Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 2712

pomocy co jeść karmiąc piersią niemowlę ze skazą białkową

Polecane posty

Gość 2712

witajcie jak w tytule bardzo proszę o rady co jecie? nie mogę tego ogarnąć wszędzie widzę białko, mała obecie od 2 tygodni jest na bebico pepti mam wrażenie ze po nim z czasem czuje sie coraz gorzej non stop płacze :( ja juz nie wiem czy od jedzenia czy po prostu niegrzeczna , wcześniej na cycku tez była nieznośna ale lekarz stwierdził skaze wiec myślałam ze od tego Teraz wracam do cyca i mam trzymać diete ale NIC OD KROWY kurcze strasznie cięzko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ciezko. ale da sie. pamietaj ze procz rzeczy oczywistych jak mleko,jogurty,sery,maslo,czekolada mleczna,ciastka kupne nie jadasz tez np bulek,parowek. czytasz sklady,etykiety. ja jadlam np na sniadanie czy kolacje - chlebek ryzowy z dzemem/pieczonym schabem/pomidorem/jajkiem - jajecznice - ryz z jablkiem -kasze jaglana z jablkiem i rodzynkami na obiad wszelkie niezabielane zupy,niezabielane sosy itp po chwili sie przyzwyczajasz i nie ma problemu. bulki mozna upiec samemu i mozesz pieczywo. u nas plus tego bialka byl problem z soja (to powazniejsze niz samo bialko bo jest wszedzie lecytyna sojowa),ogorki,por,seler,zyto,ryby......i masa masa innych rzeczy. karmilam na restrykcyjnej diecie 11mies. potem pomalu nietolerancje mijaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj ciężko, nawet bardzo ciężko. Moja córka też ma stwierdzoną skazę białkową. Pamiętaj, że eliminacja alergenu trwa kilka tygodni, więc zanim zauważysz poprawę samopoczucia u dziecka musi minąć trochę czasu. Ja oprócz mleka nie jadłam też jajek. Poczytaj na forach o dzieciach które mają skazę białkową, tam podają wiele fajnych "zastępczych produktów". Ja często gotowałam krupnik, ryż z jabłuszkiem, rosół (drobiowy uwaga na wołowinę, jej nie możesz jeść) z makaronem bez jajecznym, brokuły, marchewka z groszkiem, pieczony kurczak, sos z indyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
bosz.... :( mogę jeść głównie to czego nie lubię :( matko jak ja dam rade :( na samą myśl gęsia skóra mi wychodzi :( A podawałyście jakieś mleko modyfikowane? jak sie czuły Wasze maluszki ? bo moja na początku ok ale teraz mi sie wydaje ze przestała tolerować jest taka możliwość? Kurcze chyba nie jestem dobra matką :( nie umiem zauwazyc po czym sie zle mała czuje ....ona własciwie marudzi non stop jestem juz taka zmeczona :( na cały dzien np jedna przerwa miedzy snami jest ok reszta płacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piekłam schab sama. Naleśniki z dżemem - robione z wody mąki i oleju, całkiem dobre były nie narzekałam. zupy jarzynowe, ryż kaszę z sosami z mięsem pieczonym, mięso z rosołu gotowane. Najgorzej z czymś słodkim, kisiel robiłam na deser. Synek czasem dostawał mleko modyfikowane ale Bebiko HA, Bebilonu nie chciał jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam stronę www.jadlonomia.pl dużo smacznych wgańskich przepisów :) ja np.uwielbiam ciasto marchewkowe. Idealnie dla małych alergików i ich mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu musisz jesc jak najbardziej naturalnie. Wyjdzie na zdrowie dla ciebie i dziecka. Nalesniki na wodzie gazowanej sa swietne. Wole je niz na mleku:) mozesz robic mleka roslinne-np.owsiane czy kokosowe a na ich bazie koktajle owocowe i owocowo warzywne. Ja nie mam zadnej alergii ale za nabialem nie przepadam i go nie jadam. Da sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamax
A moge zapytac jakie objawy mialo twoje malenstwo. U mojej coreczki wykryto alergie na swieze mleko krowie lecz powiedziano mi ze moge kontynuowac swoja diete. Jednakze zauwazylam ze mala ma szorstkie policzki i robi zielone kupki ze sluzem wiec nie wiem czy to wina mojej diety czy cos innego. Bapomkne tylko ze mieszkam w UK a tutaj zawsze wszystko jest ok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wytrzymałam takiej diety. Pokarm przy takim żywieniu jest bezwartościowy. Lepiej mm dla dzieci uczulonych a Ty będziesz jeść wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i dawałam Bebilon Pepti. Dziecko się czuło dobrze. Bylo ok wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
gość dziś a jak robiłaś sosy do mięs bo ja własnie jem takie suche fuuu jak zrobic sos taki który moge jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamamamax dziś mała dostała wysypki , miała sucha szorstką lekko błyszczaca skóre i zielone kupki takie ze śluzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
Podobno mleko nigdy nie jest bezwartosciowe, pobiera wszystko co dobre z mamy organizmu , mleko zawsze jest najlepsze, problem w tym ze wyglada mi na to ze na tym bebilonie pepti tez zle sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
Serdecznie Wam dziekuje dziewczyny za pomoc wskazówki linki i pomysły na obiadki , jesli jeszcze ktos coś lub sie cos komus przypomniało czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skore mialo wszedzie sucha i blyszczaca? Bo moja mala ma suche policzki tylko no i kilka krosteczek no i czasami zielone kupki ze sluzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
tylko na bużce , później troszke zeszło na szyjke i uszka Jak odstawiłam piers od razu była poprawa,wczesniej stosowałam masc robiona ale nie skutkowała nastepnie dostałam kropelki Dicoflor i kąpałam ją z jedną bryłką nadmanganianu potasu i była duża poprawa, ostatecznie skonczyło sie na bebiko na 2 tygodnie teraz ja jestem na diecie i wracamy na pierś i zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, czyli pewnie moja mala ma skaze bialkowa :/ chyba przejdziemy na butle bo az strach cokolwiek jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pie*** jak można karmić dziecko ze skazą mlekiem z piersi?:/ Jeśli dziecko ma skazę białkową to dieta nic nie da bo białko jest wszędzie a trzeba je całkiem wyeliminować . Zes rać się a nie dać się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za bzdury tu piszą że przy skażone białkowe lepsze mm niż KP.... Bzdura!!! Tylko mama musi wyeliminować nabiał białko wołowiny i tyle... Można naprawdę... Zazwyczaj skaza ta ustępuje. U mojej dość szybko bo w czwartym miesiącu. A też była zasypana na twarzy i robiła 20 kup dziennie zielonych że śluzem... Ale zmieniłam dietę, małej przeszło i po paru miesiącach wprowadziłam znowu po troszeczku nabiał... Ważne też podawać delicol i espumisan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna wyeliminować bialko i karmic piersią. I taka dieta wcale nie jest uboga, nawet jest lepsza bo przywiązuje się dużą wagę do tego co się je . Dobrze brac do tego witaminy wapn, magnez, cynk. Moj syn tez reagowal a karmilam do roku. Dziecko z czasem wyrasta i mozna urozmaicac diete. A sosy robilam z odpieczonego miesa, zaciagalam kartoflanka i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podsmaż mięso (ja dawała tylko sól i pieprz), zalej wodą i duś żeby było miękkie, pod koniec rozmieszaj trosze mąki (ja daję pszenna) w wodzie i dolej do tego płynu w mięsie tak żeby zgęstniało i sos już gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wędliny dulano z lidla - wiekszosc nie ma mleka, pasxtety warzywne z primaviki, kabanosy kanapie, w biedronce, mleka roślinne, jajka, chude wędliny, dużo warzyw i owocow. Dasz rade. Ja kupiłam urządzenie do wyrobu mleka roślinnego, bakterie jogurtowe i sama robię jogurt np migdałowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kabanosy kanspol - z biedronki. Co do sosów nie pomogę, ale ja np robiłam tak, że do wywaru dodawalam mleiku różowego, znosne było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skarbnica wiedzy ! rewelacja! a to oczywiste ze mleko matki jest naj !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli będziesz nadal szczepic dziecko to nic się nie poprawi. Szczepienia rozszczelniaja jelita i wylazi wszystko przez skórę. Jesli koniecznie chcesz szczepic odpuść póki dziecko nie podrośnie.Daj odpoczac układowi immunologicznemu. Przeczytaj m.hirte szczepienia za i przeciw. No chyba że w ogóle nie szczepilas, wtedy trafiłam kula w płot. Ale na tyle na ile jestem zorientowana w temacie to powodem są szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek tez ma skaze a do tego ja nie jestem wegetarianka wiec łatwo nie jest.. zresztą i tak mam uczulenie na drób ;) polecam bloga www.olgasmile.com :) jest podział na odpowiednie diety m.in. bezmleczna :) walczę o karmienie bo nawet pediatra mi powiedziała ze im dłużej będę karmić tym jest mniejsze prawdopodobieństwo że synek będzie w przyszłości alergikiem - bo skaza może przejść :) ale przyplatac się może coś innego szczególnie ze sama mam AZS i uczulenie na drób i cytrusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj , WYPAD stąd pop*********a oszołomko!!!! Nie chcesz i nie umiesz pomóc to nie wypisuj bzdur!!! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszcie dziewczyny sama jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2712
a moze macie jakies przepisy na słodkości? strasznie chce mi sie słodyczy ciasta , jakis ciasteczek kruchych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja modyfikowałam przepisy z tego bloga http://www.mojewypieki.com/tag/przepisy-bezmleczne Musisz tylko uważać na pewne dodatki np. nie dodajesz drobinek czekoladowych, masło zastępujesz margaryną (z tego co pamiętam jedna z margaryn Palma nie ma w składzie białka mleka krowiego). Smak ciasteczek kruchych jest trochę inny z margaryną ale lepszy rydz niż nic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×