Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jamajka999

polskie imię, czy indyjskie?

Polecane posty

Gość jamajka999

hej, jestem w ciąży, i od kilku dni zastanawiam się nad kwestią wyboru imienia dla dziecka. Niby nić szczególnie skomplkowanego, ale ja mam problem... mój mąż jest hindusem, ma obco brzmiące nazwisko, nawet ja wziełam je jako drugie do panieńskiego, bo po prostu brzmiało dziwnie wraz z polskim imieniem. I teraz nie wiem, jakie imie wybrac, czy polskie, co w kombinacji będzie brzmiało wręcz komicznie, czy indyjskie, czym byc może skrzywdzę dziecko bo zawsze będzie inne?? Dodam, ze mieszkamy w Polsce i dzieci będą nosiły nazwisko męza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi marmolada
no a Ty jak uwazasz ?? jak hinduskie nazwisko to imie moze byc jak najbardziej hinduskie przynajmniej nie bedzie brzmialo kretynsko z polskim nazwiskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtgtgg
A nie ma jakichś imion popularnych i w tamtej kulturze, i w polskiej, czyli międzynarodowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co poradzic. Możecie zrobic ew. tak, że poczekac aż się urodzi i zobaczyc, czy z wyglądu to bardziej Hindus czy Polak :) wtedy imię - tak żeby pasowało. Moja koleżanka miała bliźniaki z Hindusem, i jednemu - temu b. ciemnemu dała imię Roy, ten jaśniejszy - Jan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka999
no własnie nie ma, myślałam, o imieniu Alisha dla dziewczynki, można będzie mówic na nią Ala. A jeśli będzie chłopiec to Ravi. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze po prostu dacie
dziecku taie imie jak wam sie podoba|? to ktore wam sie bardziej podoba? ja znam hindusa ktory ma na imie Nathan (ma hinduskie nazwisko ale mieszka we francji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka999
mi się podoba Staś i Zosia, ale to już by była ekstrawagancja z takim nazwiskiem, dlatego szukam czegoś neutralnego. Mój mąż, chciałby też, żeby imię było indyjskie, ale ostateczny wybór nalezy do mnie. Po prostu chciałabym uchronić dziecko przed jakimiś pózniejszymi nieprzyjemnościami, np. w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym raczej opcje hinduskiego imienia odrzucila.skoro ma juz nazwisko,a bedzie wychowywane w polsce, to moze niech nie bedzie calkiem obce tej kulturze.staralabym sie raczej wybrac imie miedzynarodowe, z ktorym mozna czasem sie spotkac i tu i tam.ewentualnie polskie, ale trzeba pogłówkowac , zeby glupio nie brzmialo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi marmolada
a ja bym dała podwójne : pierwsze hinduskie, drugie polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coffemug
Maya to tez imie hinduskie, poszukaj jeszcze, ale wybrane pzrez Ciebie imiona sa ladne;-). Ja niedawno szukalam tez imienia dla dziewczynki, mam po mezu niemiecko brzmiace nazwisko, mieszkamy w kraju anglojezycznym, dziecie polskiego imienia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie nie odrzucaj
hinduskiego imienia.. a nie ma tam odpowiednikow naszych imion? tłumaczenia zofii i sanisława? (swoja droga zbyt poważne i staropolskie imiona jak dla mnie) jesli chodzi o smieszne brzmienie to smiesznie moze brzmiec własnie ZOFIA ....(i tu wstaw nazwisko swojego meza) a dlaczego? bo bedzie to mniej wiecej na zasadzie Jesssica Nowak.... jakos nie uwazam zeby orginalne imie i nazwisko miało byc przyczyną problemow dziecka przeciez w wielu domach jest tak ze rodzice mowią do dzieci nie po imieniu a uzywajac jakiegos zdrobnienia, "przezwiska" czy po prostu innego imienia...(tak jak Ty kombinowałas z Alisha-Ala) takze mozesz w szkole powiedziec zeby sie do Twojego dziecka zwracali ALA ...natomiast co do imienia Ravi to chyba podobnie brzmi do Rafi skrótu od imienia rafał? dzieci w szkole tez rzadko mowia do siebie po imieniu...chyba sama pamietasz ze mialas jakas ksywke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie nie odrzucaj
i jeszcze jedno.... Byłam jednym z nielicznych dzieci (jak na tamte czasy) ktoremu rodzice nie dali polskiego imienia i jestem im za to wdzieczna bo po pierwsze kiedy ktos cos ode mnie chcial i zawołał mnie po imieniu to wiedzialam ze chodzi o mnie ( a nie jak te tysiace nalek magdalenek, aneczek....i nigdy zadna nie wiedziala o kogo chodzi i po nazwisku trzeba było wołać) a po drugie nie mieszkam w Polsce (uciekłam;p) i nikt nie ma problemu z wymowieniem mojego imienia (jak to maja np. z agnieszkami) no i przez to ze moje imie polskie nie jest (chociaz drugie jest bardzo typowe i staropolskie a ja zazwyczaj uzywam dwoch -przyzwyczajenie z czasu studiów) nikt nie wie skad pochodze -co tez ma swoje zalety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka999
wybieram z posród Alisha, Mona, Leila, Naina a dla chłopca to Ravi albo Raj. Idea polskiego imienia chyba upada.. choc mam jeszcze 6 m-cy na przemyślenia. oczywiście moi teściowie jak tylko sie dowiedzieli o dzidziusiu zakomunikowali nam, że córka ma mieć na imię Gitanjali, a syn Akrura, ale tego to juz na pewno moim dzieciom nie zrobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi marmolada
wazne zeby Wam rodzicom sie podobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam koleżankę
której mąż jest pół niemcem, pół bułgarem i dzieci nazwali sophia i susanna i tym sposobem dziadkowie w niemczech mają odpowiedniki imion w ich językowym brzmieniu a w PL dziewczynki są zosią i zuzią :) wilk syty i owca cała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dvdfvb
ja bym wziela hinduskie bo sa poprostu ladne a w szkolach pozatym coraz wiecje jest maxow, nathanow ianow itp wiec dzisko nie bedzie wyobcowane mi sie podobaja imina |Vijay dla chlopca a dla dziewczynki Anjali lub Jasmin poskie imie Jasmin tez jest wiec co za problem, lub Nadiya tez w polskim masz odpoowiednik, Nina lub Rita (moja siostra ma na imie Rita :) i jest jak najbardziej 100% polka a to imei funkconuje w prawie wszytkich kulturach :)),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbvdfbdfb
jamajka999 wybieram z posród Alisha, Mona, Leila, Naina a dla chłopca to Ravi albo Raj. Idea polskiego imienia chyba upada.. choc mam jeszcze 6 m-cy na przemyślenia. oczywiście moi teściowie jak tylko sie dowiedzieli o dzidziusiu zakomunikowali nam, że córka ma mieć na imię Gitanjali, a syn Akrura, ale tego to juz na pewno moim dzieciom nie zrobie TO JAK MASZ TE DO WYBORU TO JA BYM WZIELA NAINA I RAJ NAJLADNIESZE I DOBRZE SIE KOJARZA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym wybrala Ravi bo Raj czyta sie radż i mi sie kojarzy tylko z filmami bolly ;) Ravi jest extra bo sie czyta tak samo po polsku a dla dziewczynkia Naina czyta sie troche jak Nena? czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Dziecko będzie miało orientalną urodę i hinduskie nazwisko, więc moim zdaniem, imie hinduskie będzie jak najbardziej pasowało. Wybierzcie jakieś proste do wymówienia, które czyta się tak jak pisze i będzie ok. Proponowane przec ciebie imiona są ładne i nie brzmia bardzo egzotycznie, powinnaś sie na nie zdecydować. A drugie imiona polskie. Stanisłam + hinduskie nazwisko będzie brzmieć dziwacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indie i Polska wywodzą się z zupełnie innego kręgu kulturowego, podejrzewam że nasze imiona nie mają indyjskich odpowiedników. Z tego co wiem, dzieci też mogą nosić nazwisko mieszane przez kreskę - tak samo jak Ty. Może jeżeli się na to zdecydujecie, będzie Wam łatwiej wybrać imię dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka999
nazwisko z podwójne z kreską odpada, nie chce niepotrzebnie mieszać, z reguły dzieci noszą nazwisko ojca i ja tez tak chcę. Naina czyta się Nejna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,musici wybierac w imionach miedzynarodowych...ja jestem zholendrem iwiem,ze nasze dzieci na pewno nie beda sie nazywac joost czy marijn,tylko bardziej krystian,jolanta i takie tam...tak,zeby imiona te obowiazywaly i w Pl i w NL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka999
Jedyne imiona jakie znalazłam, i które mniej więcej obowiązują w kazdym z krajów to Maya i Tina, ale jakoś nie bardzo nam odpowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym dała Leila i Raj z tych, co wymieniłaś. Ale ja bym poszukała coś bardziej neutralnego, np. Maya jak ktoś wyżej napisał i David, albo Robert. Takie bardziej międzynarodowe imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja tez kilka miesiecy temu mialam ten sam problem; maz jesr z indii ale z poludnia, jest chrzescijaninem, przez co angielskie imie i nazwisko. Przez moment chcialam dac naszej malej imie Anjali ale stanelo na Marianne /polska strona rodziny nazywa mala Marianna/ z tym ze jak mowie maz m a ang nazwisko i mieszkamy w uk. Jak nie bylam w ciazy to sie smialam ze dam corce kiedys na imie ASIA nie Joanna tylko Asia zeby jak sie czyta po ang wyszlo na czesc kontynentu meza i zeby nikt w pl nie mial problemow. Co do chlopca to moze Janak, wtedy mlozna larwo na Janka przerobic;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalabym hinduskie imie, ktore jest proste i latwo je prawidlowo wymowic w j. polskim. Ravi dla chlopca mi sie podoba. Maya, Leila, Amala albo cos w tym stylu dla dziewczynki. http://bollywood.pl/artykul.php?Id=47 Uwazam, ze fajnie jak zenskie imie konczy sie na "a". Wtedy nawet zagraniczne brzmi "swojsko". Moj maz jest Norwegiem i mieszkamy w Norwegii. Wybralismy imie skandynawskie, ale latwe do wymowienia w Polsce - Linnea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Havanna :D Pewnie cos w stylu Linia - linea (po lacinie) - - -> dbac o linie? ;) Ale Linnea przez "nn" jest od Linneausza (botanika) i bialorozowego lesniego kwiatuszka ;) Ja wiem, ze od kwiatka, wiec mnie sie podoba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×