscie i olewam niekiedy przecinki i pisanie nawet z wielkich liter. Trudne domu uwierzenia dla dekla. Wróżenie Ci nie wyszło dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 21:17 Jak juz poprawiasz to sama nie robie bledow. Nie mowimy "z malej litery" tylko "mala litera";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed "oraz" tez nie stawimy przecinka;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdnia
Moje ulubione:wróciłem z NIEMCZECH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lata temu miałam koleżankę,która zawsze mówiła że "idzie na pole".Pochodziła z Krakowa a tam podobno dużo osób używa takiego zwrotu. Najbardziej rażące dla mnie błędy to błędy ortograficzne niestety i to wcale nie w trudnych słowach. Kilka razy odebrałam SMS od koleżanki z pracy,a tam np. "Ktury","protokul" itp.A kobieta 30 lat po studiach (więc nie ma dyplomu z jakiejś kolejnej wyższej szkoly,tylko z uniwersytetu), dlatego tak to razi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.53 Regionalizmy są fajne w regionie, ale na forach, czy kanałach ogòlonopolskich dobrze jest mówić rozumiale dla wszystkich, także dla tych, ktòrzy uczą się języka polskiego. Ubieram buty ,nakładam sukienkę i jade na Paryż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie najbardziej wkurza jak ktoś kupuje torta albo perfume

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×