Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chyba przyszła mama

Podwyżka w pracy, a zajście w ciążę! Ile dostanę na l4? Ile macierzynskiego?

Polecane posty

Gość Chyba przyszła mama

Zarabialam 2000 na rękę. Od 3mcy mam więcej, bo dostałam podwyżkę i mam teraz 2,750. Chyba ;) jestem w ciąży. W razie odejścia na l4 i potem na macierzyńskim dostaje, którą kwotę? Jakąś średnią czy tą ostatnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Średnia z ostatnich 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet przy zmianie pracy średnia z ostatnich 12stu mcy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak zawsze ebedzie to średnia z 12 miesiący. Dodatkowo należy pamiętać że to średnia od której jest odprowadzanych podatek bo czasem firmy premie wypłacana jako osobie na umowę zlecenie osobnym przelewem to wtedy ona się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak, średnia z ostatnich 12 miesięcy, dlatego nie leć zaraz na L4 tylko normalnie pracuj, to będą Ci się liczyć kolejne miesiące z wyższą kwotą. O ile nic poważnego się nie dzieje z ciążą możesz normalnie pracować (w obu ciążach pracowałam do 36 tygodnia) i dostaniesz więcej na macierzyńskim. Pamiętaj że to i tak będzie 80% Twojego wynagrodzenia przez rok lub 100% przez pół roku i 60% przez drugie pół, chociaż nie wiem czy ostatnio nie skracali tego rodzicielskiego, bo costam Uni się nie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dostaniesz 80% z 2750. Bo to średnia z okresu 12m.do tyłu (macierzyński) L4 liczony po podwyżce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...a jeśli nie pracowałam i np dostanę 4wypłaty dopiero i jestem w ciąży to też średnia z pustych miesięcy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to wtedy średnia z przepracowanych miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Srednia z ostatnich 12 miesiecy, chyba ze pracujesz krocej, to z tego ile pracujesz. Licza sie tez premie. I te wyliczenia sa brane w momencie, jak wezmiesz pierwsze l4. Jak bylam w ciazy, to pamietam ze wzielam zwolnienie na tydzien w styczniu, bo w grudniu byla 13stka. Potem jeszcze pracowalam, ale ten numer mi podbil te srednia o jakies 200zl, i o tyle wiecej mialam na macierzynskim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, ja zmieniłam prace 3 miesiące temu na dwa razy wyższa pensje- jestem na L4 przez 2 tyg - bo mdleje non stop, ale potem chce wrócić do pracy ... nie zamierzam siedzieć w domu. To za to l4 (2tyg) zapłacą mi wg nowej wypłaty czy tez z ostatnich 12 miesięcy? Dzięki bardzo :) gubię się w tym już a na niektóre pytania nie ma odpowied******odeksie pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za te 2 tyg też wylicza średnią z 12 miesięcy, mało tego, jeśli później nie przepracujesz 3 miesięcy kalendarzowych to nie przelicza Ci na nowo zasiłku, jego wysokość będzie taka jak wyliczona do tych 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×