Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pomocy!

Polecane posty

Gość gość

Witam, jestem w 17 tyhodniu ciąży, bylam na wizycie u lekarza prowadzącego ciąże obwieścił mi że mam cytologie nie prawidłową, wypisal mi skierowanie do centrum onkologi w Bydgoszczy, jestem przerażona! Z badań wynika cos takiego: -Obraz cytologiczny jest nieprawidlowy -Zmiany odczynowe i reparacycjne -Związane z zapaleniem -Obecność nieprawidlowych komórek nablonkowych -Dysplasia gradus mediocris (CIN II) Jak to interpretować? Blagam o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, ze powinnas o interpretację zapytac lekarza, nie martw się na zapas. Nie robilas wcześniej cytologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na razie to nic nie znaczy skierowal cie bo co mze ci zrobic jak jestes w ciazy a tam zrobia ci bardziej szczegolowe badania, w najgorszym przypadku po porodzie obetna ci kawalek szyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie robilam, takie glupie myśleniem większości kobiet że wszystko jest okej, więc po co, w ciąży miałam robioną dopiero, a o to wyniki, bardziej niz o siebie boje się o maleństwo. Pytalam lekarza, usłyszałam tylko: okaże sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy ostatnio robilas cytologie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy w zyciu nie robilas cytologii? ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 19 lat, gdy byłam u lekarza nq zwykłych kontrolach zaden z lekarzy nie robil mi nigdy cytologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie panikuj jestes mloda tam sie toba zajma bo prowadzacy z powodu ciazy nic nie moze zrobic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy przypadek jest inny, ale powiem Ci jak było u mnie. Przed zajściem w ciążę miałam podobnie CIN II i podobne opisy. Pobrano mi wycinki wysłano do Centrum Onkologii i wróciły bez zmian. Ale nadal się utrzymywał CIN II. Zaszłam w ciążę, po porodzie pobrano mi cytologię (w czasie ciąży nic się nie zmieniło) i zmian nie było. Więc nie wiem co się stało, ale jest ok. Wybieram się teraz na kontrolną cytologię (przy II jest robiona co 6 m-cy) i zobaczymy, czy nadal jest ok. Głowa do góry, stres nie służy maleństwu. I dodam, że przez całą ciążę nie miałam żadnych stanów zapalnych, teraz odpukać też nie - a wcześniej mi się zdarzały dość często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj się miałam podobnie bez żadnych leków mi się wszystko cofnelo musisz poczekać do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle ze juz mam stan zapalny, bede musiała wczesniej zglosic sie z tym do lekarza bo wizyte mam dopiero na 16 stego. Z wnioskow Lekarza na badaniu widzę wzmianke o wirusie HPV, mam te wyniki badan przedstawic lekarzowi na onkologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadaj pytanie na abc zdrowie... Tam powinni Ci udzielić odpowiedzi lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×