Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

meriva

podwyższony wynik białych krwinek u 1,5 rocznego dziecka

Polecane posty

Witam, zaniepokoiło mnie to ,iz mój maluszek 16 m-cy, jest dość blady, źle sypia i po jakimkolwiek uderzeniu natychmiast pojawiaja się siniaki, nie duże ale jednak! Zrobiłam dzisiaj morfologię i wyszło tak: Hemoglobina 12.4 g/100 hematokryt: 37 % krwinki czerwone 4340000/ul i krwinki białe 9300/ul - ten wskaźnik troszkę mnie niepokoi! Czy ma ktoś wyniki referencyjne dla takiego bobasa? Bo szukam i szukam i niegdzie nie mozna zanaleźć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej skonsultuj to z pediatrą; troche za dużo tych krwinek nawet jak na dorosłego człowieka... a dziecko nie było wtedy na przykład podziębione? nie wiem jakie są normy u dzieci ale u dorosłych tyle białych krwinek świadczy o toczącym sie stanie zapalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1000
A ile ma płytek? To napewno też jest na wyniku (skrót: PLT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastOOOlatka
to znaczy, ze twoje dziecko ma bialaczke i niedlugo zginie:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie zrobiłam mu płytek nie sądziłam że to będzie konieczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1000
Jestem diagnostą laboratoryjnym, więc troche się na tym znam. Ilość krwinek białych nie ma raczej znaczenia, jeśli chodzi o siniaki. To raczej płytki (one biorą udział w krzepnięciu krwi). Podobnie z bladością (to tylko zbieg okolczności, że nazywają sie "białe"). O tym świadczy hemoglobina, hematokryt, krwinki czerwone> A to wszystko wydaje się być OK. 9300 leukocytów to nie jest zły wynik u takiego dzieciorka. Ale jeśli zauważyłas coś niepokojącego wal do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×