Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość atpo

Podwyższone przeciwciała tarczycowe ATPO, a zajście w ciążę?

Polecane posty

Gość atpo

Zrobiłam rozszerzone badanie parametrów tarczycowych. Mam 33 lata. TSH wyszło 2 (zakres 0,27-4,20) FT3-3,24 (2,57-4,43) FT4-1,28 (0,93-1,70) ATG-41,72 (0,0-115,0) ATPO-56,6 (0,0-34,0) Wiem że powinnam iść do endokrynologa, zrobiłabym tak bez wahania jakby wyszły duże nieprawidłowości. Ale z tego, co czytałam to ATPO jest zazwyczaj trochę podwyższone, a żeby to było coś niepokojącego to musi to być nawet powyżej 500 jednostek. Nie chce mi się wydawać kilka stówek ;), bo do kiepskiego endokrynologa na pewno bym nie poszła, żeby mi powiedział, że jest ok, bo na oko tak to wygląda. Na pewno macie doświadczenia z tymi oznaczeniami tarczycowymi. Proszę o pomoc w interpretacji :) Chyba to są dobre wyniki nie uniemożliwiające zajście w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem nie , ale jak na starania o dziecko to tsh masz w górnej granicy, ale to jeszcze nie uniemożliwia. Ja racze poszukałabym gina , który kuma endokrynologię. Odpadną Ci dodatkowe wizyty . Ja tak miałam . Pozdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atpo
Dzięki :) Jeśli chodzi o samo TSH, to ja z podobnym już zachodziłam w ciążę, mam jedno dziecko, także myślę że jest ok. Bardziej o te przeciwciała mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszłabym z tymi wynikami do endo podwyższona atpo może sugerowac hosmimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz ja : mi kazali robić przeciwciała aby upewnić się czy mam Hashimoto. Miałam powyżej norny oba : anty - TG i TP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atpo
muszę być oba podwyższone żeby wyszło hasimoto? no czytałam o tym, ale to podobno musi być dużo ponad norm, tak? bo u mnie jest nieznacznie podniesione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spoko, ja mam przeciwciała tarczycowe powyżej 1300 !!!! to jest dopiero przekroczenie normy, TSH też miałam za wysokie, a oprócz tego ostre zapalenie tarczycy i stwierdzone Hashimoto, ale endokyrnolog obniżył mi eutyroxem i zaszłam bez problemu w drugim cyklu starań, ciąża wzorcowa, zero problemów, synek ma już rok :) także się nie martw. Jedynie teraz rok po porodzie TSH skoczyło mi do 7, ale też już obniżam eutyroxem i za jakiś rok chcemy mieć kolejne dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz ja : u mnie oba anty były podwyższone , ale nie jakoś bardzo. Mam hashi, zdiagnozowane w III trymstrze I ciąży . Będzie dobrze :) , zwłaszcza , ze już masz jedno dziecko. Działajcie i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×