Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

teneryffaa

POMOCY ! Augumentin na anginę ????

Polecane posty

Drogie Mamy, czy Wasze dzieci dostały kiedykolwiek Augumentin na anginę ? I w jakiej dawce i przy jakiej masie ciała ? Moja córa ma pierwszy raz w życiu anginę, pierwszy lekarz przepisał jej we wtorek Zinnat, ale córka po zażyciu każdej dawki rzyga jak z fontanny.. Dzisiaj poszłam do innego lekarza i przepisał Augumentin, w dawce 5ml x 2 razy dzienie ( córka ma 3 lata, wazy 17 kg ) . W ulotce jest napisane że ten antybiotyk jest na zapalenie ucha środkowego i na zakażenie płuc. I nie ogarniam dawek w przeliczeniu na kilogram masy ciała. Dzwoniłam do siostry i jej córka w tym samym wieku , przy 16 kg dostała dawkę 2 x 2,5 ml. Pliss, pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
oczywiscie ze Augmentin jest tez na angine, Twoja córka powinna brac 2 razy po 3 ml co 12 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimma
Zinnat -matko co za masakryczny lek. moje dziecko dostało po nim strasznej biegunki. brr co do zastosowania: "Wskazania: Zakażenia górnych dróg oddechowych (zwłaszcza zapalenie ucha środkowego, zatok obocznych nosa, nawrotowe zapalenie migdałków podniebiennych), zakażenia dolnych dróg oddechowych (zwłaszcza zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zapalenie płuc), zakażenia układu moczowo-płciowego (zwłaszcza zapalenie pęcherza i cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zakażenia narządów płciowych u kobiet), zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia w stomatologii (zwłaszcza ropień okołozębowy), zakażenia w obrębie jamy brzusznej. " a co do dawki to może mała dostała słabszą wersję leku i stąd takie dawkowanie. napisz jakie są ilości z ulotki dla jej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgrey5y6tyut
moja niedawno brala ten antybiotyk tez na angine , ma 15 miesiecy wazy 10 kg, brala 2 razy dziennie po 3 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff to mi ulzyło , bo bałabym się dzisiaj podać dostała augumentin (600 mg + 42,9 mg)/ 5 ml - zawiesina po sprządzeniu ma mieć 50 ml w ulotce jest napisane że 90 mg na każdy kilogram masy ciała A i jeszcze dodatkowo ten pierwszy lekarz co przepisał Zinnat, zalecił : Mucosolvan 2x dziennie Stodal - 3 x dziennie Clemmastinnum- 2 x dziennie Jak dla mnie to Mucosolvan i Stodal się wykluczają, bo jeden jest wykrztuśny a drugi jest przeciwkaszlowy . Clemmastinum dostała bo jeszcze przed anginą dostała uczulenia z dużą wysypką skórną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efhnbad
to jest bardzo mocny antybiotyk ja bym go na anginę nie podała! Co to w ogóle jest za podawanie takich leków bez zalecenia lekarza??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efhnbad
aha doczytalam ze przypisał. Spoko ale ja bym tego nie podała, bardzo wyniszczający lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość larysa26
aha,a do tej powyżej co tak odradza to niech się nie zesra!skoro lekarz widzi silną anginę i przepisuje augumentin to słucham się go a nie sama wymyślam.Moje dziecko wzięło ten antybiotyk jako jedyny do tej pory,nigdy wcześniej nie brała żadnego i na pewno nie uważam by ją"wyniszczył"jak tu pisze głupoty.Rozumiem branie antybiotyków non stop ale raz na ruski rok to nie przesadzajmy!!!!we wszystkim jest umiar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
Augemntin to antybiotyk trzeciego rzutu- czyli kobyła. Mnóstwo jest po nim powikłań- mój brat po nim wylądował na pogotowiu z uszkodzeniem końcówke nerwów. Lekarka z interny powiedziała, ze ostatnio maja mnóstwo pacjentów z bólami, po wywiadzie wychodzi, ze wcześniej brali augemntin. Ja bym tego antybiotyku nie podała, tylko poprosiła o inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
nie napisałam ani, ze szczepienia szkodzą ani, ze augmentin upośledza. Napisałam, ze augmentin to silny antybiotyk o szerokim spektrum i b. często się zdarzają powikłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyrtecc
Moje dziecko brało Augmentin - nic mu nie dolega. Opinie krążą różne, o innym antybiotyku słyszałam, że upośledza słuch, ale nasz pediatra to zdementował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzduryyyy
mireczkowata ale bzdury piszesz, augumentin jest bezpiecznym lekiem, bo jest z grupy penicylin , augumentin to jest inaczej to samo co amoskiklav - dwa najczesciej przepisywane antybiotyki. NAJBEZPIECZNIEJSZE, a także Duomox - to lek przepisywany kobietom w ciązy , bo jest bezpieczny!! chyba ze ktos jest akurat na ta substancje uczulony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonnysss
mireczkowataaa, litosci kobieto-bredzisz jak potłuczona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
Piszę co wiem po rozmowie z lekarką na pogotowiu. Wy możecie pisać, ze to bezpieczny lek- ja mam odmienne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
cytrynowa mama- i ok, według Ciebie się błaźnię :) Napisałam co wiem o augmentinie- Ty możesz udowadniać, ze to najlepszy na świecie antybiotyk. Każdy może sobie przeczytać co tu napisałyśmy i samodzielnie podjac decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pierwszy raz słysze ze augmentin daje powikłania, a mam w rodzinie pediatre i nigdy takich sensacji nie było u nikogo, moja córka prawie zawsze dostaje augmentin i nigdy nic sie nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
no i super, że Twoja córka dostaje prawie zawsze augmentin i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mireczkowataaaa
no i po co dalej tu piszesz? twoje zdanie nic nie wnosi do dyskusji a ty dalej kłapiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
oczywiście, że moje zdanie dużo wnosi do dyskusji. Napisałam co powiedziała mi lekarka z interny. Nie sądzę, żeby dużo więcej wnosiło zdanie "moja córka zawsze ma augemntin i nic się nie dzieje" :):) Bo trzeba sobie zdawać sprawę, ze augemntin bezpiecznym antybiotykiem nie jest i jeśłi można to lepiej go zastąpić innym- np. drugiego rzutu. A tak na marginesie- miała któraś z Was robiony wymaz przed podaniem cudownego augmentinu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia:):)
mireczkowata, dobieraj słow, co znaczy trzeciego rzutu? wiesz w ogole co znaczy to pojecie, antybiotyk danego rzutu-trzeba to odniesc do danej choroby!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaEMmy234
a kto ci ten antybiotyk przepisal? Pediatra czy laryngolog? Powiem szczerze ze moj syn był leczony na angine 3 -ma antybiotykami i ciągle powracało.Po pierwsze trzeba wziąsc wymaz z gardła, albo po prostu isc do laryngologa a on bedzie wiedzial jaki przepisać. Nam ostatecznie w koncu pomógł Dalcin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsacfsdf
A jaki według Ciebie jest antybiotyk I rzutu w anginie? Pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tak jak pisze tosia; lekiem pierwszego rzutu jest taki lek ktory najskuteczniej dziala w danej jednostce chorobowej a nie taki ktory wywoluje najmniej powiklan; osobiscie nie spotkalam sie z jakimis powaznymi powiklaniami po augmentinie; sama wypisywalam go stosunkowo czesto; poza tym moja corka tez wielokrotnie go zazywala z powodu nawracajacego zapalenia ucha; jedynym powiklaniem jakie ja spotkalo to piegunka przy pierwszym podaniu, ktora ustapila po probiotykach... no, ale biegunka moze sie akurat zdarzyc po kazdym antybiotyku; dziwi mnie troche ta opinia lekarki, bo jest to lek stosowany od wieeelu lat i ma raczej dobra opinie, a juz na pewno nie taka ze daje mnostwo powiklan;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efhnbad
larysa26 - idiotka to ty jesteś ograniczona umysłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efhnbad
ten antybiotyk tak jak pisze mireczkowata (tu jej przyznam wyjątkowo racje) jest jednym z najgorszych, bardzo osłabia organizm, jest baaaardzo agresywny. Lekarze wam go zapisują bo mają was w d......... swoim dzieciom na pewno tego g..... nie podają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Boze... agresywna to moze byc wankomycyna czy doksycyklina, kilka innych tez by sie znalazlo; dsacfsdf - lekiem pierwszego rzutu w anginie (jesli zakladamy ze jest bakteryjna) sa antybiotyki B-laktamowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
moja córka dostała Augmentin na anginę, 2x5 ml-dawka zależy od wagi dziecka. Do tego podaję lactoral-kupiłam dwa opakowania-bo zawsze daję dłużej. Nie ma żadnych niepokojących objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnio
"Niestety ciało zareagowało na antybiotyk inaczej a mianowicie miałem coś białego na żołędziu i napletku (uboczny skutek antybiotyku). Na szczęście zeszło po 2 dniach. Wywnioskowałem, że skutek uboczny był spowodowany zmianami związanymi z dorastaniem + antybiotyk." A brałeś probiotyk? Bo jeśli nie to najpewniej załatwiłeś sobie grzybicę. Takie są skutki antybiotyków i dorastanie nie ma nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 15 lat i jak mialam 4 to mialam angine. Lekarz mi przepisal augumentin, po ktorym rowniez wymiotowalam. To oznacza, ze pani corka ma na niego uczulenie. Nalezy isc do lekarza i powiedziec co sie dzieje i jakie sa powiklania tego antybiotyku. Radzilabym pani nie truc dalej swojego dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×