Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Położna środowiskowa przed porodem

Polecane posty

Gość gość

Witajcie dziewczyny mam pytanko... Czy Wy umawiałyście się z położną środowiskową przed porodem ? U mnie taka sytuacja. Na samym początku ciąży moja dr. rodzinna wypisywała mi L4 i zaznaczyła że jestem w ciąży, to podpatrzyła położna środowiskowa która przyjmuje u nas w przychodni. Wtedy wymieniłyśmy się nr tel i poleciła mi wizytę w 21 tc. Ja chodzę do mojego gin co 3 tyg od początku ciąży i nie za bardzo uśmiechało mi się chodzić jeszcze do położnej. W tym tyg zadzwoniła i prawie wymusiła na mnie umówienie sie na wizytę , wiem że to jest refundowane ale szczerze nie chce mi się. Jak myślicie czy to jest obowiązkowe , czy Wy miałyście takie wizyty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądzę, by przed porodem było to obowiązkowe. Natomiast na Twoim miejscu zgodziłabym się na takie spotkanie. Poznasz babkę lepiej, a po porodzie nie będziesz miała obaw o zawracanie jej tyłka byle pierdolą związaną z dzieckiem. Nie wszystko "zdiagnozujesz" w internecie. A czasami rada położnej jest bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki, już się z nią umówiłam na przyszły wtorek. Ale ogólnie nie lubię jak mi ktoś coś narzuca. Czytałam też one mają 6 takich wizyt zakontraktowane. A dla mnie to przegięcie. Po porodzie rozumiem ale przed?? Bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście uważam, że to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza dla kobiet, które są w swojej pierwszej ciąży. Mi położna przychodziła do domu od 22 tygodnia i bardzo mi pomogła oswoić się z ciążą, jej przebiegiem, pomogła skompletować wyprawkę dla malutkiej, opowiadała jak przebiega poród. Mówiła jaka dieta przy obrzękach, mierzyła małej tętno itp. Położną wybierasz sobie sama, teraz już po porodzie położna pomaga mi w kryzysie laktacyjnym, udziela mi rad np na temat kolek itp. Dlatego myślę, że takie wizyty są pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanderka93
Trochę dziwne, że przychodzi przed porodem. U mnie z położna było tak, że przyszla jak byłam tydzień po porodzie, druga wizyta była w następnym tygodniu. Trzecia była w przychodni, wtedy sprawdziliśmy wagę dziecka itd. Czwarta tez w przychodni, wtedy wizyta była z położna i pediatra. Szkoda, żeby położna "marnowala" wizyty w ciąży. Moja bardzo się przydała w pierwszym tygodniu po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ożna się nie zgodzić na wizyty położnej? nie mam ochoty, żeby mi się obce babsko plątało po domu. w dodatku nie powie mi nic, czego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można. Wizyta jest obowiązkowa przed pierwszą wizytą u lekarza pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w uk ciaze prowadzi polozna ale za to nie ma wizyt u gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za pomoc, tak myślę że pójdę się z nią spotkać we wtorek i na tej wizycie zaproszę ją po porodzie, w końcu to ona ma przyjść do mnie a nie ja do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×